Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucrări de modernizare gara Botoşani

In jos 
+31
cristi CFR
Katalin4653
arianul
Radu.B
daniel_c
DUAL
Petru Daniel
Vitosa
AndiCFR
AlexD
@ndrey
Vlad
Semafor
popovici
MariusM
Luna
nenuandrei
COSTACHE MIHAIL
ldh80
manuela
kristi kkk
acar
burlington
redeme
Dr2005
joanta
Adrian78
Nesebar
M.I.C.I.
TVlad
cfr500
35 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutorMesaj
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeSam Noi 23, 2013 10:15 pm

Staţia Botoşani a avut studiu de prefezabilitate, studiu de fezabilitate, consultanţă + supraveghere de la UE. Ceea ce dovedeşte că şi la nivel european se fură, că şi ăia tot politicieni sunt, iar birocraţia la nivelul UE este de cel puţin 10 ori mai mare decât la noi (nu mai zic că ia n-au ştampile, uneori n-au nici numere de înregistrare pe acte, da' le iau în calcul pe toate, ieşind o varză).

România cotizează anula în jur de 1 miliard de euro la bugetul UE. Câţi se întorc sub forma aşa-zisor ,,fonduri nerambursabile"? Mai bine nu intram în UE şi investeam noi direct bănetul ăla.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13080
Data de inscriere : 05/01/2011

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Noi 24, 2013 12:14 am

Interesant Doctore .. Smile) ,apar dovezi noi ,de ce astia au pasaj.Oricum e Romania,asa ca nu merita sa va bateti capul..
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1680
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7441
Data de inscriere : 25/08/2008

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Noi 24, 2013 12:38 am

Deci, platim cu dobanda mare reabilitarile acestea, macar la Botosani nu au demolat vechea gara precum la Pitesti sau Valcea, oricum mult superioara ca arhitectura! E pacat de o asemenea gara ca are un trafic mai jalnic decat Alexandria, ce a "scapat" la mustata de reabilitare. Eu, cu toate ca vor sari ca arsi patriotii locali, cred ca acesti bani mai bine faceau obiectul unui proiect ce dota reabillitatele gari fara trenuri cu automotoare moderne care sa penduleze spre statia ce face legatura cu magistrala de care e legata! Astfel Ramnicu Vilcea, Botosani sau Calarasi aveau cu ce sa care putinii calatori ce mai folosesc trenurile in anul de gratie 2013 cu material rulant modern! Nu am vazut la Pitesti sau Botosani semnalizare de secol XXI, tot semnalele mecanice, nu cred ca vor aparea altele! De asemenea, Botosani a mai pierdut o linie! Up-grade sau Down-grade?
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Noi 24, 2013 12:46 am

La Alexandria s-a întâmplat ceva ce poate doar în Albania mai vezi. Bine că încă avem gara acolo. Dar de modernizat, nu se va moderniza în viitorul apropiat. E vorba de hârţogărie, dar te iei cu mâinile de cap când vezi motivul.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1680
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7441
Data de inscriere : 25/08/2008

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Noi 24, 2013 1:04 am

Da, stiu c s-a intamplat la Alexandria, din punctul meu de vedere e bine, s-a mai pastrat o cladire de patrimoniu, si asa avem foarte putine, in jur de 15. Da' cand un amarat de oras ca Alexandria are deputatul vicepremier iar senatorul presedintele senatului te astepti la un progres, nu la ce avem acum, fosta cladire a scolii populare de arte demolata iar in locul ei trantita un fel de catedrala a mantuirii neamului prost, o cladire de birouri, smecherul nu e din USL cum te astepti ci din PDL!
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Noi 24, 2013 4:21 pm

Ce a păţit şcoala de artă poate păţi şi gara. Deşi tot nu îmi dau seama cum e posibil ca primăria să intabuleze un teren care nu e al ei.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Vizitator
Vizitator




Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Noi 24, 2013 9:23 pm

Fiind intr-o zona fara carte funciara, e destul de simplu.

S-a facut planul si printr-o hotarire de consiliu local ,,se constata apartenenta la domeniul public/privat al terenului ... conform planului intocmit"

Ca nu avea nici CFR carte funciara.
Sus In jos
cfr500




Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 23
Reputatie : 7145
Data de inscriere : 18/11/2011

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Dec 01, 2013 12:26 am

http://www.ebotosani.net/2013/11/30/botosaniul-are-o-gara-noua-galerie-foto/

Pana si pasajul subteran e sub supraveghere video.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12897
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Dec 01, 2013 12:35 am

Sper sa fie pe bune supravegheat, sa nu ajunga pisoar. Sau si mai bine, ca-n Cluj, loc de intalnire cu pirandele de companie. Twisted Evil
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8217
Data de inscriere : 16/01/2010

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Dec 01, 2013 12:43 am

Imi place. Cum ar spune Toma Caragiu, "in general...e bine...destul de bine..."
Sper sa dispara cele doua latrine visinii din fata si sirmele dintre gara si peron.
Mi-ar fi placut sa gaseasca alta solutie pentru unitatile de aer conditionat dar, na.
Imi place ca e un havuz in fata garii - sper sa functioneze - nu mai sint sirme intre stilpi, a supravietuit chiar si copacul din parcare...Acoperisul de la pasajul subteran e mai reusit decit in alte parti (am mai spus-o), cladirea e frumos renovata, geamurile cum trebuie, nu s-au atins nici de remiza. E mai bine decit speram.
Noroc ca e gara terminus ca altfel cine stie ce porcarie gen Pitesti/Severin trinteau.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitimeDum Mai 25, 2014 2:56 pm

Finalizata .

_________________
595423Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Bdeem_8496_aLucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Bdeem_8496_aLucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Lucrări de modernizare gara Botoşani   Lucrări de modernizare gara Botoşani - Pagina 19 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucrări de modernizare gara Botoşani
Sus 
Pagina 19 din 19Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 17, 18, 19
 Subiecte similare
-
» Lucrari de modernizare la gara Arad
» Lucrari de modernizare la gara Braila
» Lucrări de modernizare în gara Slatina
» Lucrari de modernizare in gara Calarasi Sud
» Lucrari de modernizare la gara Pitesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-
Mergi direct la: