Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Vectron in Romania

In jos 
+32
ldh80
Alextasy
mielutu zburator
Norbi
razvan22
Katalyn
Vitosa
TonyGFR
DPS
dan tm
AndiCFR
Petre_IFTE
ORWO
The Legend
lifetec
Volk
Dr2005
nemotoujours
Hurricane
roadster
Costin.H
Adrian78
mureseanu_976
DUAL
REGIOTRANS12
AlexD
cont inactiv
halmarius
kristi kkk
cstefan
Razvan
mi.tudor
36 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
mi.tudor

mi.tudor


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 30
Localizare : Iasi
Reputatie : 5471
Data de inscriere : 19/11/2009

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 13:16

Se pare ca se contureaza putin ceea ce zicea Adrian.: Vectronul este omologata pentru Romania.Romania fiind chiar prima tara unde a fost omologata aceasta locomotiva:

"Quite an extensive update from Siemens, about the progression of all Vectron homologation projects. First the big news, the first unlimited homologation is there. The Vectron is now fully approved for... Romania! A country, interesting for customers of the Vectron AC locomotive."

http://www.railcolor.net/index.php?nav=1000006&id=4118&action=dview
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 13:24

Pune si cateva poze,sa vedem despre ce e vorba....
Sus In jos
mi.tudor

mi.tudor


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 30
Localizare : Iasi
Reputatie : 5471
Data de inscriere : 19/11/2009

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 13:24

Si de unde sa scot poze?
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 13:44

Atunci pt ce ai deschis topicul la MATERIAL RULANT,LOCOMOTIVE??????? Puteai sa postezi la informatii generale,revista presei etc
Sus In jos
mi.tudor

mi.tudor


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 30
Localizare : Iasi
Reputatie : 5471
Data de inscriere : 19/11/2009

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 13:56

1.Sincer cred ca o asemenea locomotiva merita un topic nou, si nu cred ca isi are locul printre banalitatile din revista presei.Si nici o informatie generala nu mi se pare.
2.Din ceea ce a spus Adrian cum ca CTV-ul va cumpara 2 Vectronuri,plus acest anunt oficial de la Siemens cum ca Vectronul a fost autorizat pentru Romania si faptul ca pe UIC locomotivei apare si RO se deduce logic ca in curand va aparea acest tip de locomotiva si in tarisoara noastra.

Si decat sa se imprastie informatia prin alte topicuri si apoi sa stai sa o aduni din nou cand apar poze mi se fare inutil.Asa avand un topic dedicat pentru anunturi despre aceasta locomotiva este mult mai usor a se urmari cu decurg lucrurile.

Si apoi daca stam bine si analizam asa s-a intamplat si cu Eurosprinter-urile si Eurorunner-urile de la CTV.Toate testele au avut loc in afara pe inelul de testare de la Siemens si hop ne-am trezit cu ele in tara.
Si din toata astea sunt mai mult decat sigur ca va fi anul acesta la ZF si un Vectron Very Happy

P.S: Razvan ai citit Morometii? Pentru este un raspuns dat de Ilie acolo care s-ar potrivi de minune intrebarii tale.
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 14:06

Da,am citit Morometii si Ilie are mai multe raspunsuri acolo,i-ti sugerez sa nu intram in polemici pe teme literare.Si daca esti asa curios in privinta lecturilor parcurse de mine as vrea sa stii ca am fost la profilul uman in liceu...
Sus In jos
mi.tudor

mi.tudor


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 30
Localizare : Iasi
Reputatie : 5471
Data de inscriere : 19/11/2009

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 14:18

Cantitatea de lectura nu tine deloc profilul din liceu,ci de mai degraba de mentalitate si cat de mult pretuiesti anumite valori (culturale in cazul de fata).
Eu am fost la mate-info si acolo am invatat ca se scrie "iti" nu "i-ti", dar nah,cred ca am fost eu neatent la orele de romana Smile

Gata cu off-topicul.Daca mai dau peste vesti noi despre Vectron am sa postez.

Toate cele bune!
Sus In jos
cstefan

cstefan


Numarul mesajelor : 273
Varsta : 38
Localizare : Stuttgart
Reputatie : 4854
Data de inscriere : 19/11/2011

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 14:29

Este ceva asemanator, o noua generatie? http://summit.club-feroviar.ro/prezentari_zf_2011/Gabi_Stanciu_Siemens.pdf
Sus In jos
mi.tudor

mi.tudor


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 30
Localizare : Iasi
Reputatie : 5471
Data de inscriere : 19/11/2009

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 14:36

Da.Teoretic Vectron este noua generatie dupa Eurosprintere
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 14:58

mi.tudor a scris:
Cantitatea de lectura nu tine deloc profilul din liceu,ci de mai degraba de mentalitate si cat de mult pretuiesti anumite valori (culturale in cazul de fata).
Eu am fost la mate-info si acolo am invatat ca se scrie "iti" nu "i-ti", dar nah,cred ca am fost eu neatent la orele de romana Smile

Gata cu off-topicul.Daca mai dau peste vesti noi despre Vectron am sa postez.

Toate cele bune!
Ai intrebat daca am citit Morometii,si din natura profilului reiesea ca am citit-o.Nu era vorba de cantitate...Am observat ca incerci sa pari destept sau citit facand trimitere la Morometii.Daca vrei fac si eu trimitere la alte carti,dar nu vreau sa demonstrez nimic...asta e ultimul msj pe tema asta...sper ca nu intram in polemici de alta natura.
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1680
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7443
Data de inscriere : 25/08/2008

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 16:17

Off-topic-Morometii e obligatorie la orice profil, Uman sau real. Dar nu profilul liceului te face sa citesti mai mult sau mai putin, dorinta fiecaruia de cunoastere as zice ca e cea mai importanta. Si nu te opri doar la Morometzii, incearca intreaga trilogie, Morometii, Delirul si Marele singuratic. Dar daca tot o daturam in balarii, as recomanda de la M. Preda doar vol. I din Morometii si Viata ca o prada. Poate si Intalnirea din pamanturi.
Sus In jos
halmarius




Numarul mesajelor : 287
Varsta : 56
Localizare : Buc
Reputatie : 5357
Data de inscriere : 28/06/2010

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 17:17

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Siemens_Vectron_247_901.jpg
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6816
Data de inscriere : 25/04/2010

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 17:43

Asta e varianta diesel, noi primim electrice.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8495
Data de inscriere : 09/01/2011

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 18:05

Amandoua arata la fel cu mentiunea ca cea din poza pusa de Marius e varianta actuala sau faceliftul Smile . Ata ete, daca pe ai nostrii nu ii duce capul(si se gandesc doar la comisioane in loc sa produca ceva nou), cumparam de la altii.
Sus In jos
halmarius




Numarul mesajelor : 287
Varsta : 56
Localizare : Buc
Reputatie : 5357
Data de inscriere : 28/06/2010

Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 21:19

P.S.Eddye a scris:
Asta e varianta diesel, noi primim electrice.
http://dmm.travel/typo3temp/pics/Siemens_Vectron_Seit_02a743f5e4.jpg
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vectron in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Vectron in Romania   Vectron in Romania Icon_minitime

Sus In jos
 
Vectron in Romania
Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Plimbare prin Europa-Romania->Ungaria->Romania
» TRS-Romania
» Gari din tara
» Filmari DPS Romania
» My summertrip in Romania.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MATERIAL RULANT :: LOCOMOTIVE-
Mergi direct la: