Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Accidente si similare la Regiotrans

In jos 
+12
c o r v i n
Dr2005
Adrian78
Vlad
srazvi
PrisecaruFlorin
dan ciprian
Ionutz
COSTACHE MIHAIL
orestte
alex.alexus.tm
Codrut1985
16 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Codrut1985
V.I.P Member
V.I.P Member
Codrut1985


Numarul mesajelor : 419
Varsta : 38
Localizare : Oradea
Reputatie : 6030
Data de inscriere : 21/05/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeJoi Ian 21, 2010 8:55 pm

Trenul 14492 Cruceni - Timisoara azi la ora 15.15...
Accidente si similare la Regiotrans Fotografie0070

incredibil, dar soferul a scapat fara vreo zgarietura...
Accidente si similare la Regiotrans Fotografie0069

una dintre putinele avarii aduse motorului...
Accidente si similare la Regiotrans Fotografie0072

inversorul de mers al motorului, si el avariat...
Accidente si similare la Regiotrans Fotografie0074

scara de acces in motor, putin strambata de forta impactului...
Accidente si similare la Regiotrans Fotografie0073
Sus In jos
http://ghioane007.blogspot.com
alex.alexus.tm

alex.alexus.tm


Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 34
Localizare : Doha - Qatar
Reputatie : 6909
Data de inscriere : 28/03/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeJoi Ian 21, 2010 9:23 pm

Accidentul s-a produs in zona de blocuri din imediata apropiere a liceului AUTO. Acolo este trecerea la nivel. Se observa si fosta statie a tramvaiului 3 Very Happy
Sus In jos
orestte
V.I.P Member
V.I.P Member
orestte


Numarul mesajelor : 364
Varsta : 49
Localizare : Timisoara
Reputatie : 6069
Data de inscriere : 28/10/2008

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeVin Ian 22, 2010 9:30 am

http://www.adevarul.ro/locale/timisoara/Accident_feroviar_la_marginea_Timisoarei-dupa_ce_un_tren_a_agatat_o_masina_0_193781049.html

Va las pe voi sa ghiciti cine conducea acel automotor:)
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeVin Ian 22, 2010 10:44 am

orestte a scris:
http://www.adevarul.ro/locale/timisoara/Accident_feroviar_la_marginea_Timisoarei-dupa_ce_un_tren_a_agatat_o_masina_0_193781049.html

Va las pe voi sa ghiciti cine conducea acel automotor:)
Orestte, erai cumva tu sau tatal lui Codrut? Daca ma gandesc bine, poate gresesc, dar in 3 zile au avut loc 2 accidente cu automotoare Regiotrans! Cel mai grav din cate stiu este primul, unde soferul a decedat si sotia aflata in dreapta, grev ranita!!


Ultima editare efectuata de catre COSTACHE MIHAIL in Dum Ian 24, 2010 11:35 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
orestte
V.I.P Member
V.I.P Member
orestte


Numarul mesajelor : 364
Varsta : 49
Localizare : Timisoara
Reputatie : 6069
Data de inscriere : 28/10/2008

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeVin Ian 22, 2010 10:56 am

am fost eu, si eu l-am rugat pe Codrut sa posteze pozele care au fost facute cu telefonul la cald
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeVin Ian 22, 2010 11:19 am

orestte a scris:
am fost eu, si eu l-am rugat pe Codrut sa posteze pozele care au fost facute cu telefonul la cald
Dumnezeule!!!!!!!!!!!!!!!!!Nu imi vine sa cred! De ce oare sunt atat de neatenti soferii astia??? Unde oare se gandesc!!!!??? Daca se intampla ceva mai grav, ramaneai cu mustrari de constiinta!!!!!! Chiar daca nu erai tu vinovat!!!
Sus In jos
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7739
Data de inscriere : 16/04/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 6:48 am

In seara zilei de 2 februarie 2010 un tren Regiotrans ce circula pe ruta Iasi - Ploiesti - Brasov a fost incendiat de un necunoscut. Nimeni nu a fost ranit. Articolul, aici
Sus In jos
orestte
V.I.P Member
V.I.P Member
orestte


Numarul mesajelor : 364
Varsta : 49
Localizare : Timisoara
Reputatie : 6069
Data de inscriere : 28/10/2008

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 3:06 pm

nu mai are rost sa spun cine e incendiatorul , vreun CFR-ist avizat ca va ramane fara loc de munca,
nu e prima data cand CFR-isti vor sa vandalizeze si sa distruga automotoarele regiotrans
Sus In jos
dan ciprian

dan ciprian


Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : Rm Valcea
Reputatie : 5409
Data de inscriere : 22/01/2010

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeJoi Feb 04, 2010 6:42 pm

As vrea sa spun si eu ca la inceputurile Regiotrans - ului pe Alba Iulia - Zlatna, a avut loc un eveniment, anume o derariere cu unul din boghiuri, intre statiile Patrangeni si Fenes (in zona satului Galati). Acest tronson este unul cu cele mai mari declivitati din traseu. Atunci varianta oficiala spunea ca au fost pietre puse de catre copii pe sine. [?]
Sus In jos
alex.alexus.tm

alex.alexus.tm


Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 34
Localizare : Doha - Qatar
Reputatie : 6909
Data de inscriere : 28/03/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeVin Feb 05, 2010 9:23 am

Anchetatorii au luat in calcul si varianta potrivit careia incendiul a fost pus la cale de una din rudele celor decedati in august 2009 in accidentul de la Scanteia, jud. Iasi. ( un fel de razbunare )
Sus In jos
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7739
Data de inscriere : 16/04/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeVin Feb 05, 2010 9:32 am

Asta ar fi culmea culmilor...Trenul a avut vreo vina ca a lovit masina?? Bineinteles ca nu!
Sus In jos
dan ciprian

dan ciprian


Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : Rm Valcea
Reputatie : 5409
Data de inscriere : 22/01/2010

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 10:43 am

Cine stie ce s-a intamplat in Bistrita Nasaud ieri?
Sus In jos
PrisecaruFlorin

PrisecaruFlorin


Numarul mesajelor : 365
Varsta : 37
Localizare : Iasi
Reputatie : 5781
Data de inscriere : 29/10/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 11:35 am

dan ciprian a scris:
Cine stie ce s-a intamplat in Bistrita Nasaud ieri?

CFR Călători informează că astăzi, 7 aprilie 2010, în jurul orei 17.38, la intrare în staţia Mogoşeni Hm (judeţul Bistriţa Năsăud) pe linia 1- abătută, au sărit de pe şine un boghiu de la vagonul 2 şi unul de la vagonul 3 din compunerea trenului personal 4485 Ilva Mică – Dej Călători, care era format din 3 vagoane.

Precizăm că nu au fost persoane afectate. Călătorii aflaţi în trenul personal 4485 au fost preluaţi de trenul accelerat 1931 Iaşi – Cluj Napoca, fără plata tarifelor suplimentare, trenul circulând în regim de tren personal între staţiile Mogoşeni – Dej Călători.


sursa : cfr calatori
Sus In jos
dan ciprian

dan ciprian


Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : Rm Valcea
Reputatie : 5409
Data de inscriere : 22/01/2010

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 12:43 pm

Deci nu era garnitura REGIO?
Sus In jos
srazvi

srazvi


Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Arad
Reputatie : 6149
Data de inscriere : 20/07/2009

Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 5:26 pm

Erau imagini de arhiva cu Regio la stiri Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Accidente si similare la Regiotrans Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si similare la Regiotrans   Accidente si similare la Regiotrans Icon_minitime

Sus In jos
 
Accidente si similare la Regiotrans
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Accidente si Incidente la CFR si in lume
» Accidente si Incidente INTERNATIONAL
» Accidente feroviare
» Accidente si Incidente CFR
» Accidente si Incidente CFR

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: REGIO CALATORI-
Mergi direct la: