Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 105 : Golesti - Campulung - Argesel

In jos 
+40
AndreiCFRBucuresti
seby1998
didinul
lifetec
alliens
Luna
vatmanul
AeroX
cristi CFR
marius664
Adirmvl
Amiralul
NIKU24
dan tm
Luca tgv
Katalyn
Adrian78
Vitosa
cristy79
mielutu zburator
razvan - trenuri
ldh80
Teodor
Razvan Tudor
Nesebar
Dr2005
alex.alexus.tm
boldalexandru
Vlad
Radu
mihaiuc
ana imfinity
TVlad
tudor_toma82
loryjonel
IonutCFR2009
kristi kkk
COSTACHE MIHAIL
MariusM
myster2008
44 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Urmatorul
AutorMesaj
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20105
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24859
Data de inscriere : 17/08/2011

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: t   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 2:18 pm

Tarifele de regio erau stabilite DE TREI SAPTAMANI! Dar nu voiam sa va stric dezbaterile aprinse... eram curios sa vad ce face grupu care vede doar paiul din ochii CFRului. Apropo, exista niste conturi ale unor oameni importanti, Karpaty si restul adminilor chiar pot verifica daca vor.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22207
Data de inscriere : 06/12/2009

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 2:49 pm

Si pentru asta te dai in spectacol pe aici si pupi in .... CFR? Doar, doar te observa cineva? Smile)))))

_________________
595423105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11007
Data de inscriere : 09/10/2014

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 3:36 pm

Asta e problema ta si poti sa pacalesti pe cine vrei, eu am lucrat si inca lucrez cu destui oameni cu functi importante si salari peste 1.800 lei uni chiar au si 3.500 in mana si nu pot sa ma gandesc nici macar 5 secunde ca ar putea sa stea pe un forum de trenuri. Si-au facut cont din pura curiozitate sau poate la cerintele tale dar asta nu inseamna ca aia cu conturile pe care le vedeti voi si intra pe forum. A, da unul ca Dr2005 sau Karpaty maine daca ar primi o leafa de 2.500 ei ar sta non-stop pe forum ca la bani aia nu vor sti cum sa-i cheltuie sau sa-i inmulteasca dar in niciun caz nu pot sa cred gogosi pentru copii mici ca pe forum intra angajati MT sau CFR intra maxim 3 din colegi mai apropiati ai lui Dr2005 dar cum am spus doar din curiozitate si la insistentele lui Dr2005. Ca venira vorba spunea un adevarat pasionat acum cateva luni pe o retea de socializare "Frate asta nu e o pasiune cu care sa te poti mandri, asta e o pasiune ciudata" unii au fost stersi din lista de prieteni din cauza la aceasta pasiune ptr fiare mai ales ca peste 90% din pasionati de fiare sunt foarte ciudati, urati, nebuni etc...iar alti au 2 conturi de FB unul de om intreg la minte cu vecini, rude, prieteni, colegi fosti colegi etc si alt cont expre pentru pasiunea asta. Nu cred ca cineva poate manca ciorba de cartofi si in acelasi timp si tort diplomat sau struguri cu lapte Wink

Imi place atitudinea ta dottore de a pacali si de a te amuza pe seama membrilor forumului dar cati dintre cei 3.000 de membri exista in realitate si cati din cei care chiar exista si intra aici mai musca glumele tale ? Sunt destule persoane pe anumite grupuri de trenuri pe fb care spun ca niciodata nu o sa ajungi sa intri pe acele grupuri sa virusezi si pacalesti oameni dupa bunul tau plac.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20105
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24859
Data de inscriere : 17/08/2011

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 4:39 pm

Facebook-ul e o porcarie, iar la cat rahat (si nu din ala turcesc) mananca toti copiii garii... oricum nu as avea ce sa discut cu astfel de oameni spalati pe creier. Eu tin legatura cu prietenii mei si cu contactele mele la tel sau fata in fata, iar daca e musai sa folosesc Facebook, folosesc mesageria privata. Iar daca vrei neaparat sa afli cine mai intra pe aici, citeste cu atentie lista de utilizatori. Dupa aia uita-te pe cine am in lista de prieteni pe Facebook si fa legaturile Smile

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
NIKU24




Numarul mesajelor : 207
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4232
Data de inscriere : 27/05/2013

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 5:11 pm

Pana la urma am fost la Campulung,pretul intreg la bilet este de 42 de lei dus-intors cu reducerea de 10% la Campulung am fost asteptati de primarul,viceprimarul,seful de regionala Craiova si presa cred ca locala,oficialii isi au cumparat bilet dar pana la Stefanesti,au mers de la Campulung pana la parc si intors.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11007
Data de inscriere : 09/10/2014

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 5:34 pm

Nu ma intereseaza pe mine ce prieteni ai tu in lista de FB eu ti-am spus ce zice lumea de tine, ar trebui sa-mi multumesti ca ti-am adus asta la cunostinta. Cat despre prieteni tai ai si destui ciudati cu unul din ei ai venit acum 8 ani la Ploiesti iar inca 3 i cunosc si eu si n-as iesi cu astfel de caricaturi pe strada. Copiii gari cum spui doar tu stiu sa se integreze in societate ca individ pe cand tu arunci cu jigniri grupa mare cand nu-ti convine ceva.
Sus In jos
NIKU24




Numarul mesajelor : 207
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4232
Data de inscriere : 27/05/2013

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 5:50 pm

Luca tgv a scris:
Totuși...... Dacă bagă 2 perechi măcar in Lazaresti si Schitu Golești sa oprească dacă nu mai mult. Trenul trebuie sa revină pentru toată lumea.

Cica ca nu ajunge la timp la trenurile ir din Goldesti care pleaca la Bucuresti daca opreste in toate statiile.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20105
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24859
Data de inscriere : 17/08/2011

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 8:52 pm

Karpaty a scris:
De cati ani cerem un tren direct Galati-Cluj-Galati prin Comanesti? Daca chiar ne vede cineva si are putere de decizie in mersul trenurilor de la CFR sa introduca in circulatie si acest tren Galati-Cluj-Galati cu plecare la 23 din Galati si tot cu plecare la 23 din Cluj. Hai sa vedem daca chiar ne vede cineva si tine cont de ce spunem noi, desi acest tren este cerut de cel putin 3 ani pe aici si inca nu a aparut.
Cine ,,cerem"? Ceri tu şi cu încă unul, nu se poate băga tren pentru 2 oameni. Iar CFR Călători (sau alt operator) nu o să se arunce la experimente, în condiţiile în care PMS e limitat. Se vor concentra pe rutele cu călători mulţi, după cum, de altfel, anticipasem încă de acum câţiva ani. Orice tren IR trebuie să-şi scoată 30% din venituri din bilete/abonamente şi orice tren R trebuie să scoată 20%. Ce e sub valoarea asta e penalizat la compensaţie, deci nimeni nu are interes să exploateze astfel de trenuri. Aici intervin şi costurile de operare, pentru că un automotor sau o ramă electrică ar putea fi rentabilă la 35 - 40 călători, pe când un EA cu 2 vagoane nu e rentabil nici dacă merge cu oameni în picioare. Noroc că socoteala se face la secţie, nu la tren.

kerpeten ali a scris:
Nu ma intereseaza pe mine ce prieteni ai tu in lista de FB eu ti-am spus ce zice lumea de tine, ar trebui sa-mi multumesti ca ti-am adus asta la cunostinta. Cat despre prieteni tai ai si destui ciudati cu unul din ei ai venit acum 8 ani la Ploiesti iar inca 3 i cunosc si eu si n-as iesi cu astfel de caricaturi pe strada. Copiii gari cum spui doar tu stiu sa se integreze in societate ca individ pe cand tu arunci cu jigniri grupa mare cand nu-ti convine ceva.
Gura lumii e slobodă, aşa că nu o bag în seamă, n-am de ce să mă cert cu toţi care au la fel de multe clase ca trenul.
Nu ştiu ce ,,prieten ciudat" de-al meu a fost acum 8 ani pe la tine, doar pentru că cineva zice că mă cunoaşte sau mă întreabă ceva nu înseamnă automat că e prieten cu mine.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22207
Data de inscriere : 06/12/2009

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 9:17 pm

Ai aparut iar cu teoriile tale si ideile tale pe aici. Ce bine e cand nu esti tu pe aici sa umplii cu postarile tale, cel putin 20 pe zi care sunt doar ideile tale.
Dar nu ma mai pun la mintea ta ca tu habar nu ai ce se cere in teren tu sti Bucuresti-Brasov si atat.
Ca fapt divers nu ti-a cerut nimeni pararea dar nu te poti abtine si trebuie sa comentezi mult si prost fara sa cunosti doleantele oamenilor.
Paote de data asta te abtiii si nu mai comentezi ca deja faci off topic prea mult.

_________________
595423105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a
Sus In jos
mielutu zburator

mielutu zburator


Numarul mesajelor : 3172
Varsta : 28
Reputatie : 6800
Data de inscriere : 07/09/2014

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 11:34 pm

Nu doar eu și Karpaty cerem tren direct către Cluj, dar mna, asta e, unii nu prea văd Smile))
Ca fapt divers cer asta cam toți prietenii mei plecați la Cluj, a zis până și mama că ar fi bun! Dar nu, nuu, noi găsim scuze peste scuze, că nu e PMS, că nu e aia, că aia e și n-ar trebui să fie, etc. (Nu mă iau de tine, Dr2005, știu că tu ești doar mesagerul).
N-are rost să dezbat aici problema trenului Galați - Tecuci - Cluj via 501 și 400, că nu e topicul dedicat, și m-am săturat să explic cât de mare nevoie ar fi de așa ceva, suntem rușinea rușinilor, avem doar un IR de peste 300 de km, 0 legături cu Ardealul, 0 legături cu Bucovina, 0 legături cu Oltenia, suntem izolați acolo în sărăcia noastră.
Revenind la topic, de la București la Stâlpeni cât va ajunge un bilet? Se tarifează IR sau R?
Sus In jos
http://theliteratelamb.blogspot.ro/
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22207
Data de inscriere : 06/12/2009

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 15, 2015 11:50 pm

Bucuresti-Stalpeni 19 lei, se tarifeaza Regio, doar cei ce urca din Titu si Gaesti plesc IR, pe restul distantei se tarifeaza Regio. Adica cei ce urca din Bucuresti si statiile situate intre Golesti si Campulung platesc tariful aferent rangului de Regio.

_________________
595423105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Bdeem_8496_a
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 3168
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti, Romania
Reputatie : 7992
Data de inscriere : 26/05/2011

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeVin Oct 16, 2015 12:29 am

Karpaty a scris:
Bucuresti-Stalpeni 19 lei, se tarifeaza Regio, doar cei ce urca din Titu si Gaesti plesc IR, pe restul distantei se tarifeaza Regio. Adica cei ce urca din Bucuresti si statiile situate intre Golesti si Campulung platesc tariful aferent rangului de Regio.

Locuitori din Titu, Gaesti sunt PREA BOGATI pentru trenuri ieftine ... este ridicol.

PROSTIA este la ea acasa in CFR CALATORI.

Smile


Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20105
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24859
Data de inscriere : 17/08/2011

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeVin Oct 16, 2015 1:13 am

Titu are o groază de abonamente la IR.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11007
Data de inscriere : 09/10/2014

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeVin Oct 16, 2015 8:56 am

Dr2005 a scris:

Gura lumii e slobodă, aşa că nu o bag în seamă, n-am de ce să mă cert cu toţi care au la fel de multe clase ca trenul.
Nu ştiu ce ,,prieten ciudat" de-al meu a fost acum 8 ani pe la tine, doar pentru că cineva zice că mă cunoaşte sau mă întreabă ceva nu înseamnă automat că e prieten cu mine.

Nu stiu cata lumea mai are in ziua de azi 2 clase cat are si trenul mai ales ca invatamantul e obligatoriu pana la o anumita clasa. Prietenul tau ciudat a postat saptamana trecuta ceva legat de o locomotiva verde de la CFR Calatori la un tren Buc.Nord-Slobozia numai el stie ce locomotiva a vazut. AAm zis ca ai venit cu el la Ploiesti nu ca a fost la mine ca eu nu am prieteni ciudati si nebuni nici macar de aici din lumea fiarelor si vezi ca te cunoaste prea bine nu a zis doar ca te cunoaste.

Laso moarta ca eu nu am 12 ani, ce-am facut eu pana la 25 ani tu nu o sa faci daca te mai nasti de 2 ori asa ca nu veni la mine tot timpul cu scuze.
Sus In jos
NIKU24




Numarul mesajelor : 207
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4232
Data de inscriere : 27/05/2013

105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitimeVin Oct 16, 2015 11:41 am

razvan - trenuri a scris:
Karpaty a scris:
Bucuresti-Stalpeni 19 lei, se tarifeaza Regio, doar cei ce urca din Titu si Gaesti plesc IR, pe restul distantei se tarifeaza Regio. Adica cei ce urca din Bucuresti si statiile situate intre Golesti si Campulung platesc tariful aferent rangului de Regio.

Locuitori din Titu, Gaesti sunt PREA BOGATI pentru trenuri ieftine ...  este ridicol.

PROSTIA este la ea acasa in CFR CALATORI.

Smile



Din Goldesti se leaga cu un IR si nu are cum sa faca un automotor cu preturi
de regio si unul de IR intre Goldesti si Bucuresti si intors,ieri la Goldesti a venit casiera cu niste calatori si ii a zis la nas ca poate sa dea numai bilete de IR intre Goldesti si Campulung si nasul a zis ca ii da bilet de regio de la stefanesti de 7.5 lei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: 105 : Golesti - Campulung - Argesel   105 : Golesti - Campulung - Argesel - Pagina 12 Icon_minitime

Sus In jos
 
105 : Golesti - Campulung - Argesel
Sus 
Pagina 12 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Golesti. ( 901 )
» Gari din tara
» Depouri si remize
» Câmpulung (905)
» Câmpulung Est (502)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 100-
Mergi direct la: