Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI

In jos 
+27
AndiCFR
060-EA078
didinul
Vitosa
jimmy
Marius
Vlad
bogdan srl
Cobra
TVlad
George
decward
raoul
19jimmy84
bluesky89
cont inactiv
Amiralul
wheelsofsteel
vrabieionut
husdelaapus
cortexedge
Caravelle_Zg
Ionutz
membru inactiv
didi
discoid21
COSTACHE MIHAIL
31 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeMar 05 Ian 2010, 19:11

Pentru persoanele mai comode, mai lenese si care doresc sa vorbeasca mult mai relaxat
la telefoanele publice, pot chiar sa si traga un pui de somn in timp ce vorbesc , va pot
informa ca au aparut cabinele telefonice amplasate in plan orizontal. Iata o poza facuta
pe 5 ianuarie 2010 in Bucuresti pe Str, Socului.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 P1010001


Ultima editare efectuata de catre COSTACHE MIHAIL in Sam 28 Aug 2010, 21:23, editata de 3 ori
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Ian 2010, 18:44

O idee ingenioasa pentru cei care nu doresc sa fie deranjati oricand,
ci numai cand proprietarul isi mai aminteste ca poate cineva
il asteapta la usa. Acest afis se afla la usa unui apartament din Bucuresti de cativa
ani de zile.Poza am facut-o ieri. Sper ca locatarul nostru se bucura din plin de
linistea la care ravneste! Dar musafirii saracii ce fac? Stau si asteapta la usa?
Oare cat timp?
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 P1010002
####
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 P1010006
##################
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 P1010004


Ultima editare efectuata de catre COSTACHE MIHAIL in Vin 17 Sept 2010, 18:26, editata de 3 ori
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6371
Data de inscriere : 28/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Ian 2010, 20:14

Deci prea tare poza , am ras cu lacrimi si eu si sora mea.Oare nu ii bat special la usa unii glumeti? Laughing
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9164
Data de inscriere : 20/08/2008

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeMier 06 Ian 2010, 20:15

Laughing Laughing
Eu stiam faza asta ca fiind o culme a economiei. Laughing
Dar sa-ti pui pe usa un afis din asta... trebuie sa fii un pic dement. What a Face
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 10 Ian 2010, 20:20

O caricatura cu primarul sectorului 4 Cristian Popescu zis si Piedone amplasata intr-un parc din sectorul 4 din Bucuresti.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 P1030025
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6371
Data de inscriere : 28/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeSam 23 Ian 2010, 18:40

Partea a 3-a cu poze din minunata noastra patrie.

Am dat cam tarziu de ea , pacat, era ideala de pus in preajma sarbatorilor.Anul 2009 a fost anul crizei financiare , si cum toate lucrurile au fost reduse pe jumatate va prezint noul bradut de criza:
Zona :Constanta 2007
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Picture082

Zona : Cumpatu ,Sinaia 2006.
Fanii firmei Nike saluta celebra firma Cum? Tunandu-si basculanta ca deh dacia cu logo-uri nu mai este la moda.Un banner mai mare=faima mai mare.Zona ;Sinaia 2006.PS a mai fost semnalata prezenta acestei basculante si in 2009.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 PICT4209

Vocea erectoratului ...pe apa sambetei pardon a paraului Prahova din Sinaia.Sau numele prostilor pe toate gardurile.A 8-a ce insemna oare? Cumva clasa scolarelului autor al acestui minunat grafitti.Zona :Sinaia 2006

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 PICT4172

Urso-cerbul este un animal foarte popular in casele unor anumitor specimene (fauna ) amatoare de acel numit "sport"(macel) vanatoare.IAr bunu gust si simtu estetic lipseste acestui proprietar .Nu conteaza ce ,cum important e sa isi etaleze toate trofeele nu conteaza daca are spatiu sau nusa aiba si el cu ce se lauda 9cocalaru tot cocalar e).Oare cum ar fi stat domnu in locul acelor trofee ale unor biete necuvantatoare?Cred ca muuuult mai bine Evil or Very Mad .Da urasc acesti oameni fara suflet si scrupule.
Zona:Gura Humorului 2007
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Picture071

La romani nu i ca la nimenea
Ce campanie de vaccinare , programe de sanatate si analize gratuite pentru evaluare.Baietii sunt caliti si imunizati.Baietii din imagine demonstreaza ce bine e sa faci baie langa animalele lor cu care isi castiga painea.Macar mai bine decat domnu de mai sus.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Picture016

Va prezint in incheiere nou prototip de caruta fabricat in curtea din spatele casei.Noul model este prevazut cu capota decapotabila astfel proprietarul o poate folosi si pe timp de vara si pe timp de ploaie.Si se pare ca este un model ieftin si accesibil populatiei dotat cu 1 sau 2 cai putere optional bou putere Grabiti-va EDITIE LIMITATA.Zona Gradistea 2007.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 DSCF0427
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6371
Data de inscriere : 28/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeSam 23 Ian 2010, 19:23

Revin si cu partea a 4-a de poze comice.

bla bla am mai auzit asta.Si ce patim concret .Ne iei caii la bicicleta?SAu pui pe cineva cu patura in cap sa ne sperie :bball:

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Picture754

MIAM MIAM buna margarina fac la Brasov .Sa imi fac provizii serioase.Oare ma dau la ziar daca ma prind cu cutia in gura?OFF iar zic astia ca sunt urs gunoier dar sunt doar urs pofticios.(POZA este facuta de o colega care a lucrat la Parcul Natural Bucegi si a fost si in licenta mea.Eu nu am avut inca surpriza sa pozez un urs ).Zona Brasov 2008.

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Image24

Culmea furatului :Sa furi gardu vecinului si sa ii lasi poarta in picioare.Zona Busteni, valea Cerbului , 2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 P1050600

De parca nu multi fara bun simt au bani.Si din pacate aia predomina.Si din si mai mare pacate majoritatea clientilor acelei pensiuni de fite sunt cam asa cum scrie pe afisu acela. 🤡 Zona ; Poiana Stanii Regale Sinaia 2009.Si va rog Z ala intors ca altfel chiar sunt si agramati nu numai necivilizati.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 P1000350-1


Gogosica cu gratuitati.Poate ii mai aud la Tv pe oamenii aia care vorbesc de campania impotriva dulciurilor.Cainii latra ursu trece.Si cred ca , gogoasa gratuita are mai mult impact decat acele avertismente .Uite cine le saboteaza lor campania .Inelu gratuit = bonus si cateva kg gratuite Laughing Zona ;Eforie Nord 2007
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Agigea-17_22-07-2007065

De cate ori sa va zic aici sta orice familie numai nu grigorescu.Asta e gen acest urs este mistret.Altii botezati pe nedrept.Zona: Cumpatu Sinaia 2006

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 PICT4239


Inventivitate .Asa ar trebui sa faca si proprietarii de la Busteni care nu au gard.Se ia una bucata din autobuz si se pune pe post de gard.Sa vada vecinii invidiosi ca numai ei au gard RATB.Oare ca le fac reclama gratuita au ceva beneficii? Macar un abonament gratuit pe toate liniile . No .Zona :Gara Obor 2010.Eram cu Vrabie Ionutz si cu domnu Costache

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 P1090386


Ultima editare efectuata de catre didi in Lun 25 Ian 2010, 11:55, editata de 1 ori
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 24 Ian 2010, 23:30

Nota 10 pentru postarea pozelor, dar mai ales pentru alcatuirea textului care da un farmec aparte. Pe aceea cu gogoasa inelus o vazusem si eu la Eforie Nord in urma cu cativa ani.Iar cand vad poza cu gardul facut din tabla unui autobuz casat, imi trece de acele autobuze galbene model Ikarus 260 care au circulat in Bucuresti din anul 1993 pana in anul 2008!
Sus In jos
Caravelle_Zg
V.I.P Member
V.I.P Member
Caravelle_Zg


Numarul mesajelor : 857
Varsta : 32
Localizare : Arad, România
Reputatie : 6368
Data de inscriere : 05/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 29 Ian 2010, 23:48

Bun venit la departamentul de bagaje! Vă rugăm să nu vă împiedicaţi de cărucior. Laughing (Gara Arad, 29.01.2010)
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xdghm_b473a0e

Două perechi puse la uscat. Laughing (Gara Timişoara Nord, 29.01.2010)
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xdgkm_fe5f954
Sus In jos
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7739
Data de inscriere : 16/04/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 31 Ian 2010, 14:40

Perindandu-ma printr-un mall in Cluj azi, am dat peste o promotie teribila...valabila pana in....31 februarie...Avand in vedere ca era si corectat cu marker, am zis sa ii cred pe cuvant, si o sa vin in 29, 30 sau 31 februarie la cumparaturi. Razz

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Imagine0040
Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6355
Data de inscriere : 10/10/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 31 Ian 2010, 16:34

Este o greseala de...tipar. Mai precis promotia este din Decembrie pana pe 31-IANUARIE. Nu Februarie. Nu sunt aia chiar asa de prosti...! In schimb a fost ,,distrat" sau ,,indragostit" cel care a editat/printat acel document!
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6371
Data de inscriere : 28/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 31 Ian 2010, 17:20

Foarte reusite pozele , bravo Ionutz si Alex.Vreau si eu promotie pe 31.02 Laughing .Tablitele cu numarul trenului zici ca sunt rufe la agatat. Laughing
Sus In jos
Caravelle_Zg
V.I.P Member
V.I.P Member
Caravelle_Zg


Numarul mesajelor : 857
Varsta : 32
Localizare : Arad, România
Reputatie : 6368
Data de inscriere : 05/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeSam 13 Feb 2010, 16:10

Oraşul Lupeni (marţi, 2 februarie 2010)

Patriotism la domiciliu şi garaj la etaj Laughing
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xeikm_ae7cc7e
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xeilm_b8ded94
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xejdm_48e4597

Dacă tot vorbeam de patriotism şi tricolor, trăiască PRM-ul! Laughing
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xffam_63508d6
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xffbm_83d1cea

Începutul şi sfârşitul zonei de parcare interzisă Laughing (Au vrut de fapt să spună că e zona de confirmare! Razz)
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xfgdm_e42c136

Muşcat-a lupul din ea Laughing
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xfgem_f386339

Indiferent pe unde, tot acolo ajungem... Laughing
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 F_grq4xfggm_15f5ebf
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeSam 13 Feb 2010, 20:32

Caravelle, sa inteleg ca ai fost la Lupeni. Asa e tot orasul, cu blocuri devastate? Si sunt si blocuri cu 10 etaje? Ai vazut si linia Lupeni -Uricani?
Sus In jos
Caravelle_Zg
V.I.P Member
V.I.P Member
Caravelle_Zg


Numarul mesajelor : 857
Varsta : 32
Localizare : Arad, România
Reputatie : 6368
Data de inscriere : 05/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitimeSam 13 Feb 2010, 21:44

COSTACHE MIHAIL a scris:
Caravelle, sa inteleg ca ai fost la Lupeni. Asa e tot orasul, cu blocuri devastate? Si sunt si blocuri cu 10 etaje? Ai vazut si linia Lupeni -Uricani?
Very Happy Aţi ghicit, am fost într-adevăr pentru două zile de relaxare şi implicit, "cercetare". Scopul a fost să cunosc secţia 214 Livezeni - Lupeni care a fost de mult timp un mister pentru mine dar am vrut să văd şi oraşul, să-l cunosc. În plus, am şi o prietenă la Lupeni de la care am încercat să aflu mai multe. La vară îmi doresc să stau mai mult şi să iau la pas linia de la Lupeni la Uricani, care e neelectrificată.
Despre clădiri pot spune că sunt multe în paragină şi care n-au fost modernizate. Există foarte multe blocuri; sincer, nu am numărat care e cel mai înalt dar sunt şi de câte 10 nivele. Pe forum nu am postat decât strict ceea ce ţine de domeniul feroviar (cu excepţia staţiei Lupeni Grupa Tehnică pe care n-am reuşit s-o pozez). Oraşul Lupeni este un oraş minier. Linia 214 este interoperabilă şi acum mulţumită existenţei cărbunilor care se transportă pe calea ferată.
Dacă vreţi, am să vă trimit pozele pe messenger. Oricine doreşte să afle mai multe să mă contacteze. Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI
Sus 
Pagina 2 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Poze comice cu/despre trenuri!
» Poze de tot felul...fara trenuri
» Poze de tot felul...fara trenuri (2)
» Poze folosite fără permisiunea autorilor
» 511 : Vereşti - Leorda - Botoşani

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: FOTOGRAFII DIVERSE-
Mergi direct la: