Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Timisoara - Oradea - Bucuresti - Craiova - Dragasani

In jos 
AutorMesaj
Jhonyla

Jhonyla


Numarul mesajelor : 1458
Reputatie : 6359
Data de inscriere : 30/01/2011

Timisoara - Oradea - Bucuresti - Craiova - Dragasani Empty
MesajSubiect: Timisoara - Oradea - Bucuresti - Craiova - Dragasani   Timisoara - Oradea - Bucuresti - Craiova - Dragasani Icon_minitimeMar 18 Iul 2017, 19:52

Nu am poze din pacate. Am plecat la ora 17.15 cu 1536 din Timisoara. Am asteptat in gara afisarea pe monitor a trenului pentru a stii linia de plecare. Surpriza, nu a fost afisat. M-am uitat pe panou sosiri plecari Timisoara Nord era trecut linia 6. Teoretic. Practic am plecat de la linia 5. Restrictii in Baile Calacea, Vinga, Sag si Valea Viilor. Am ajuns bine in Oradea. Imediat a ajuns si 1934. Multa lume a coborat aici. De fapt primul vagon in care am calatorit aproape ca s-a golit. In Blaj parca am stat mai mult pentru asteptarea trenului 1741. La Bucuresti am urcat in 1691, nu ma asteptam ca si la clasa 1 sa fie aglomerat. Si iata ca am ajuns la Craiova. De la Craiova la Dragasani am folosit 1721 de asemenea plin de calatori si la clasa 1. De la Piatra Olt la Dragasani cam la toate trecerile fara bariere frana. Peisaje frumoase mai ales dupa Alesd. Ce nu a fost frumos: restrictiile, vegetatia, ruinele, si acele panouri sau garduri cum sa le spun de la Arad si pe la Medias acolo unde se reface linia. Dar in ciuda acestor lucruri neplacute a fost frumos. La anul vreau sa vad si Vatra Dornei. Multumesc pentru lectura
Sus In jos
 
Timisoara - Oradea - Bucuresti - Craiova - Dragasani
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Program IC pe M900:Bucuresti-Craiova-Timisoara
» IR 1696: Timisoara Nord - Craiova - Videle - Bucuresti Nord - Mangalia
» 100 : Bucuresti Nord - Rosiori Nord - Craiova - Caransebes - Timisoara
» 100 : Bucuresti Nord - Rosiori Nord - Craiova - Caransebes - Timisoara
» 310 : Timisoara Nord - Arad - Oradea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: IMPRESII DE CALATORIE-
Mergi direct la: