Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501

In jos 
AutorMesaj
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7739
Data de inscriere : 16/04/2009

Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 Empty
MesajSubiect: Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501   Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 Icon_minitimeMar Aug 07, 2018 4:17 pm

In concediu am avut planuita o vizita in zona viaductului, unde nu mai fusesem de 5 ani. Spre surprinderea mea, am "prins" la lucru muncitori la viaduct. Stiam ca sunt ceva lucrari, dar nu credeam sa fie acolo tocmai cand m-am dus eu, in data de luni 30 iulie. Circulatia a fost inchisa o perioada, am inteles ca nu de mult se deschisese, cu restrictie de viteza in zona viaductului.

Fata de cand am fost eu ultima data, modificarile sunt majore. S-au scos cele 2 linii adiacente liniei pricipale, linii care erau folosite in trecut pentru utilaje usoare de intretinere, si astfel bordura de beton ce era langa balustrada a fost mutata mai in interior, creandu-se astfel un spatiu generos de ambele parti ale liniei.



Iata si cateva imagini:

Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 BjgFnXx

Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 UU93AQz

Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 HsNkUoM

Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 K5BQFiW

Meterialul folosit la finisare "trotuarelor" deja are fisuri.

Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 ZgCSpO0

Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 UDktj6K

Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501 OTdNiVl

Nu am facut prea multe poze detaliate, nevrand sa zica ceva muncitorii. Am observat insa ca traveresele nu au fost inlocuite (sunt decolorate si cu fisuri), probabil sunt inca bune. Totusi mi se pare cam lung un asemenea termen de finalizare, avand in vedere ca la structura podului, piloni etc nu se intervine. Dar...oricum e bine ca se face.

Si inca o nelamurile. Aveti idee de ce scrie acolo pe afis Linia 504?
Sus In jos
 
Lucrari reabilitare Viaductul Caracau, SM 501
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lucrari de reabilitare a copertinelor din Ploiesti Sud
» Lucrari de reabilitare pe M200 Curtici - Coslariu
» Lucrări de reabilitare pe M300 Predeal - Brașov
» Lucrari de reabilitare a podurilor Dunarene
» Lucrari de reabilitare gara Slobozia Veche

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-
Mergi direct la: