Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Filme si seriale

In jos 
+36
andreidi
ciprian71
Katalyn
mielutu zburator
dan tm
TonyCFR
Semafor
membru dezactivat ,
cont.dezactivat.
Kogayon
Vlad
rangopol
IonutChircu
Karl
gabigligor
92Dragos
IonutCFR2009
Vitosa
Radu Tudor
Spartan1948
cristi CFR
Rarau
Silver
Lafont
Caravelle_Zg
baiazid
Shinkasen
AlexD
Andrey_tm
Teodor
Dr2005
Amiralul
lapsanszkitamas
NicuS
Goanga
Adirmvl
40 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12901
Data de inscriere : 06/04/2012

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMar 18 Sept 2012, 19:20

Topic in care puteti recomanda filme si seriale colegilor de forum. Personal chiar vreau sa vad cateva recomandari. Very Happy
Sus In jos
Goanga
V.I.P Member
V.I.P Member
Goanga


Numarul mesajelor : 517
Varsta : 29
Localizare : Alba Iulia
Reputatie : 6104
Data de inscriere : 08/02/2009

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMar 18 Sept 2012, 21:21

Bun. Sa o luam cu inceputul Very Happy Ca filme recomand:
The Godfather (1972) - Filmul este povestea lui Don Vito Corleone, un mafiot din Sicilia, ajuns cap al unei importante retele mafiote in America.

Forrest Gump (1994) - Filmul prezinta povestea unui om care a dovedit ca hotararea, curajul si dragostea sunt mult mai importante decat inteligenta

Black Swan (2010) - Initial pare doar o poveste simpla a unei fete devotata meseriei sale, dar pe parcurs te captiveaza in totalitate.

Ca seriale recomand:
Game of Thrones (2011) - Un serial captivant in care mai multe familii nobiliare lupta pentru controlul politic si militar al tinutului Westeros

Criminal Minds (2005) - O echipa de elita a FBI incearca sa stabileasca profilul psihologic, si nu numai, al criminalilor, in incercarea de a-i prinde inainte de a face noi victime.

Lost (2004) - Zborul Oceanic 815 se prabuseste pe o insula in Oceanul Pacific, iar supravietuitorii,care isi pierd treptat speranta ca cineva ii va salva, sunt fortati sa-si descopere forte nebanuite pentru a putea supravietui.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/K0nami15
NicuS
V.I.P Member
V.I.P Member
NicuS


Numarul mesajelor : 1024
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5371
Data de inscriere : 23/07/2012

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMar 18 Sept 2012, 22:00

Seriale super faine: Family Guy, Friends, Seinfeld.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMier 19 Sept 2012, 09:27

Filme urmaresc aproape orice cand e timp.

Seriale ce am urmarit pana de curand :
Secretele de la Palat - coreean - TVR 1
Iubiri Secrete - romanesc - Prima Tv
aproape toate serialele turcesti de pe kanal D
Pe Axn Crime am urmarit Numaratoarea Inversa, Oameni Lui Paco si Internatul - toate 3 spaniole

In prezent mai ma uit doar la Inainte de Sfarsit, Suleyman Magnificul - ambele pe Kanal D, Pariu cu viata de pe Pro Tv si Iubiri Secrete de pe Prima Tv, in rest fotbal si aproape toate emisiunile informative si despre turism si calatorii de la TVR 1,2,3, Info.
Sus In jos
lapsanszkitamas
V.I.P Member
V.I.P Member
lapsanszkitamas


Numarul mesajelor : 1218
Varsta : 28
Localizare : Orasul trandafirilor
Reputatie : 5599
Data de inscriere : 21/07/2012

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMier 19 Sept 2012, 11:05

Star Trek The Next Generation-eu am vazut toate cele 7 sezoane, si cred ca e extrem de tare. cel mai fain serial SCI-FI pe care l-am vazut vreodata
CSI-NY- pentru cei care vor sa devina criminalisti sau pentru iubitorii de romane politiste. are de toate: actiune, stiinta, comic, dramatism
Star Wars The Clone Wars-pt iubitorii de SW. mie personal mi-a placut mai mult deoarece accentul cade pe clone, pe batalii etc. nu contine atata romantism( No No ) si dramatism cat contine trilogia
Lie to me-niste oameni de stiinta care se ocupa cu semnele corpului care denota minciunica Very Happy Very Happy . de cand ma uit, sora-mia nu m-o mai putut minti
serialul cu Lt.Columbo (RIP)-Columbo este un detectiv genial, dar care are un mod de a fi de la care te spargi de ras.

Armageddon, 2012-filme din aceeasi tematica -sfarsitul lumii
Sherlock Holmes I-II, Stealth-Invisible Danger, Evadatul, O noapte la muzeu I-II, Inside Man, 12 angry men, Fantastic 4 (varianta din 200*), Big Fat Liar, Liar Liar, Dumnezeu pentru o zi, Detectiv in Los Angeles, Big Momma's House, Ice Age I-II-III-IV, Mr. Bean (tot ce se poate), Cars I-II, The Sniper -niste filme foarte faine, unele amuzante, altele serioase
Sus In jos
Amiralul




Numarul mesajelor : 845
Reputatie : 6332
Data de inscriere : 12/06/2009

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMier 19 Sept 2012, 13:45

Recomand Lost-drama,fantasy
Friends,Everybody loves Raymond,Cougar town,Last man standing-comedie
Friday night lights -Drama familie sport
Covert Affairs - spionaj
House M.D. - drama comedie medical
Strike back - actiune
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20089
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24837
Data de inscriere : 17/08/2011

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMier 19 Sept 2012, 15:42

paall a scris:
Secretele de la Palat - coreean - TVR 1
Acolo au fost vreo 5 seriale minim până acum (dar au cam început să le repete)... evident, ei le-au zis ,,Secretele de la palat" sau ,,Secretele palatului" sau alte denumiri cu ,,palat" în coadă.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Vizitator
Vizitator




Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMier 19 Sept 2012, 21:03

L--am urmarit de 2 ori in 2010 prin primavara si acum in 2012 tot in primavara nu stiu cate seriale au bagat intr-unul singur ca si prima data si a doua oara la fel a fost povestea cu Deok-man care a vrut sa se faca hwarang, apoi a aflat ca e din familie de vita nobila, ajunge r*gina se lupta cu Mi-shil iar la urma Bi-dam este omorat. Rolul lui Bi-dam din serial a fost de nota 10+ un astfel de personaj cu rolul care l-a avut vezi odata la 20 ani.

Printre cele mai tari seriale pe care le-am vazut in ultimii 3 ani au fost : Secretele de la Palat si EZEL.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20089
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24837
Data de inscriere : 17/08/2011

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeMier 19 Sept 2012, 21:47

Ştiu povestea lui Deok-man, uneori chiar chiuleam de la facultate să văd serialul Smile))

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Teodor




Numarul mesajelor : 3305
Reputatie : 8250
Data de inscriere : 18/04/2011

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeJoi 20 Sept 2012, 10:19

Mie unul mi-a placut foarte mult filmul : Seraphim Falls. ( Cascada Seraphim )
La fel si : Robinson Crusoe.
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11463
Data de inscriere : 08/09/2011

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeVin 21 Sept 2012, 17:44

Un film dupa o intamplare reala:

Joyeux Noël (Craciun fericit) (2005)

https://www.youtube.com/watch?v=iiZPt80VGgc
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8497
Data de inscriere : 09/01/2011

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeVin 21 Sept 2012, 18:30

Filmul asta e genial, ceea ce se intampla in el s-a intamplat pe toate fronturile in toate razboaiele si se va intampla in continuare, iar nimeni si nimic nu va putea schimba lucrul asta, l-am vazut de cel putin 100ori Razz .
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11463
Data de inscriere : 08/09/2011

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeVin 21 Sept 2012, 19:49

AlexD a scris:
Filmul asta e genial

Acelasi lucru il spun si eu! De fiecare data cand este difuzat la tv ma uit la el! Il recomand cu caldura!
Sus In jos
Shinkasen

Shinkasen


Numarul mesajelor : 425
Reputatie : 5932
Data de inscriere : 30/04/2009

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeDum 23 Sept 2012, 11:49

Filme
Restless
The Painted Veil
Tasogare Seibei
Toate trei sunt drama si romantic, dar nu sunt stereotipic cu marea majoritate din filmele tip drama si romantic, defapt Restless si Painted Veil, le consider subapreciate.



Seriale TV
Dexter
Breaking Bad
Deadwood
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11463
Data de inscriere : 08/09/2011

Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitimeSam 20 Oct 2012, 23:11

The Boy in the Striped Pyjamas (2008)
- drama, razboi

Un film cu un sfarsit cutremurator, in care personajul principal, un baiat de opt ani, devine victima a lagaturului de exterminare condus de tatal sau.

Aici gasiti un rezumat al actiunii filmului si un trailer.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Filme si seriale Empty
MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Filme si seriale Icon_minitime

Sus In jos
 
Filme si seriale
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Colectia mea de filme
» Filme trenuri
» Filme 92Dragos
» Trenurile in FILME ARTISTICE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: