Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Gari de pe litoral

In jos 
+6
Stere Serban
Marius Iulian
Caravelle_Zg
mariuskl
COSTACHE MIHAIL
Ionutz
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8218
Data de inscriere : 16/01/2010

Gari de pe litoral - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gari de pe litoral   Gari de pe litoral - Pagina 3 Icon_minitimeSam 03 Aug 2013, 22:52

Radu a scris:

Cat priveste halta Pescarus, stiu ca exista un proiect de constructie a unei statiuni pe nume Europa in acea zona, in perimetrul localitatii 23 August. Vedem ce va fi, posibil sa se intensifice numarul de calatori in aceasta zona.
Pe de alta parte, am auzit si de o alta idee (proiect) de a muta linia feroviara mai departe de statiuni, pentru a se dezvolta constructiile. Zona vizata ar fi, probabil, zona Pescarus si Saturn.

Eu sper sa nu se intimple chestia asta, avem destule statiuni si nici pe alea nu sintem in stare sa le gestionam cum trebuie.
Chestia cu ideea de a muta linia in afara statiunilor e din categoria "hai sa mutam Gara de Nord ca ne incurca".
Cind ne gindim insa ce pitecantropi au ajuns in posturi de decizie, nu ar trebui sa luam nimic in deridere, ne putem astepta la orice.
Sus In jos
 
Gari de pe litoral
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Litoral 1996
» Litoral 1990
» LITORAL 1994
» LITORAL 1989
» LITORAL 1988

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: STATII DE CALE FERATA DIN ROMANIA :: ALTE STATII-
Mergi direct la: