Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Votati in legatura cu maidanezi

In jos 
+22
IonutChircu
Adrian78
Jhonyla
kristi kkk
Teodor
baiazid
cristi CFR
Nesebar
membru dezactivat ,
cstefan
IonutCFR2009
NicuS
Dr2005
DUAL
Vlad
Balto
TVlad
cortexedge
Spartan1948
Andrey_tm
rizelgeorgel2004
unguru22
26 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Daca ar fi un referendum ce ati vota despre caini maidanezi?
Eutanasiat
Votati in legatura cu maidanezi Vote_lcap63%Votati in legatura cu maidanezi Vote_rcap
 63% [ 40 ]
Adoptat
Votati in legatura cu maidanezi Vote_lcap25%Votati in legatura cu maidanezi Vote_rcap
 25% [ 16 ]
Impuscat
Votati in legatura cu maidanezi Vote_lcap12%Votati in legatura cu maidanezi Vote_rcap
 12% [ 8 ]
Total voturi : 64
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
unguru22
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 36
Reputatie : 3971
Data de inscriere : 01/09/2013

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 14:39

Daca ar fi un referendum ce ati vota despre caini maidanezi?
rip ionut baietelul ucis de caini

Sad 
ps. orice off topic va fi sters
sondajul dureaza 9 zile

am vorbit cu domnul vlad si a fost de acord cu asta.
Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 608
Reputatie : 6006
Data de inscriere : 23/10/2009

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 15:01

Din ziua in care primul om care arunca un caine pe strada (femela, pui, mascul, nu conteaza) va face INCHISOARE, problema maidanezilor va disparea in mod natural !!!
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11482
Data de inscriere : 08/09/2011

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 15:20

Dar cei care sunt aruncați în momentul acesta în stradă se înmulțesc. Deci nu vor dispărea.
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member
Spartan1948


Numarul mesajelor : 2108
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Reputatie : 6734
Data de inscriere : 15/03/2012

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 15:36

Nu inteleg aceasta stare care mai nou s-a extins la nivel national privind eutanasierea cainilor. De ce sa ii omoram ? Este vina acelui caine pentru ce s-a produs? Cainele nu intelege ce a facut,el a actionat instinctiv,este un ANIMAL,nu are rationament,sau constiinta. Sunt mii de OAMENI care omoara cu BUNA STIINTA alti oameni,dar nu am vazut absolut niciun sondaj/referendum care sa propuna pedeapsa cu moartea pentru acei criminali. Este strict vina autoritatilor pentru ca sunt incompetente,si nu sunt in stare sa aiba grija de acei caini. Repede,hai sa omoram saracul animal.
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9187
Data de inscriere : 20/08/2008

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 15:42

Stai ca a fost si faza cu capusa... iar fenomen national cultivat in capul naivilor. Acum e randul cainilor. Ma intreb care o fi urmatoarea propaganda la nivel national. Despre tigani sigur nu.

Eu sunt pentru adoptie, impuscati trebuie aia care abandoneaza animalele. Urate animale mai sunt unii oameni.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11482
Data de inscriere : 08/09/2011

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:00

Era mai demult fenomenul gripei porcine, gripei aviare... Naivii purtau măști pe față pentru a nu se îmbolnăvii.
Televiziunea = spălare de creier.

Revenind la subiect, votez adopția. În Timișoara, de exemplu, se organizează târguri pentru adopția câinilor aruncați pe străzi. Dacă există voință se poate.
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8240
Data de inscriere : 16/01/2010

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:19

In mod normal as fi votat pentru eutanasiere. Dar fiindca locuiesc la etajul 1 si linga o macelarie si am o haita ce isi face de cap sub ferestre, am votat pentru impuscare. Nu cred ca vreti sa stiti cum e sa fii trezit de citeva ori pe noapte de latraturi furibunde in conditiile in care trebuie sa te odihnesti pentru a da randamentul asteptat la serviciu. Nu mai zic cum e sa fii in pielea alora care sint pe strada...

Acum, in Bucuresti, situatia e exceptionala si rezolvarea problemei cere masuri exceptionale: eradicarea lor.
In alte orase unde numarul lor e mic sau in Bucurestiul post-maidanezi putem vorbi de masuri mai blinde ca adoptia, castrarea pe scara larga, amenzi drastice pentru cei care abandoneaza pui, etc. In momentul de fata pur si simplu astfel de masuri nu ar fi eficiente (dupa cum se si vede, de altfel, cu ochiul liber).

Referitor la cazul cu copilul, eu daca as fi fost parinte as fi rugat presa sa ii faca fotografii si sa le difuzeze. Cred ca imaginea oribila (si cit se poate de reala, din pacate) a figurii baietelului ar fi transat in mod definitiv problema. Cum se spune, o imagine face cit o mie de cuvinte.
Sus In jos
Balto

Balto


Numarul mesajelor : 1620
Reputatie : 6598
Data de inscriere : 05/12/2010

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:24

Multi zic: ce vina are animalul, a reactionat instinctiv, s-a simtit atacat, a rispostat, e animal etc. DAR CE CAUTA ANIMALUL ALA ACOLO??? Ori liber inafara oraselor/satelor (prin paduri, campii etc.) ori morti in incinta lor. NU au ce cauta printre oameni, sunt un pericol (exceptand cei cu stapan, vaccinati. cu botnita etc.).

Am votat pentru impuscare. RECUNOSC! Cand noaptea te vezi in spate cu 6-10 caini maraind si esti singur pe drum ti-ai dori sa ai o mitraliera si sa ii imprastii pe pereti. Factorii care prezinta un PERICOL SOCIAL trebuie eliminati pentru buna desfasurare a vietii omenesti ! PUNCT !
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:27

Trebuie sa mai moara citiva pentru a se lua masuri? Au murit mai multe persoane, chiar un japonez ori solutia va veni de la sine cind va muri muscat de ciini un american?
sustin cele spuse de TVlad si am votat impuscarea.

Ce inseamna adoptia ciinilor?

Sa le dai mincare la strada?

Am destule cazuri aici in comuna cu atit mai mult cu cit pe raza comunei este o firma de adunat ciini.

Cum pot trai alte tari fara ciinii ,,adoptati" in strada?

Sint adeptul ,,solutiei finale"
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11482
Data de inscriere : 08/09/2011

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:33

TVlad a scris:
Referitor la cazul cu copilul, eu daca as fi fost parinte as fi rugat presa sa ii faca fotografii si sa le difuzeze. Cred ca imaginea oribila (si cit se poate de reala, din pacate) a figurii baietelului ar fi transat in mod definitiv problema. Cum se spune, o imagine face cit o mie de cuvinte.
Eu așa aș proceda în cazul accidentelor la trecerea la nivel cu calea ferată. Să fie arătat pe toate posturile de televiziune urmările accidentului. Poate șoferii se vor gândi de două ori înainte să se bage în fața trenului.

Paul, în privința câinilor cu stăpân țin să te contrazic. La mine au sărit de câteva ori câinii cu stăpân. Asta pentru că nu erau legați cu lesă. Iar stănânul/stăpânii se uita(u) cum mă fugărește câinele, fără să spună nimic. Așa câine, așa stăpân.
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9187
Data de inscriere : 20/08/2008

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:41

http://www.timesnewroman.ro/life-death/10158-oprescu-rezolva-problema-maidanezilor-bucurestenii-din-parcuri-vor-fi-prinsi-si-dusi-in-adaposturi Laughing

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
Balto

Balto


Numarul mesajelor : 1620
Reputatie : 6598
Data de inscriere : 05/12/2010

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:42

@andrey_tm Stiu, se intampla, am omis asta.

Referitor la accidente, in loc de panouri "viata are prioritate" care pentru multi nu inseamna nimic, as pune fotografii mari cu sange pe asfalt si cadavre, in fiecare judet as alege cel mai grav accident al anului si pe toate drumurile mari (E si DN) as pune panouri (schimbate odata pe an cu alt accident din anul in curs).

Eu personal am vazut un accident acum 2 luni cu un copil lovit de un microbuz (am fost acolo in acelasi timp cu politia) si am vazut cadavrul cu sange pe asfalt, am avut toata ziua un fior in mine si nu m-am putut concentra la nimic, mai mult o saptamana nu mi-am mai dorit sa conduc, si desi nu conduc cu viteza, cand ma sui la volan plec cu speranta ca ma voi intoarce acasa intreg.
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator
Vlad


Numarul mesajelor : 7252
Varsta : 37
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 13633
Data de inscriere : 08/04/2009

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:51

Eutanasiaţi sau împuşcaţi, una din astea. Eu cred că e singura soluţie şi e şi cea mai ieftină.

Eu chiar nu îi înţeleg pe cei care urlă că e inuman să îi omori şi că ar trebui să ne fie milă de ei.
Zilnic se omoară porci, vaci, miei, păsări şi altele pentru mâncare. Fiecare din cei ce plâng aceste javre, au tăiat un porc sau altceva şi nu le-a fost milă.

Există un sport numit vânătoare unde se împuşcă, pentru distracţie, diferite animale. Despre asta nu am auzit multă lume să zică că este inuman. De ce e normal să împuşti un mistreţ care nu ţi-a făcut nimic dar e imoral să împuşti un maidanez care atacă oameni fără apărare??? De ce?

Cu ce e mai presus un câine maidanez faţă de un mistreţ sau alte animale???
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9187
Data de inscriere : 20/08/2008

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 16:59

Topicul e despre caini, nu despre alte tipuri de vanatoare. Daca era despre vanatoare, eram impotriva si aleia. I-auzi, omori de distractie.
Cand apare la TV un inidivid care si-a omorat tovarasu de pahar de distractie, e catalogat drept nebun si bagat la bulau. E ok asa, dar nu e eutanasiat, ca doar e om si ala, are drepturi.

Problema suntem noi, oamenii, dar cine vrea sa gandeasca un gram isi da singur seama de treaba asta.

Apropo, daca va papa gaini, inchideti-le.

Ia, dati drumu la TV si aruncati o lacrima pentru copilu mancat de caini, ca e peste tot la toate stirile, in timp ce prin Siria mor mii de copii nevinovati, in timp ce stau cuminti in casa.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13103
Data de inscriere : 05/01/2011

Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitimeJoi 05 Sept 2013, 17:15

Eu n am nimic cu nici un animal;am chiar 4 caini.Kent,Axi,Feti si Lushi.Dar ,cainii mei sunt la mine in curte,nu pe strazile periferiei urbane a Devei unde am casa.Acei caini care sunt prin parcuri in toate orase,nu sunt frate de tinut pe strazi!Cainele e un animal teritorial.Daca le dau aia de mancare evident isi va apara teritoriul,si deci ,in consecinta vedem astfel de cazuri.Cazul asta a fost mediatizat ,in HD o batranica a murit la spital tot asa pentru ca un maidanez de talie mare a muscat-o de gat(acum ceva vreme..)
Vrei caine?! Tine-l in casa(apartament),sau la casa!NU PE STRADA.Luati frumos tinuti 2,3 saptamani in centrele alea,daca nu vine nimeni sa-i adopte(si aici implantat cip ca nu-l iei pe semnatura si ii dai drumu apoi pe drum),eutanasiat!
O injectie din aia letala nu e foarte scumpa,si in unele cazuri gratuita!

Eu am facut facultatea in TEI iar parcul ala e notoriu ca-s cel putin 20 de javre destul de mari.Noaptea singur dupa ora 1 nu ai sanse acolo ca te toaca.Nici garda nu intra de frica cainlor... Romania.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Votati in legatura cu maidanezi Empty
MesajSubiect: Re: Votati in legatura cu maidanezi   Votati in legatura cu maidanezi Icon_minitime

Sus In jos
 
Votati in legatura cu maidanezi
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Votati regulamentul de concurs
» UZ-Ucraina
» Mersul trenurilor 2011-2012
» Propuneri pentru noul mers de tren 2013-2014
» Liniile care asigura sau care ar putea a legatura cu Republica Moldova

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: