Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator




Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara   Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Icon_minitimeSam 12 Ian 2013, 09:07

Poate ma combin cu vrunul dintre voi in iunie pe anumite tronsoane ca vreau neaparat sa ajung la TG.Mures, Cluj Napoca si Sibiu pe M400 si M 200.
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5266
Data de inscriere : 23/01/2012

Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara   Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Icon_minitimeDum 13 Ian 2013, 03:17

@ dan tm nu am vrut ca mesajul meu sa sune nepoliticos. Nu am vrut sa zic ca evit sectiile infundate ca doar am mers de atatea ori si o sa mai merg pe Rosiori-Turnu Magurele, Ploiesti-Maneciu/Slanic sau Buzau-Nehoiasu. Chiar de pe Slanic si Nehoiasu am postat poze anul trecut pe forum Smile

Revenind la biletul in circuit mi se pare cam complicat sa imi organizez excursia si opririile din bilet in functie de secundare. De ex daca ajung in zona Clujului si am timp logic ca m-as duce la Sighet, sau pe diverse secundare in zona Oradea/Bistrita. Dar astea nu le gandesc dinainte pe bilet. Acolo ma duc cu un bilet cumparat de acolo. Ca sa mergi pe o anumita secundara mai trebuie sa vrea si prietenii/grupul tau. Plus ca iar ma repet Nehoisu, Bistrita Bargaului si acolo de pe la Oradea sau Timisoara s-au cam dat la TFC/Regiotrans asa ca nu am de ce sa le bag in aceeasi oala cu circuitul Cfr Calatori.

Nu am inteles de ce Bucuresti Nord e infundata.

Multumesc pentru sfaturile legate de biletul circuit, eu nu stiu mai nimic despre el si nici nu am gasit informatii legat de el. Dupa luna iulie preconizez sa ma interesez mai mult , momentan sunt cam ocupat cu munca/scoala si nu am timp. Sunt in ultimul an la a 2 facultate (geografie) si imi e asa de greu sa mai invat ... batranetea Razz

Biletul in circuit e chiar f mult de studiat la el, chiar gasisem un circuit bun de Regio pe care vroiam sa il arat si lui Karpaty dar momentan imi ia destul de mult timp sa il scriu. Gen Bucuresti-Brasov-Siculeni-Bacau-Buzau-Bucuresti iesea la vreo 12-20 h? Poate scriu o prostie ca mie lene/lipsa de timp sa verific care e legatura/statia unde traverseaza Carpatii Orientali.
Sus In jos
Katalin4653
V.I.P Member
V.I.P Member
Katalin4653


Numarul mesajelor : 1575
Localizare : Braila M 700
Reputatie : 6133
Data de inscriere : 30/12/2011

Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara   Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Icon_minitimeMar 15 Ian 2013, 13:11

Very Happy Cu ocazia postarii ultimei parti a excursiei mele am aniversat un an de cand sunt pe forum si sper ca am adus informatii utile comunitatii noastre! Wink
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/servtrans888
Vizitator
Vizitator




Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara   Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Icon_minitimeMar 15 Ian 2013, 13:42

Bucuresti Nord este infundata pentru ca asa e.

Adica e infundata din punct de vedere constructiv. Daca schimbi trenul sau daca acesta continua drumul si ai sosit cu IR pare ca nu e infundata.

Din punct de vedere al biletului circuit poate fi asimilata cu o sectie infundata in functie de trenul cu care circuli.
poti schimba un tren de pe 900 cu unele pe 300.500.901 in Carpati h sau Bucuresti Basarab h fara sa mai ajungi la peroanele garii de nord. Desi e cam utopic sa se intimple asta.
si IR 1592 opreste in Bucuresti Basarab h.

Sus In jos
Continut sponsorizat





Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara   Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Expeditie feroviara cu trenuri regio prin tara
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.
» O mica plimbare prin "tara" Hategului
» 413 : Sacuieni Bihor - Sarmasag
» 123 : Berzovia - Oravita
» 125 : Oravita - Anina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: REPORTAJE ALE PASIONATILOR DE TRENURI-
Mergi direct la: