Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea

In jos 
+33
laur 133
LanceR
StefanD_
gabrielcr
alinutz23
DUAL
dan tm
DB Robert
ldh80
MariusM
cristi CFR
baiazid
dandel
Jhonyla
maris.constantin
kristi kkk
AeroX
Radu Tudor
allred
Nk11
Adrian78
Balto
nenuandrei
Vlad
cortexedge
Dr2005
Nesebar
cfr500
tudor_vl
bogdan.perejuc
Teodor
TVlad
Adirmvl
37 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Teodor




Numarul mesajelor : 3305
Reputatie : 8245
Data de inscriere : 18/04/2011

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 23 Ian 2013, 12:30

Luandu-ne dupa pozele lui Adi, biroul se afla in partea stanga a garii, imediat dupa un chiosc.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12896
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 23 Ian 2013, 13:06

Cea gri, din stanga.

[img]Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 DSCN3847_zps723cfb63[/img]
Sus In jos
Teodor




Numarul mesajelor : 3305
Reputatie : 8245
Data de inscriere : 18/04/2011

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 23 Ian 2013, 20:54

Iar biroul se afla la parter, cum intrii prima usa pe dreapta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeDum 03 Feb 2013, 23:21

am fost la inceputul lu septembrie,dupa cum arata ziceai ca o desfinteaza
doua linii...
Sus In jos
Teodor




Numarul mesajelor : 3305
Reputatie : 8245
Data de inscriere : 18/04/2011

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Feb 2013, 20:50

Cladirea statiei va fi demolata si se va construi una noua. Totodata, gara va beneficia si de pasaj pietonal subteran si peroane la nivelul usilor vagoanelor. O sa fie fain, cum o sa cobori din Malaxa direct pe peron.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22196
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Feb 2013, 20:59

Teodor a scris:
Cladirea statiei va fi demolata si se va construi una noua. Totodata, gara va beneficia si de pasaj pietonal subteran si peroane la nivelul usilor vagoanelor. O sa fie fain, cum o sa cobori din Malaxa direct pe peron.

Poate pana atunci dispare si Malaxa din peisaj , la topit cu ele Twisted Evil

_________________
595423Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
cfr500




Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 23
Reputatie : 7144
Data de inscriere : 18/11/2011

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Feb 2013, 21:41

Karpaty a scris:
Teodor a scris:
Cladirea statiei va fi demolata si se va construi una noua. Totodata, gara va beneficia si de pasaj pietonal subteran si peroane la nivelul usilor vagoanelor. O sa fie fain, cum o sa cobori din Malaxa direct pe peron.

Poate pana atunci dispare si Malaxa din peisaj , la topit cu ele Twisted Evil
offtopic Pt. CFR Calatori aceste carute sunt o mana cereasca. Ar prefera sa dea Desiro la fier vechi.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24818
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Feb 2013, 23:07

Normal că sunt o mană cerească, consumă mai puţin decât un autobuz. Păcat că doar vreo 25% din cele modernizate cu motor Volvo circulă, restul stau ori din cauza faptului că depoul are prea multe (de ex. Tecuci), fie pentru că le-a expirat revizia şi MARUB-ul nu mai revizuieşte Malaxe.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22196
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Feb 2013, 23:28

Cel mai fericit voi fi cand vor disparea malaxa si 21-47 din circulatie , aceste vechituri nu am putut sa le sufar de cand le stiu , fara suparare dar asta e , stiu ca sunt destui care le iubesc dar eu le-am urat de moarte .

Sunt tare curios cum va arata noua gara din Valcea . Smile

_________________
595423Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
cfr500




Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 23
Reputatie : 7144
Data de inscriere : 18/11/2011

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Feb 2013, 23:59

Karpaty a scris:
Cel mai fericit voi fi cand vor disparea malaxa si 21-47 din circulatie , aceste vechituri nu am putut sa le sufar de cand le stiu , fara suparare dar asta e , stiu ca sunt destui care le iubesc dar eu le-am urat de moarte .
offtopic Te subscriu, includ si LVT si orice e pe 2 osii, urasc si automotoarele care sunt defapt niste autobuze sau tramvaie dupa caz. Eu prefer trenurile formate din vagoane compartimentate si trase de locomotiva electrica.
:RER: :AA17: :AA17: :AA19:
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24818
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 07 Feb 2013, 00:27

ctln1991 a scris:

offtopic Te subscriu, includ si LVT si orice e pe 2 osii, urasc si automotoarele care sunt defapt niste autobuze sau tramvaie dupa caz. Eu prefer trenurile formate din vagoane compartimentate si trase de locomotiva electrica.
:RER: :AA17: :AA17: :AA19:

Am putea introduce trenuri nesubvenţionate cu asemenea compuneri... dar nu prea te văd plătind 3 - 400 RON pe un bilet Suceava - Bucureşti.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12896
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeLun 11 Feb 2013, 00:14

Azi

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 SAM_0276_zpsdbab47c7


Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 SAM_0277_zps8d2db059


Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 SAM_0278_zpsa7f2dab3
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 13 Feb 2013, 02:14

atata timp cat nu se va circula pe linia Pitesti - Valcea nu vad rostul acestor modernizari
chiar necesita gara Valcea atata investitie? defapt cat trafic se face pe M 201?
Timisoara Nord e vai de mama ei abia acum a intrat la reabiliatresi nu putem compara sula cu prefectura.
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9163
Data de inscriere : 20/08/2008

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 13 Feb 2013, 02:45

Mama, demoleaza gara ca sa o faca inapoi?!
Exista n gari care abia asteapta sa vada un trafalet de vopsea alba si astia reconstruiesc o gara cu cateva trenuri pe zi? E data dracu' treaba.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator
Vlad


Numarul mesajelor : 7252
Varsta : 37
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 13609
Data de inscriere : 08/04/2009

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitimeMier 13 Feb 2013, 07:06

cristi_tgv a scris:
atata timp cat nu se va circula pe linia Pitesti - Valcea nu vad rostul acestor modernizari

Daca s-ar circula pe Pitesti - Valcea, in gara Ramnicu Valcea ar fi si mai putin trafic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea
Sus 
Pagina 2 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucrări de modernizare în gara Slatina
» Lucrari de modernizare la gara Braila
» Lucrari de modernizare la gara Pitesti
» Lucrari de modernizare in gara Calarasi Sud
» Lucrari de modernizare la gara Arad

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-
Mergi direct la: