Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Turnus partizi de tren

In jos 
+4
Nesebar
92Dragos
florin94
dan tm
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8772
Reputatie : 12484
Data de inscriere : 16/07/2014

Turnus partizi de tren - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turnus partizi de tren   Turnus partizi de tren - Pagina 2 Icon_minitimeMar 2 Ian - 14:07

Stai linistit nu e nici un secret, e doar un program de lucru al conductorului. Uneori daca te dai in vorba cu ei gasesti conductori bucurosi sa iti spuna pasurile, necazurile sau bucuriile, se bucura cind cineva le intelege ocupatia si nu e nici un secret sa iti spuna ca merg de la A la B cu un tren , stau acolo si se intorc cu alt tren pri C de data asta.

Dar la noi asa e,,secret".

Gasesti o multime de mersuri de tren, din Serbia si chiar Macedonia pe net, doar la noi iti trebuie zeci de coduri de siguranta de parca mersul trenului ar fi secret.
Sus In jos
CRT




Numarul mesajelor : 49
Reputatie : 4509
Data de inscriere : 26/02/2012

Turnus partizi de tren - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Turnus partizi de tren   Turnus partizi de tren - Pagina 2 Icon_minitimeMier 3 Ian - 0:07

Asta cu "stiu dar nu spun" imi aduce aminte de vremurile railwayfan forum, unde tot asa, erau vreo 2-3 care lasau impresia ca stiu ei multe chestii da' nu le spun ca nu e bine, de ce sa stie si altii. La fel si cu penibilul ala Horia Radulescu de pe un alt forum, tot asa are cateva fotografii de fabrica ale vagoanelor DDR-iste dar nu le publica pentru ca vezi doamne o sa apara in nu stiu ce rahat de carte la care lucreaza de vreo 10 ani.
Sus In jos
 
Turnus partizi de tren
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Turnus locomotive (topic de probă)
» 306 : Ploiesti Sud - Slanic
» CFM-Moldova
» Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.
» Întrebări şi răspunsuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: