Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Operatorul feroviar preferat

In jos 
+19
FeroFan97
Razvan
lapsanszkitamas
Balto
Andrey_tm
cont inactiv
Kriszti219
Teodor
Nesebar
DUAL
Bogdan-Razvan
Rarau
mureseanu_976
AMX 97-0548-4
Norbi
nenuandrei
cortexedge
AlexD
Adirmvl
23 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Cu ce operator feroviar ati prefera sa calatoriti?
CFR
Operatorul feroviar preferat Vote_lcap52%Operatorul feroviar preferat Vote_rcap
 52% [ 38 ]
Regional
Operatorul feroviar preferat Vote_lcap3%Operatorul feroviar preferat Vote_rcap
 3% [ 2 ]
Regiotrans
Operatorul feroviar preferat Vote_lcap16%Operatorul feroviar preferat Vote_rcap
 16% [ 12 ]
Servtrans
Operatorul feroviar preferat Vote_lcap1%Operatorul feroviar preferat Vote_rcap
 1% [ 1 ]
Transferoviar
Operatorul feroviar preferat Vote_lcap27%Operatorul feroviar preferat Vote_rcap
 27% [ 20 ]
Total voturi : 73
 

AutorMesaj
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12910
Data de inscriere : 06/04/2012

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeVin 27 Iul 2012, 22:06

Cand votati sau va detaliati optiunile va rog sa presupuneti ca toti operatorii ar fi activi pe toate sectiile, nu sa aveti in vedere situatia actuala.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8506
Data de inscriere : 09/01/2011

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeVin 27 Iul 2012, 22:35

Votat CFR, fie ca ne place sau nu au cel mai sigur/confortabil material rulant. Ca romanasul isi bate joc de vagoane si cretinoizii de la palat de mersul trenurilor asta e partea a2a...
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9177
Data de inscriere : 20/08/2008

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeVin 27 Iul 2012, 22:56

Decat cu CFR si Regiotrans am circulat, amandoua avand bile albe si negre. Nu ma pot pronunta, desi la vremea cand am circulat cu Regiotrans prin zona Muresului, personalele lor erau net superioare personalelor de CFR.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
nenuandrei
V.I.P Member
V.I.P Member
nenuandrei


Numarul mesajelor : 1542
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti Nord
Reputatie : 6207
Data de inscriere : 16/09/2011

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeVin 27 Iul 2012, 23:12

Eu unul prefrer TFC au material frumos preturi bune si nu au intarziaeri
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/nenuandrei1
Norbi
V.I.P Member
V.I.P Member
Norbi


Numarul mesajelor : 2634
Varsta : 30
Localizare : Bistrita
Reputatie : 8484
Data de inscriere : 19/04/2009

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeVin 27 Iul 2012, 23:35

TFC...pentru ca sunt cei mai seriosi in domeniul feroviar!
Sus In jos
AMX 97-0548-4
V.I.P Member
V.I.P Member
AMX 97-0548-4


Numarul mesajelor : 1300
Varsta : 28
Localizare : ARAD
Reputatie : 6769
Data de inscriere : 20/09/2009

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 00:02

Tare Mare si Cat se poate de Clar REGIOTRANS!
Sus In jos
mureseanu_976
Moderator
Moderator
mureseanu_976


Numarul mesajelor : 2215
Localizare : I eh, no, nooo, no es possible
Reputatie : 7909
Data de inscriere : 07/02/2009

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 00:05

Nu ma pot pronunta nici eu. Sa zicem ca CFR-ul exceleaza la rangul de IR dar nu la toate trenurile, asta-i clar. IC-urile ori seamana cu IR-urile, ori nu au vagoanele care trebuie (vedeti rapandulele gri 21-87 care degeaba sunt noi si ieftine, raman cu impresia asta, au dotari inexistente pentru rangul de IC pe care pica din prostie / nepasare). Insa trenurile personale de la RegioTrans si TFC sunt "farmacii" (deci CURAT, nu pe jumatate sau pe sferturi)...
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5269
Data de inscriere : 23/01/2012

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 00:11

TFC


pentru ca

- sunt/par seriosi
- nu au blatisti
- sunt comunicativi


nu am circulat decat cu CFR si cu TFC. Cu Regiotransul o sa circul, probabil, f curand.

Nu imi place la Regiotrans mersul trenurilor pentru ca e facut la misto. (pe unele sectii)
Sus In jos
Bogdan-Razvan

Bogdan-Razvan


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 28
Localizare : Ineu
Reputatie : 4818
Data de inscriere : 15/10/2011

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 00:15

Regiotrans, pt ca circul mai des cu el . Ca ofera confort mai sporit decat CFR pe 317 + ca nr de trenuri a crescut .
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13093
Data de inscriere : 05/01/2011

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 00:24

Eu calatoresc des cu CFR Calatori,pentru ca nu mi bag banii in masina sa ma duc la Bucuresti de 2 ori pe luna ,avand in vedere ca sunt conditii decente la IR .Cum a zis Muresanu IC la noi e cam de fatada .. si nu avem vagoane de asa ceva ... in Opinia mea un vagon de IC e un 21-90 cu fotolii si masa rabatabila la fiecare scaun ,sau un 21-76 cu interior de 10-91.Iar la cls 1 la IC obligatoriu internet gratuit,si catering.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22210
Data de inscriere : 06/12/2009

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 03:03

Pentru mine pe primul loc este TFC urmat de Regiotrans si Regional , pe ultimul loc CFR din motivul ca privatul trateaza mult mai bine calatorul si ofera conditii mult mai bune la curatenie fata de CFR care de multe ori in trenurile care pleaca de la cap de linie (gen Craiova) pleaca murdare si ne curatate asa cum au venit din cursa asa pleaca in cursa .

_________________
595423Operatorul feroviar preferat Bdeem_8496_aOperatorul feroviar preferat Bdeem_8496_aOperatorul feroviar preferat Bdeem_8496_a
Sus In jos
Teodor




Numarul mesajelor : 3305
Reputatie : 8259
Data de inscriere : 18/04/2011

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 10:03

Eu am calatorit doar cu RegioTrans pana acum si pot sa spun ca la capitolul confort, seriozitate si curatenite sunt cu mult peste CFR. Acum nu stiu si de ceilalti operatori, dar eu am votat RegioTrans.
Sus In jos
Kriszti219

Kriszti219


Numarul mesajelor : 386
Varsta : 28
Reputatie : 4860
Data de inscriere : 29/02/2012

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 13:48

Regiotrans deoarece la capitolul *urățenie e peste CFR.
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6827
Data de inscriere : 25/04/2010

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 14:19

Eu am votat Transferoviarul desi n-are trase la noi, dar are material rulant decent, cel putin VT-urile sunt bibelou, si CFR-ul are trenuri decente, merg cu el de nevoie dar nu ma plang fiindca am grija sa-mi caut compartimentul cel mai decent, si cel putin in zona asta sunt curate vagoanele la plecare in cursa.
Dar in cazul in care s-ar lua trase si de TFC, probabil as alege in majoritatea cazurilor TFC, desi daca CFR baga Desiro pe toate trenurile asa cum se zvoneste, poate ca as fi mai mult pe Desiro al celor de la CFR din motivul spatiului mare unde pot sa-mi pun bicicleta cand e nevoie de ea in afara traseului facut cu trenul.
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11472
Data de inscriere : 08/09/2011

Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitimeSam 28 Iul 2012, 23:31

Aleg CFR-ul. In primul rand CFR are MT-ul mai normal decat la pivati (unde pierzi toate legaturile). Chiar daca e curatenie in automotoarele privatilor, nu e acelasi confort ca in vagoanele/automotoarele CFR. Este adevarat ca sunt si trenuri mizerabile la CFR, pe unele sectii, dar asta se datoreaza calatorilor. Ce nu imi place la CFR e ca se merge cu nasul si unele compuneri *roaste ale trenurilor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Operatorul feroviar preferat Empty
MesajSubiect: Re: Operatorul feroviar preferat   Operatorul feroviar preferat Icon_minitime

Sus In jos
 
Operatorul feroviar preferat
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» SUGESTII PENTRU OPERATORUL FEROVIAR T.F.C.
» 107 : Rosiori Nord - Costesti
» Feroviar - wishlist
» LOCOMOTIVA, VAGONUL PREFERAT, SECTIA PREFERATA
» Software feroviar

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: