Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Liniile CET Suceava

In jos 
+7
Adrian78
Simply18
Bobby_TM
Balto
membru dezactivat ,
cfr500
AndreiSV
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
membru dezactivat ,
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 598
Varsta : 32
Localizare : Bacau
Reputatie : 4778
Data de inscriere : 30/11/2012

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMar 25 Mar 2014, 13:15

dan tm a scris:
De fapt voi , mistocarilor nu ati inteles ce am intrebat. Atita va duce capul sa mistocariti.

Alt user a scris ca liniile apartin statiei Varatec de aceea am intrebat daca la Suceava CET ul manevra vagoanele in statia Varatec fara sa aiba o statie proprie.

Dar la voi e altfel. Normal ca e altfel ca nu va prea duce capul decit la mistocareala. E un fel de mindless.

Mai toate intreprinderile mari au propriile lor traje, si acele triaje n-au ce cauta in statiile CFR, sunt doar racordate la ele.
Daca ai fi stiut lucrurile astea n-ai mai fi intrebat o ineptie. Si da, cand prind ocazia sa fac misto de ineptiile unora, fac, nu mai faceti *rost*i si va scutesc.
In statia Varatec se face doar predare/preluare tren. Manevra si trierea vagoanelor pentru CET Suceava se face in triajul lor nu in statia Varatec.
Bobby, intr-o poza ai surprins 060-DA-002.
Sus In jos
Simply18
V.I.P Member
V.I.P Member
Simply18


Numarul mesajelor : 1085
Varsta : 30
Localizare : Bacau
Reputatie : 5481
Data de inscriere : 25/06/2012

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMar 25 Mar 2014, 13:58

Deci sa se intelegea , statia Varatec nu are nici-o treaba cu locul in care stateau DA-002 si LDH-356 . In statia Varatec sunt 6 linii din care 2 sunt M500 si restul de 4 pentru Marfa , acolo fiind duse vagoanele goale de catre cei de la CET , pentru a fi preluate mai departe.

Triajul de la CET Suceava se afla cam la 200 de metrii de ultimul macaz al statiei Varatec , spre Suceava. La randul lui are 7 linii , unde sunt garate cele pline , care , pe rand(cate 10 cred) sunt duse spre CET . Noi cand am fost erau acolo vreo 3 garnituri pe 3 linii diferite ...

Cum te uiti dinspre magistrala , ultima linie e cea cu tunel . Apoi  mai sunt vreo doua linii , dupa care urmeaza al doilea ...
Daca tin minte bine , al doilea nu avea linie , da functionau ventilatoarele ... de asta am zis ca inca functioneaza ...pentru ceva...

Alta posibilitate ar fi ca 060-DA-002 sau LDH-356 sa fie in garajul de acolo ... Asa ca , AndreiSV , esti cel mai aproape ... la 10 min cu trenul de acel loc . Mergi pe teren si spunene si noua ce si cum , eventual fa si niste poze , da' sa se inteleaga ceva din ele totusi ...
Sus In jos
http://www.flickr.com/photos/t-dan-m/
Vizitator
Vizitator




Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMar 25 Mar 2014, 14:32

glontz_21 a scris:
dan tm a scris:
De fapt voi , mistocarilor nu ati inteles ce am intrebat. Atita va duce capul sa mistocariti.

Alt user a scris ca liniile apartin statiei Varatec de aceea am intrebat daca la Suceava CET ul manevra vagoanele in statia Varatec fara sa aiba o statie proprie.

Dar la voi e altfel. Normal ca e altfel ca nu va prea duce capul decit la mistocareala. E un fel de mindless.

Mai toate intreprinderile mari au propriile lor traje, si acele triaje n-au ce cauta in statiile CFR, sunt doar racordate la ele.
Daca ai fi stiut lucrurile astea n-ai mai fi intrebat o ineptie. Si da, cand prind ocazia sa fac misto de ineptiile unora, fac, nu mai faceti *rost*i si va scutesc.
In statia Varatec se face doar predare/preluare tren. Manevra si trierea vagoanelor pentru CET Suceava se face in triajul lor nu in statia Varatec.
Bobby, intr-o poza ai surprins 060-DA-002.


Daca as fi stiut nu as fi intrebat ineptii? pai tocmai ca am stiut si stiu de aceea am vrut sa clarific alte ineptii? dar nu am stiut ca te ranesc la sentiment.


Ce scrie aici?
AndreiSV a scris:
Liniile de la CET Suceava acum 2 ani erau folosite vagoanele cu carbune mergeau la CET ,iar locomotiva diesel suiera frumos in vazduh.
Acum in prezent liniile sunt abandonate, locomotivele au fost mutate la depoul Suceava.Asa au ajuns aceste linii.

Liniile de la CET ... acum in prezent ( nu acum in trecut) sint abandonate. DA scrie asa?

adica se intelege ca liniile CET ului (pot intelege statia tehnica a CET) nu mai sint folosite.

Daca era asa se incheia discutia.

Dar vine o precizare ca liniile nu sint ale CET ului ci ale statiei Varatec, deci ale CFR ului.

catalin2014 a scris:
Liniile alea apartin de statia Varatec.

scrie asa?

mai mult, se confirma tocmai de initiatorul topicului, ca liniile sint ale statiei Varatec. INTELEGI? adica initiatorul scrie ca ,,liniile CET nu mai sint folosite" iar la urmatoare postare confirma ca de fapt sint ale statiei Varatec.

Adica nu ale CET ului.
Uite aici
AndreiSV a scris:
Apartin, dar acum sunt in paragina si ruginesc din pricina construiri noii centrale de termoficare a Sucevei.Iar un an nu se mai efectueaza manevre cu vagoane de carbune.

De aceea am intrebat daca CET Suceava nu are statia ei tehnica de manevrare a vagoanelor. Am crezut in urma a trei postari, ca CET Suceva foloseste liniile statiei Varatec. Exclusiv fara sa aiba propria statie tehnica.

Ati sarit voi doi mistocari  ca eu spun ineptii si merit sa fiu mistocarit. Pai inainte sa mistocaresti citeste tot contextul daca esti capabil sa il intelegi. Degeaba te dai destept.

Puteai sa spui ca topicul e inceput gresit si ca se face referire  atit la liniile statiei Varatec cit si la liniile tunelului de ,,inghet" a CET ului deci statia tehnica. Multi destepti prin zona aia.

Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20082
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24827
Data de inscriere : 17/08/2011

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMar 25 Mar 2014, 14:46

CET Vest (de la Bucureşti) folosea liniile staţia Bucureşti Vest. CET Sud (tot de la Bucureşti) avea antestaţie înainte ca linia să intre în curtea ei, dar linia cu pricina (de la Bucureşti Sud şi până la poarta CET-ului) aparţinea CFR-ului (acum probabil e considerată linie de manevră a staţiei Bucureşti Sud). Deci nu chiar toate CET-urile aveau triajul propriu.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Cont.dezactivat




Numarul mesajelor : 1236
Reputatie : 5274
Data de inscriere : 20/05/2013

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMar 25 Mar 2014, 16:00

Stii tu ca is la depou duse locomotivele? /Smile
Sus In jos
Balto

Balto


Numarul mesajelor : 1620
Reputatie : 6576
Data de inscriere : 05/12/2010

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMar 25 Mar 2014, 17:12

@dantm: fa un pustiu de bine, si calmeaza-te, intinzi cam mult coarda, nu e primul topic in care intri doar sa faci contrarii, si postari inutile, inca odata demonstrezi ca ai ceva cu Moldova, prin "multi destepti in zona aia".

@FoFo650: Fiecare isi da cu parerea, nu te-ai prins? talcioc frate  Wink 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMar 25 Mar 2014, 20:05

Fac contrarii ? ce sint alea? ai vrut sa spui contrări?

Postari inutile?

Esti prea egoist dupa cum ai raspuns cu railless,(railess  :roll: ) ca sa vezi ca inutilitatile scrise de mine au lamurit discutia. Simply18 a inteles ce am intrebat si a lamurit situatia in 4 aliniate. Chiar si despre pozitia locomotivelor. Te pomenesti ca si el a luat-o razna daca s-a apucat sa lamureasca o ineptie? Pe urma a adus si doctorul alt aspect in discutie.

De ce nu ma mir de postarile tale? doar pe alt topic erai in extaz ca la voi s-au demontat liniile si traversele mecanizat in timp ce la vecinii din Botosani se lucreaza manual.

Nu am nimic cu Moldova, contrar aparentelor. Nici cu tine chiar daca faci parte din grupul ,,desteptilor".

Daca nu intelegi ceva, intreaba asa cum fac eu, nu te apuca sa aberezi.
Sus In jos
membru dezactivat ,
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 598
Varsta : 32
Localizare : Bacau
Reputatie : 4778
Data de inscriere : 30/11/2012

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMar 25 Mar 2014, 21:27

dan tm a scris:
Fac contrarii ? ce sint alea? ai vrut sa spui contrări?

Postari inutile?

Esti prea egoist dupa cum ai raspuns cu railless,(railess  :roll: ) ca sa vezi ca inutilitatile scrise de mine au lamurit discutia. Simply18 a inteles ce am intrebat si a lamurit situatia in 4 aliniate. Chiar si despre pozitia locomotivelor. Te pomenesti ca si el a luat-o razna daca s-a apucat sa lamureasca o ineptie? Pe urma a adus si doctorul alt aspect in discutie.

De ce nu ma mir de postarile tale? doar pe alt topic erai in extaz ca la voi s-au demontat liniile si traversele mecanizat in timp ce la vecinii din Botosani se lucreaza manual.

Nu am nimic cu Moldova, contrar aparentelor. Nici cu tine chiar daca faci parte din grupul ,,desteptilor".

Daca nu intelegi ceva, intreaba asa cum fac eu, nu te apuca sa aberezi.

Nu se vede, nu?
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6369
Reputatie : 12041
Data de inscriere : 09/07/2009

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMier 26 Mar 2014, 09:45

Puteti continua discutia despre acest subiect, pastrând un dialog civilizat si respectând regulamentul de conduita al forumului. Cine continua sa incalce regulamentul va fi sanctionat fara avertizare.
Sus In jos
AndreiSV

AndreiSV


Numarul mesajelor : 218
Varsta : 25
Localizare : Suceava
Reputatie : 3963
Data de inscriere : 05/03/2014

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMier 26 Mar 2014, 09:49

Va rog sa va axati pe subiectul topicului nu pe alte discutii.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMier 26 Mar 2014, 14:46

Care subiect? ca tu le-ai incurcat si apoi ai facut alt topic.

Simply18 a lamurit totul.

Liniile statiei Varatec nu prea mai sint folosite pentru marfa, deoarece nu mai sint trenuri cu carbune pentru statia tehnica a CET Suceava.
Sus In jos
Simply18
V.I.P Member
V.I.P Member
Simply18


Numarul mesajelor : 1085
Varsta : 30
Localizare : Bacau
Reputatie : 5481
Data de inscriere : 25/06/2012

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMier 26 Mar 2014, 15:18

Paul CFR a scris:
@FoFo650: Fiecare isi da cu parerea, nu te-ai prins? talcioc frate  Wink 

Eu nu-ti mai spun nimic , ca iar imi iau ban pentru un motiv inteles aiurea ... Eduard,macar face "misto"
cand trebuie , da' tu te gasesti sa vorbesti exact cand nu trebuie si nu te priveste...

@FOFO650 , omul cred ca zice ca-s in depou fiindca le-a vazut acolo...

Cum am spus , nu e exclus sa fie una din trei in garajul din zona garii Varatec , de asta l-am rugat pe AndreSV sa treaca pe acolo , poate chiar in weekendul asta si sa faca niste poze ... asa se mai lamuresc niste chestii , pe care unii le-au transformat in dispute...
Sus In jos
http://www.flickr.com/photos/t-dan-m/
Balto

Balto


Numarul mesajelor : 1620
Reputatie : 6576
Data de inscriere : 05/12/2010

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMier 26 Mar 2014, 15:26

Simply18 a scris:
Paul CFR a scris:
@FoFo650: Fiecare isi da cu parerea, nu te-ai prins? talcioc frate  Wink 

Eu nu-ti mai spun nimic , ca iar imi iau ban pentru un motiv inteles aiurea ... Eduard,macar face "misto"
cand trebuie , da' tu te gasesti sa vorbesti exact cand nu trebuie si nu te priveste...

Tocmai mi-ai zis.  Laughing 
Sus In jos
Bobby_TM
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 679
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Reputatie : 5054
Data de inscriere : 05/10/2012

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMier 26 Mar 2014, 20:12

AndreiSV a scris:
Pozele pe care le-ai facut sunt din 2009,asa-i?Anul trecut in 2013 locomotivele nu mai existau au fost mutate si tot ce ai pozat acum e in paragina.Acolo acum cativa ani existau 2 tuneluri de inghetare si o remiza de locomtive,dar in urma cu cativa ani un tunel a fost desfiintat si doar unul a mai fost functional.

Pozele sunt din 2009...
Sus In jos
AndreiSV

AndreiSV


Numarul mesajelor : 218
Varsta : 25
Localizare : Suceava
Reputatie : 3963
Data de inscriere : 05/03/2014

Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitimeMier 26 Mar 2014, 20:22

Simply18 nu sunt sigur daca pot merge weekend-ul asta.Nu promit nimic ,dar cat de curand voi merge acolo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Liniile CET Suceava - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Liniile CET Suceava   Liniile CET Suceava - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Liniile CET Suceava
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Liniile noi
» Linia de la ROMEXPO. (T.I.B.)
» Filmulete de pe liniile 304 si 306 !!!
» Magistrala 100 şi liniile adiacente
» Magistrala 200 şi liniile adiacente

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: ALTE LINII-
Mergi direct la: