Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Material rulant Servtrans Invest

In jos 
+34
mielutu zburator
ldh80
dan tm
mishu88
Cont.dezactivat
Balto
Adrian78
Mihai-Aurel
halmarius
ANDU2100HP
AndreiStefan
MariusM
bogdan srl
Adirmvl
didinul
IonutCFR2009
DUAL
kristi kkk
Dr2005
Luna
Teodor
bochety
ATM
Marius
decward
cortexedge
cristi CFR
vrabieionut
Razvan
Ionutz
Nesebar
COSTACHE MIHAIL
Horea
myster2008
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22196
Data de inscriere : 06/12/2009

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 13:29

Vagonul 21-47 , modernizat special pentru Servtrans , in compunerea trenului Tecuci-Faurei .

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 CIMG9334

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 CIMG9335

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 CIMG9338

Interior

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 CIMG9336

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 CIMG9337

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 CIMG9386

_________________
595423Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_aMaterial rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_aMaterial rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_a
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9498
Data de inscriere : 02/11/2008

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 16:59

Sunt comode scaunele ? :shock:

Chiar nu inteleg de ce au schimbat bancile cu burete si musama...

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
bochety




Numarul mesajelor : 15
Reputatie : 4372
Data de inscriere : 04/06/2012

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: modernizare?   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 17:07

mie imi da senzatia de orice numai de modernizare nu.arata terifiant,cate tone de chit or fi folosit?
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22196
Data de inscriere : 06/12/2009

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 17:27

Pentru 2 ore cat am mers cu el a fost chiar perfect , sunt ok si pentru un mers de 4 ore sa zic , fata de musamaua aia care se incinge la soare astea sunt mult mai bune si in ultimul rand astea sunt modernizate alea sunt vechi deci e un pas inainte parerea mea , incalzirea se face pe abur nu au rezistenta electrica . Wink

Ca 21-47 forma clasica erau bune acum 20-30 de ani da asa e pentru ca asa erau timpurile dar asta nu inseamna ca trebuie sa tinem in circulatie niste vechituri doar pentru faptul ca asa era pe vremuri , eu mereu am apreciat noul/modernizarea , schimbarea , asta inseamna ca omenirea evolueaza , ce ar fi fost sa ne uitam si in prezent la televizoare pe lampi sau sa ascultam radio la cele cu lampi , clar ca aceste aparate vechi sunt doar la muzeu iar in casele oamenilor au intrat tot felul de aparate moderne la fel si cu vagoanele mereu trebuie o schimbare mereu trebuie sa apara ceva nou sau modernizat pentru vremurile din prezent . O sa sustin noul si modernizarea cat voi traii asa e normal si firesc cat despre vagoanele Servtrans eu am spus ca sunt un lucru bun si dau bine la publicul calator fata de geoarsele de la CFR care circulau pe aceasta sectie adica motoare 900 .

_________________
595423Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_aMaterial rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_aMaterial rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Luna




Numarul mesajelor : 3274
Reputatie : 8103
Data de inscriere : 18/03/2011

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 20:02

Aproape sa nu imi cred ochilor ca ala e vagon 21-47 la cat de bine arata. Bravo privatilor care chiar daca nu au cine stie ce resurse, isi ingrijesc materialul rulant.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24818
Data de inscriere : 17/08/2011

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 21:20

Îl îngrijesc, dar e lucrat foarte neglijent... se vede şi din poze că vopseaua deja e peticită, pe sub garniturile geamurilor deja s-a format rugină, iar în salon finisajele sunt neîngrijite. Se putea şi mai bine. Nu înţeleg de ce au renunţat la sursa electrică.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9498
Data de inscriere : 02/11/2008

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 21:21

In poza 3 eu vad ca au cablu.

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22196
Data de inscriere : 06/12/2009

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 21:25

Cablu are dar eu nu am vazut rezistentele , pe margine exista doar caloriferele si atat , alta sursa de incalzire nu am vazut .

_________________
595423Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_aMaterial rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_aMaterial rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24818
Data de inscriere : 17/08/2011

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 21:33

Citat :
Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 CIMG9335
110V sunt bateriile de pe vagon, iar 230 V 50 Hz e tensiunea de la priză pe care o avem şi noi în casă. Logica spune că ar trebui să existe undeva un alternator pentru încărcat bateriile sau se dă curent de la bateriile locomotivei (96V la LDH). Niciuna din tensiunile astea nu e suficientă pentru încălzit trenul, ar goli bateriile urgent. Cel mult acele radiatoare pot fi pentru preîncălzirea vagonului în revizie, unde să fie ,,băgat în priză".

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22196
Data de inscriere : 06/12/2009

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 22:14

Am uitat sa spun ca in Marasesti se mai afla un vagon de acest fel ! Wink

_________________
595423Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_aMaterial rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_aMaterial rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeDum 01 Iul 2012, 23:57

ce statie de domiciliu are REMAR PASCANI Evil or Very Mad
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1680
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7440
Data de inscriere : 25/08/2008

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeLun 02 Iul 2012, 01:13

Tare asta cu statia de domiciliu, publicitate subliminala!!!!
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13079
Data de inscriere : 05/01/2011

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeLun 02 Iul 2012, 02:14

Nu este nici o reclama subliminala .. statia de domiciliu probabil aia e.Orice statie poate fi statie de domiciliu daca are linii care sunt trecute ca remize la un anumit material rulant
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeLun 02 Iul 2012, 09:19

Remar este a GFR? GFR a luat Servtrans?

Au incropit repede un vagon, doua pentru linia 600 si gata. probabil ca putinii calatori apreciaza schimbarea de la LVT la vagoanele astea. Sa nu uitam ca Servtrans mai are linia Rosiori Nord -Costesti unde penduleaza un Dimitrov ,,modernizat".

Chiar daca are cablu de incalzire electrica cine sa ii dea curent? LDH-urile astea incalzesc cu aburi.

Statia de domiciliu? parca pe marfare nu scrie, statia de domiciliu Govora linia de garare Oltchim.Au economisit aici nu au scris statia de domiciliu Pascani linia de garare Remar.
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6365
Reputatie : 12035
Data de inscriere : 09/07/2009

Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitimeLun 02 Iul 2012, 15:08

karpaty a scris:
Am uitat sa spun ca in Marasesti se mai afla un vagon de acest fel ! Wink

Il pastreaza pentru Panciu, probabil...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Material rulant Servtrans Invest   Material rulant Servtrans Invest - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Material rulant Servtrans Invest
Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Informatii generale Servtrans Invest
» Mersul trenurilor 2009-2010 la Servtrans Invest
» 107 : Rosiori Nord - Costesti
» Material rulant
» Material rulant II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: SERVTRANS INVEST-
Mergi direct la: