Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member
c o r v i n


Numarul mesajelor : 3759
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 8313
Data de inscriere : 16/10/2013

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Empty
MesajSubiect: Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202)   Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Icon_minitimeMier 15 Noi 2017, 23:51

A fost o incursiune ”la noroc”, fiind convins că trebuie să se pună destule chestiuni cap la cap pentru a ajunge aici! O dată, nu aveam idee cât o să fac de la DN-u până la locația respectivă, apoi mi-am spus că sigur o să dau, fie de muncitori, fie de responsabili cu ancheta, fie măcar de vreun paznic etc!?... În mod cu totul surprinzător, în toată această zonă domnea o liniște totală, aproape nefirească! Nu îndrăzneam să sper măcar, că nu o să mă deranjeze nimeni... și, totuși, așa a fost! Până la podul în lucru am parcurs aproape un kilometru pe firul pe care se circulă în prezent, prin vreo 2 tunele, în paralel cu linia abandonată momentan și care, evident, e folosită ca drum de acces ptr utilaje la punctul de lucru! După cum puteți observa, foarte mult de muncă nu mai este..., de amenajat noul terasament, catenara și cam atât, cred eu!
Din nefericire, tocmai acum spre finalul lucrărilor, s-a întâmplat necazul cu cei 3 muncitori omorâți de surparea stâncilor de aici! Totuși, uitându-mă atent, cu greu îmi pot da seama cum au tratat respectivii situația și cum au putut crede că acel perete este suficient de stabil încât să nu îi pună în pericol!?... Îmi pare foarte rău pentru ei, dar cred că se poate vorbi aici de destulă neglijență personală!... În rest..., deocamdată tronează panglicile de ”acces interzis” și nu se mai lucrează nimic, probabil, până la terminarea anchetei!...

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0138

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0139

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0140

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0141

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0142

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0143

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0144

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0145

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0146

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0147

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0148

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0149

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0150

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0151

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Dsc_0152

(14.11.17)
Sus In jos
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member
c o r v i n


Numarul mesajelor : 3759
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 8313
Data de inscriere : 16/10/2013

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Empty
MesajSubiect: Re: Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202)   Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Icon_minitimeSam 02 Feb 2019, 21:28

Știți careva, ...s-au terminat lucrările aici, se circulă pe firul închis ptr reparația podului?... Eu nu am mai trecut demult pe acolo, de-asta întreb!... Suspect
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18070
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23445
Data de inscriere : 05/10/2010

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Empty
MesajSubiect: Re: Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202)   Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Icon_minitimeDum 03 Feb 2019, 17:22

c o r v i n a scris:
Știți careva, ...s-au terminat lucrările aici, se circulă pe firul închis ptr reparația podului?... Eu nu am mai trecut demult pe acolo, de-asta întreb!... Suspect

Se circula pe ambele fire de anul trecut cu VS
Sus In jos
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member
c o r v i n


Numarul mesajelor : 3759
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 8313
Data de inscriere : 16/10/2013

Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Empty
MesajSubiect: Re: Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202)   Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Icon_minitimeLun 04 Feb 2019, 22:33

Adrian78 a scris:
c o r v i n a scris:
Știți careva, ...s-au terminat lucrările aici, se circulă pe firul închis ptr reparația podului?... Eu nu am mai trecut demult pe acolo, de-asta întreb!... Suspect

Se circula pe ambele fire de anul trecut cu VS

Mulțam de info! Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Empty
MesajSubiect: Re: Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202)   Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202) Icon_minitime

Sus In jos
 
Zona podului în lucru de la Bănița-Peștera Bolii (202)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Zona podului cf de la Mintia (209)
» Peştera Bolii (202)
» M 700 : Bucuresti Nord - Urziceni - Faurei - Galati (2)
» M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor II
» 102 : Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: REPORTAJE ALE PASIONATILOR DE TRENURI-
Mergi direct la: