Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI

In jos 
+27
AndiCFR
060-EA078
didinul
Vitosa
jimmy
Marius
Vlad
bogdan srl
Cobra
TVlad
George
decward
raoul
19jimmy84
bluesky89
cont inactiv
Amiralul
wheelsofsteel
vrabieionut
husdelaapus
cortexedge
Caravelle_Zg
Ionutz
membru inactiv
didi
discoid21
COSTACHE MIHAIL
31 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeMier 29 Iul 2009, 12:05

Iluzie optica. La prima vedere, ai impresia ca toaleta indicata de ambele sageti, nu este in alt loc, decat pe pomul aflat intre sageti.Poza este facuta intr-un local din Statiunea Mamaia.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI P7250023
Sus In jos
discoid21

discoid21


Numarul mesajelor : 250
Localizare : Oradea
Reputatie : 5710
Data de inscriere : 14/07/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeMier 29 Iul 2009, 23:04

Eu cred că undeva e o oglindă. Sau 2 oglinzi :idea:
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeJoi 30 Iul 2009, 10:14

Nu. Peretele din dreapta este mai in spate, iar toaleta are intrarea exact in dreptul pomului. Nu trebuia pusa sageata decat in partea dreapta, dupa parerea mea. Oricum poza este destul de haioasa, tinand cont si de faptul ca pomul se afla chiar intre cele 2 sageti.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeSam 01 Aug 2009, 15:13

Daca tot se fura orice in tara asta, un pescar venit la balta cu bicicleta, si neputand sa o tina pe marginea apei langa el, intrucat malul lacului este foarte abrupt, iata ce idee ingenioasa a avut, si asta ca sa nu o mai poata nimeni fura. A incuiat-o de balustrada unui pod, insa pe partea cealalta, spre apa.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI P7280002
Pozele sunt facute pe 30 iulie 2009, pe sos. Dobroesti, ( Bucuresti ) pe podul peste Lacul Pantelimon 1 , lac ce face parte din salba Raului Colentina.

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI P7280001
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeSam 29 Aug 2009, 19:58

La impins tramvaie. Manipulantul acestui tramvai a trebuit sa puna o frana de urgenta, intrucat un autoturism i-a taiat fata. Din acest motiv, pantograful a ramas chiar pe separator, tramvaiul ramanand fara curent. Cum la acea vreme, nici o linie de tramvai nu mai trecea prin zona datorita unor lucrari, nici un alt vagon nu mai venea in spate pentru a-l impinge. Asa ca s-a aplicat alta stratagema. Sa impinga tramvaiul muncitorii aflati in acest vagon de serviciu. Poza este facuta la Gara de Nord din Bucuresti, si a aparut in ziarul Adevarul de Seara, mai demult.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI P8260013
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6371
Data de inscriere : 28/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeLun 28 Dec 2009, 15:11

Cred ca fiecare din noi a dat la un moment dat peste niste anunturi sau mesaje care chipurile sunt facute pentru a atrage atentia cat mai multor clienti.Ei bine vizionarea lor starneste mai mult rasul decat seriozitatea, iar pentru multi colectionari de astfel de mesaje e un prilej extraordinar pentru a le poza.Va prezint cateva dintre anunturile haioase , ca sa ne mai amuzam si noi in vremuri grele. Like a Star @ heaven

In vara anului 2007 in zona Agigea-Eforie Nord

Fornety miam oare ce firma e

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Agigea-17_22-07-2007016

Ce meserie o fi oare Suspect

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Agigea-17_22-07-2007001

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Agigea-17_22-07-2007002


Pentru domnul Costache ca stiu ca el e mare iubitor de masini Wink .Dacia te urci si castigi

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Agigea-17_22-07-2007055

In Iasi pe 8 martie 2009.Ce surpriza frumoasa pentru ziua femeilor.Oare au si cu ciocolata ?Mie asa imi plac scratch

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI P1040716


In Mamaia , in vara anului 2008.

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI P1020044
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeLun 28 Dec 2009, 20:03

Reclama de la Dacie, este inspirata din sloganele celor celor ce le PRO TV, genul Te uiti si castigi, Daruiesti si castigi, Stii si castigi, Risti si castigi, etc, dar ultima poza este chiar haioasa. Am ras de unul singur. Dupa ce ca anuntul este scris de un analfabet, in loc de gonflabil a scris gomflabil, cred ca nici nu stie ce vrea acel domn cum sa ma scoata vreun ban . Poate daca vulcanizeaza prezervative, dar din cate stiu eu, acelea sunt de unica folosinta.
Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6355
Data de inscriere : 10/10/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeLun 28 Dec 2009, 23:42

Mmmmm... Mad Evil or Very Mad :cyclops: Dianaaa...! Frummmoaseee pozeee....dar te rooog!Si eu am...Sad(Dacia-1300...din 1970 ( atentieee: ,cazan in presiune!").Deci nu te lega de Daci! Smile))
Ok am glumit! Adevarul ca mergand pe strazi mereu vezi ,,inspirati" nesimtite din diferite sloganulri publicitare, expresii celebre scrise sau concepute de oameni tot atat de celebri si originali! Dar asta e...Nu traim cu milioane de manelisti pe langa noi???? Si-n marea lor majoritate nu sunt analfabeti si BATA de carte???? Corect...Asa ziceam si eu!...Asta-i tarisoara in care traim! Si de-al naibi de-asi sti ca-si da ultima suflare, eu din ea nu plec!
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6371
Data de inscriere : 28/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeMar 29 Dec 2009, 20:33

Pentru ca am vazut ca prima parte a avut succes am revenit si cu partea a 2-a cu poze haioase si comice..

Grea e limba romana dupa alti romaneste .Domnul de jos nu face o exceptie.Oare ce inseamna masarda si urget? :?: Zona :Suceava 2008POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Sv108


Asa oferta tentanta nu mai prindem,dar nu multumesc.Nu stiu la ce s-a gandit proprietarul acestei afaceri dar mie si cred ca la multi inca ne place pe lumea aceasta si nu dorim sa facem cunostiinta cu alte lumi. pale .Din partea mea poate sa fie inchis non stop.Zona :Busteni 2007
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Sept2007157

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Sept2007158

Liniste da , sunt ursi in zona.Invatatoarea va mintea in clasa a 2-a cand va zicea ca atunci cand mergeti in padure trebuie sa faceti cat mai mult zgomot ca sa goniti ursii.La fel si padurarii si cei de pe canalele de tip documentar minteau .Dar nu acele sfaturi sunt demodate .Cu noul urs european lucrurile stau mai simplu.Faceti liniste si sa aveti in buzunare niste mancare si aveti sanse 100% sa va intalniti cu ei .Garantat noul urs european nu va ataca ci va veni la mancarea pe care o carati in rucsac .Nu va fie teama sunt blanzi Wink Suspect (textul este un pamflet nu ceva real .Oricat de obisnuiti cu oamenii sunt ursii nu va apropiati de ei) affraid zona:Sinaia2009
.
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI 08072009246

Si daca tot suntem la capitolu ecologic , va prezint noul tip european de Wc sau toaleta ecologica .Are forma de copac si a fost si este preferat de multi inca .Este dotat la baza cu un manuchi de urzici tot ecologice si biodegradabile pentru o tara mai curata.Ce sa ii faci moda revine .Zona Sinaia 2009 :flower:
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI S7300664


In incheierea rubricii ecologie si natura va prezint taraba ecologica si mobila de langa Cascada Urlatoarea.Dotata cu 1 sau 2 "spate putere " se poate cara si amplasa in locuri cat mai neobisnuite, ca in imagine.Printre vai, munti, rape.Chiar vreau sa il intreb pe proprietar cum a carat-o pana sus avand in vedere ca la un moment dat se face o poteca de 30 cm si in jos e rapa.Dar inventivitatea romanului depaseste orice bariera iar domnu ar merita un premiu pentru asta si curaj.ROmania the land of choise. Zona :Busteni 2007
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Sept2007198

Un domn proprietar de pensiune , nu ii dau numele ca nu ii fac reclama, Razz satul ca trofeul lui care a fost botezat pe nedrept urs a pus un afis pentru atentionarea tuturor care ii confunda exponatu.E drept ca si mie mi s-a parut de la departare ca seamana cu un urs da na. scratch Da acuma intrebare?.De ce o fi pus acel bilet ca dadea mai bine daca se stia ca e urs ca vorba aia ii crestea prestigiu la pensiune .Ca un trofeu de urs e o valoare.Apreciez sinceritatea omului. Wink Zona: Predeal 2008
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI DSCF2387
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Mistretuurs

Si in incheiere , daca tot suntem la munte si o iesire 'tipica' dintr un restaurant montan.Cu asa o arma deasupra capului mama mama.Si mai se desprinde halebarda din cand in cand lol! .Mie mi-au placut clientii restaurantului care mergeau in viteza cand treceau prin acea zona.Ai impresia ca mai mai iti cad in cap.Iar acel Exit langa acea lucrare traditionala romaneasca e ca nuca in perete.Zona Poiana Brasov 2008
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI DSCF2728
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeMar 29 Dec 2009, 21:32

Pai masarda si urget nu stiu ce poate insemna, dar volutari ce inseamna? Tot un cuvant cu o litera in minus? Si de cand cuvintele in ziua de astazi incep cu litera mica si pe parcurs literele sunt mari de tipar, gen gAZE sau gARAj, cuvinte exprimate de domnul care a postat acel afis. Cu siguranta, este un domn care nu tine mortis sa scrie corect gramatical, insa cu siguranta sunt sigur ca tine mortis la ceva: Si anume la pretul imobilului!!
Sus In jos
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7739
Data de inscriere : 16/04/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeMar 29 Dec 2009, 21:37

Meseriase poze Diana, super surprinse! Si eu la prima vedere am crezut ca acela este un urs...Si tie cum iti plac ursii, cred ca ai suflat usurata cand ai aflat ca e mistret Very Happy
Sus In jos
Caravelle_Zg
V.I.P Member
V.I.P Member
Caravelle_Zg


Numarul mesajelor : 857
Varsta : 32
Localizare : Arad, România
Reputatie : 6368
Data de inscriere : 05/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeMar 29 Dec 2009, 21:40

COSTACHE MIHAIL a scris:
Pai masarda si urget nu stiu ce poate insemna, dar volutari ce inseamna? Tot un cuvant cu o litera in minus? Si de cand cuvintele in ziua de astazi incep cu litera mica si pe parcurs literele sunt mari de tipar, gen gAZE sau gARAj, cuvinte exprimate de domnul care a postat acel afis. Cu siguranta, este un domn care nu tine mortis sa scrie corect gramatical, insa cu siguranta sunt sigur ca tine mortis la ceva: Si anume la pretul imobilului!!
"masarda" de la MANSARDĂ, "urget" de la URGENT şi "volutari" de la VOLUNTARI. Laughing
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6371
Data de inscriere : 28/09/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeMier 30 Dec 2009, 00:13

Multumesc Ionutz cat celorlalti pentru apreciere.Sper ca v-am distrat.Iar la cuvantu Volutari ma gandeam ca se refera la orasu Voluntari Laughing , am crezut ca acolo e locatia.Oricum nu intelegi nimica din acel anunt.Gaze a zis ca are da curent o avea , ca nu a scris? scratch .Promit ca mai caut poze haioase si le postez.Asa valori si capodopere nu merita sa ramana anonime
Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6355
Data de inscriere : 10/10/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeMier 30 Dec 2009, 19:50

Chestiunea cu: ,,Acest ,,urs" este de fapt mistret..."....Mi-a dat de gandit sa-mi lipesc un anunt pe spatele masinii mele:
,,Aceasta Dacie este de fapt...BMW ...!"
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitimeVin 01 Ian 2010, 18:12

Astazi, ma aflam pe Soseaua Colentina din Capitala. Ma urc intr-un tramvai al liniei 21 cu nr de parc#289. In el se afla linistit un caine maidanez, care ori dormea, ori era bolnav. Toti calatorii care se urcau pe usa 1 a vagonului, erau fortati sa se indrepte spre spatele acestuia, din cauza mirosului produs de acel caine. Cand cobor, ma duc la manipulant si ii spun:
-Vezi ca ai un caine in vagon!
-Stiu! De vreo 3 curse il tot plimb!
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI PC290001
####
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI PC290002


Ultima editare efectuata de catre COSTACHE MIHAIL in Sam 28 Aug 2010, 21:19, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Empty
MesajSubiect: Re: POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI   POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI Icon_minitime

Sus In jos
 
POZE HAIOASE SI COMICE FARA TRENURI
Sus 
Pagina 1 din 11Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Poze comice cu/despre trenuri!
» Poze de tot felul...fara trenuri
» Poze de tot felul...fara trenuri (2)
» Poze folosite fără permisiunea autorilor
» 511 : Vereşti - Leorda - Botoşani

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: FOTOGRAFII DIVERSE-
Mergi direct la: