Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Bun venit !!!

In jos 
+30
cardinal
Katalyn
thedriver82
cortexedge
c o r v i n
Adrian78
Simply18
TVlad
Balto
Spartan1948
Mircea.Dor
cont.dezactivat.
allred
yanis
AndreyCFR
lapsanszkitamas
AlexandruC
Rarau
Luna
Alex Avram
popovici
Silviu Sintea
Saruman
luciangeo77
Scoop
Vlad
FeroFan97
COSTACHE MIHAIL
Ionutz
myster2008
34 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Balto

Balto


Numarul mesajelor : 1620
Reputatie : 6576
Data de inscriere : 05/12/2010

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:29

Pai Spartan, zi si tu, i-am pus tren la dispozitie, si tot nu pleaca, mai mult nu puteam face, i-am si urat drum bun... Laughing 
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8218
Data de inscriere : 16/01/2010

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:30

Doar o curiozitate, e vorba cumva de niste poze preluate de pe situl Cenafer? Am avut si eu citeva mesaje (in urma cu aproximativ doi ani) in care am inserat niste poze preluate de acolo. Imi amintesc ca am specificat sursa dar e posibil sa gresesc. Daca deranjeaza, pot ruga pe cineva sa le stearga. In vremea respectiva forumul nu permitea folosirea de imagini mai mari de 1024xceva si nici nu avea posibilitatea de redimensionare automata asa incit nu am putut adauga link-ul catre pagina Cenafer. Nu stiu de unde atita iritare pe tema asta, eu unul nu am pretins niciodata ca ar fi munca mea. Eu le-am folosit numai pentru a ilustra ce vroiam sa spun acolo, ceva de genul "gara Cutare ieri si azi".
Sus In jos
Mircea.Dor




Numarul mesajelor : 7
Reputatie : 4029
Data de inscriere : 07/05/2013

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:32

adrian78 a scris:
Eu zic sa depasim momentul.Dl Mircea daca doriti sa aduceti informatii din domeniu feroviar sunteti bine venit dar sa trecem peste momentul de introducere care nu face bine nici forumului nici dvs

Multumesc Adrian. Daca ar gandi la fel ca tine toti cei de aici atunci as putea incepe o activitate pe acest forum. Insa dupa cum vad eu din aceasta seara nu voi mai posta nimic aici deoarece nu exista conditiile propice unei colaborari. Toate cele bune Adrian si un an nou fericit!!!
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18073
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23450
Data de inscriere : 05/10/2010

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:35

Si eu l-a inceput nu am avut o primire foarte calduroasa din partea unui user dar am continuat
Ca o parere personala si eu am postat mult pe lokomotiv.ro si mi s-a parut un pic mai tehnic
Sus In jos
Balto

Balto


Numarul mesajelor : 1620
Reputatie : 6576
Data de inscriere : 05/12/2010

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:36

Pai in primul mesaj al dvs. a-ti zis ca nu postati aici, ca suntem o catastrofa si restul mizeriilor. Erati foarte hotarat, si acum da-ti vina pe noi? Noi v-am fugarit? Dar vai...cine a inceput cu improscatul forumului? Om fi noi "tinerei" da nu si pr**ti.  Wink

Daca aveati de gand sa va alaturati intr-un mod civilizati, va faceati un profil cat de cat complet pentru a exprima incredere, si nu o dadeati cu lokomotiv in sus si in jos, ca-i painea lui Dumnezeu. Interesul e altul, reclama si denigrarea noastra. Pe cine vrajiti? :>


Ultima editare efectuata de catre Paul CFR in Mier 01 Ian 2014, 20:38, editata de 1 ori
Sus In jos
Simply18
V.I.P Member
V.I.P Member
Simply18


Numarul mesajelor : 1085
Varsta : 30
Localizare : Bacau
Reputatie : 5481
Data de inscriere : 25/06/2012

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:36

Mircea.Dor a scris:
adrian78 a scris:
Eu zic sa depasim momentul.Dl Mircea daca doriti sa aduceti informatii din domeniu feroviar sunteti bine venit dar sa trecem peste momentul de introducere care nu face bine nici forumului nici dvs

Multumesc Adrian. Daca ar gandi la fel ca tine toti cei de aici atunci as putea incepe o activitate pe acest forum. Insa dupa cum vad eu din aceasta seara nu voi mai posta nimic aici deoarece nu exista conditiile propice unei colaborari. Toate cele bune Adrian si un an nou fericit!!!

Stii ce mi se pare interesant , iti zic stii pentru ca nu dai dovada om cu peste 19 ani in domeniul feroviar sau cum spui tu , deci ai cam 40-50 de ani ,teoretic, practic inafara de faptu ca vorbesti cu dumneavoastra ca un copil de 5 ani , altceva nu se vede . Sa revenim , interesant mi se pare da tu ai 7 mesaje postate , toate la topicul acesta, si tu zici ca nu mai postezi deacum , ce sa postezi? Din luna a 5-a esti pe forum si nu ai venit cu nimic "constructiv" cum zici tu.
Sus In jos
http://www.flickr.com/photos/t-dan-m/
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member
Spartan1948


Numarul mesajelor : 2108
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Reputatie : 6712
Data de inscriere : 15/03/2012

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:37

Mircea.Dor a scris:
adrian78 a scris:
Eu zic sa depasim momentul.Dl Mircea daca doriti sa aduceti informatii din domeniu feroviar sunteti bine venit dar sa trecem peste momentul de introducere care nu face bine nici forumului nici dvs

Multumesc Adrian. Daca ar gandi la fel ca tine toti cei de aici atunci as putea incepe o activitate pe acest forum. Insa dupa cum vad eu din aceasta seara nu voi mai posta nimic aici deoarece nu exista conditiile propice unei colaborari. Toate cele bune Adrian si un an nou fericit!!!

E a n-a oara cand zici ca pleci  Laughing Laughing .

Serios acum,ceva constructiv poti aduce acestui forum ? De aceste vorbe politicizate,ne-am saturat.
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18073
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23450
Data de inscriere : 05/10/2010

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:39

Eu zic sa terminam aici daca nu inchid topicu
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member
Spartan1948


Numarul mesajelor : 2108
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Reputatie : 6712
Data de inscriere : 15/03/2012

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:40

Adrian,dar de atacurile la persoana ale acelui....distins domn,ce spui ? Ca de atacurile la adresa forumului,nu mai are sens sa pomenesc.


Ultima editare efectuata de catre Spartan1948 in Mier 01 Ian 2014, 20:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Balto

Balto


Numarul mesajelor : 1620
Reputatie : 6576
Data de inscriere : 05/12/2010

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:41

Dai un bilet...doar dus.  Wink  cu valabilitate nelimitata.
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18073
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23450
Data de inscriere : 05/10/2010

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:43

Pana la urma nu a injurat pe nimeni si-a exprimat doar o opinie iar discutia voastra o continuati in particular
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member
Spartan1948


Numarul mesajelor : 2108
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Reputatie : 6712
Data de inscriere : 15/03/2012

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeMier 01 Ian 2014, 20:45

Bine-bine,dar acea opinie a fost sfidatoare si jignitoare. Chiar nu se poate lua nicio masura ? :shock: 
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15309
Data de inscriere : 06/03/2009

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 02 Ian 2014, 21:55

Din motive personale nu am intrat pe forum aseara cand au aparut aceste neintelegeri . Eu zic ca nu era cazul chiar acum in prag de sarbatoare  cand ar trebui sa ne facem urari ,  noi  ne atacam unii pe altii. Stim cu totii ca acest forum este al pasionatilor de trenuri care nu au cunostinte prea multe despre domeniul feroviar. Pasiunea simpla si nevinovata ne-a unit pe toti si asa cum suntem fiecare cu supararile sau nemultumirile pricinuite din diverse motive, invatam sa ne suportam unii pe altii, sa ne ajutam si sa ne intelegem. Altfel ar fi insemnat sa taiem si sa spanzuram in carne vie pe cei care probabil de la o mica suparare nu isi dau seama ce spun si mai ,,musca'' din cand in cand pe cineva. Altii, care in urma cu ani si ani stiau cum erau trenurile, mersul acestora, compunerile, statiile de cale ferata, si cum le vad astazi, este firesc sa se ia cu mainile de par si sa se supere pe cei care conduc sistemul feroviar. Este de plans ce se intampla si parca ne-am fi dorit sa ne fi nascut mai demult ca sa prindem transportul feroviar asa cum era el in vremurile demult apuse. Dar noi daca vedem pe zi ce trece o cladire de gara daramata, o sectie inchisa, un tren lipsa, nu avem dreptul sa ne aratam nemultumirea? Probabil ca unii membri isi arata nemultumirea fata de unele institutii, dar in nici un caz nu folosesc cuvinte jignitoare la adresa conducatorilor acestora! Nu permitem acest lucru! Nici sa vorbim de rau alte forumuri nu se admite la noi. Si incercam si dorim sa avem respect pentru toti membri de pe toate forumurile. Nu dorim concurenta. Si daca va veni vremea sa nu mai posteze nimeni aici si sa inchidem forumul, nu se va supara nimeni. Cum am apariut, asa vom disparea. Insa pana atunci incercam macar aici pe forum sa ramanem copii cu concursuri de fotografii, cu poze cu locomotive, asa ca sa mai uitam de situatia drastica prin care trece cefereul pentru ca primii care ne consumam, noi suntem! Pasionatii si angajatii disponibilizati! Nu dorim sub nici o forma scandaluri, mie personal imi pare rau de situatia aceasta, de aceea d-le Mircea, astept de la dumneavoastra sa imi trimiteti un mesaj privat in care sa specificati topicele care contin citate preluate din alte parti, pozele care nu apartin celor care le-au postat. Imediat le voi sterge, voi avertiza membri care le-au postat iar la urmatoarea abatere in voi exclude de pe forum! Noi ca administratori nu putem citi fiecare mesaj, de aceea se mai strecoara si astfel de mesaje gen copy/paste. Si chiar daca le citim, nu realizam ca acel citat nu este al lor. La noi pe forum nu sunt acceptate poze care nu apartin celor care le posteaza, decat daca au luat aprobare de la autor si precizeaza si sursa. Asa ca vom lua masuri imediat, numai sa imi trimiteti mesaj privat cu topicele care contin aceste materiale, si imediat vor fi sterse de pe forum . In incheiere doresc sa va multumesc pentru acel certificat de participare primit de la dvs D-le Mircea, si pentru care m-am bucurat mult timp pentru el! Va mai amintiti??

Bun venit !!! - Pagina 6 CERTIFICATPARTICIPARE
Sus In jos
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member
c o r v i n


Numarul mesajelor : 3759
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 8315
Data de inscriere : 16/10/2013

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeDum 05 Ian 2014, 23:45

...Hmm, chiar daca nu mi s-a urat "bun venit" (lucru de care nu am mare nevoie!), ceva stiu sigur... Regret tot timpul trecut de la infiintarea acestui forum si pana cand am devenit membru al lui (acum aproape trei luni, doar atunci am aflat e el, eu nefiind mare internaut!)! Pentru mine este o perioada prea lunga in care puteam sa imi hranesc aceasta nestavilita pasiune pentru trenuri si nu am facut-o! Totusi, acum sunt aici si ma bucur nespus!
Imi pare tare rau ca am nimerit cu aceasta postare in mijlocul unui mic razboi pe care il doresc terminat cat mai repede! Imi permit si eu sa pun sub semnul intrebarii identitatea persoanei care se pretinde Mircea Dorobantu! Cine scrie ce a scris mai devreme sub titulatura de Mircea.Dor ii lipseste ceva esential: bunul simt minimal! Si daca am admite prin absurd ce profereaza respectivul, nu este deloc firesc sa jignesti o asa de mare si frumoasa comunitate, oricare ar fi motivul!... Nu iti convine ceva? Stai deoparte si vezi-ti de treburile tale!!! Si daca ar avea intentii pozitive nu se vine din prima cu jigniri... cei mai multi din acest forum ar primi decent orice sfat din partea cuiva cu experienta! Ori "domnul" acesta evident ca a vrut de la inceput sa jignesca nu sa ofere sfaturi! Pot fi multe cauze care explica un astfel de comportament...(conuri de umbra, frustrari toate vechi si noua toate s.a.)... Ce este si mai dureros ar fi ca in timpul cand jigneste el isi aroga merite cu totul deosebite... Poate aflam maine ca din initiativa lui a aparut CFR-ul, eventual prima linie de cale ferata etc. Propun adminilor sa deschida un topic in care putem colecta bani ptr. ridicarea unei statui  userului Mircea.Dor undeva in fata Garii de Nord, bineinteles daca dansului ii convine zona! Razz 
Va rog mult sa-mi iertati limbajul... La cat is de "vechi" nu ar trebui sa spun eu astea... Am accesat cu placere acest topic si m-am bucurat sincer de urarile de bun venit ptr. userii mai vechi insa cand am vazut ce apare in ultimele pagini a fost ceva ce m-a scos din sarite, pe mine unul care sunt foarte calm in general! :shock: 
S-auzim de bine!!!
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9165
Data de inscriere : 20/08/2008

Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitimeDum 05 Ian 2014, 23:55

Noi ne bucuram ca v-ati inregistrat la noi, chiar daca doar de 3 luni.
Nu are rost sa criticam mesajele postate mai sus, fiindca riscam sa degeneram... din nou. Fiecare individ are libertatea cuvantului si dreptul la opinie.

Revenind la topicul nostru, bine ati venit si la multi ani!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bun venit !!! - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit !!!   Bun venit !!! - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Bun venit !!!
Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Bun venit
» Galerie denistm
» 511 : Vereşti - Leorda - Botoşani
» Pasiunea pentru trenuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: REGULI-
Mergi direct la: