Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Intrebari raspunsuri sfaturi

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
CalinIonMihai




Numarul mesajelor : 360
Reputatie : 1522
Data de inscriere : 25/03/2021

Intrebari raspunsuri sfaturi Empty
MesajSubiect: Intrebari raspunsuri sfaturi   Intrebari raspunsuri sfaturi Icon_minitimeSam 23 Iul 2022, 14:00

Poate nu trebuia. Dar am deschis acest capitol si pentru mine dar si pentru cei care doresc un raspuns un sfat in alte domenii.
Vin eu deja cu prima problema. Am o motocoasa in 4 timpi 7.5 CP care nu mai are putere la viteza maxima, plus buretele de la filtru de aer este imbibat cu ulei. Nu mult dar este... poate cineva de aici are un sfat se pricepe cat de cat. Multumesc mult.
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8221
Data de inscriere : 16/01/2010

Intrebari raspunsuri sfaturi Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari raspunsuri sfaturi   Intrebari raspunsuri sfaturi Icon_minitimeSam 23 Iul 2022, 22:36

Trebuie curatat bine carburatorul. Demontat complet, spalat cu solutie speciala, suflat, inlocuite garniturile uzate si reglat. Lipsa de putere in sarcina poate fi si de la sistemul de ajustare a avansului. Nu stiu cum arata la un astfel de utilaj dar e o pista ce merita urmarita dupa parerea mea.
Sus In jos
CalinIonMihai




Numarul mesajelor : 360
Reputatie : 1522
Data de inscriere : 25/03/2021

Intrebari raspunsuri sfaturi Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari raspunsuri sfaturi   Intrebari raspunsuri sfaturi Icon_minitimeMier 03 Aug 2022, 09:34

O alta intrebare... un joc mai realistic unde dirijezi trenurile... cred ca stiti despre ce e vorba. acel panou ce il gasim in gari... joc fie pay fie free. pe unde gasesc? multumesc.
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8775
Reputatie : 12488
Data de inscriere : 16/07/2014

Intrebari raspunsuri sfaturi Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari raspunsuri sfaturi   Intrebari raspunsuri sfaturi Icon_minitimeJoi 04 Aug 2022, 09:07

ce panou gasim in gari?

te referi la ce vad calatorii adica panoul cu plecari sosiri sau la luminoschema?
Sus In jos
CalinIonMihai




Numarul mesajelor : 360
Reputatie : 1522
Data de inscriere : 25/03/2021

Intrebari raspunsuri sfaturi Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari raspunsuri sfaturi   Intrebari raspunsuri sfaturi Icon_minitimeDum 07 Aug 2022, 09:19

La luminoschema Dan. Am gasit ceva in ceha. dar pana ma obisnuiesc. Nu cunosc limba ceha Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari raspunsuri sfaturi Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari raspunsuri sfaturi   Intrebari raspunsuri sfaturi Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari raspunsuri sfaturi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» INTREBARI SI RASPUNSURI
» Întrebări şi răspunsuri
» Informaţii generale
» Întrebări şi răspunsuri
» Întrebări şi răspunsuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: