Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia

In jos 
+71
kasapis2007
Czirjak Arpad
Katalin4653
allred
KOSTYK
92Dragos
lokomo69
Radu
cardinal
KQQ
Adirmvl
sp59
IR1822
vrugby
Sergiu rmn
AlexandruC
NicuS
Radu Tudor
bochety
Teodor
manuela
romaniaetc
ionutz85
mirceamilitaru
dave
alex1987
AndiCFR
Costin.H
get.
Razvan Tudor
dementhor
riciu
M.I.C.I.
DUAL
Capsuneanu
bostanescu gigel
brutusel
Vlad
Rarau
halmarius
kristi kkk
eu
Nk11
andreiutzu
alliens
Adrian78
Dr2005
traian
nenuandrei
COSTACHE MIHAIL
razvan - trenuri
rizelgeorgel2004
cstefan
IonutCFR2009
Luna
bostanesku gigel
ravers75
dan_dinca
alexmorph3us
AlexD
DPS
popovici
laur 133
cont dezactivat .
TVlad
Alex Avram
Vitosa
Kriszti219
Silver
ldh80
Nesebar
75 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 34 ... 65, 66, 67  Urmatorul
AutorMesaj
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8494
Data de inscriere : 09/01/2011

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 1:54 pm

TVlad a scris:
e bine informat si argumentele lui sint foarte greu de demontat

Ce argumente? Aici se discuta printre altele si de conducerea CFR Calatori, pestele nu de la cap se impute? Nu a venit cu nimic folositor aici, numai jigniri si amenintari. Ca el stie, el paraste si face. Absolut inutil, mai bine nu isi facea cont.
Cu ce ma incalzeste ca(ipotetic) il cunoaste pe Roseanu, cu nimic. Sau poate ne ajuta sa intram in audienta la el, ar fi un lucru minunat. Vorba aia in fruntea CFR calatori ar trebui unul care a absolvit ceva de profil nu Facultatea de Istorie. Dar cum in RO toate se fac pe dos nu ar trebui sa ne mai mire nimic de dezastrul care e acum in CFR. Din partea mea poate sa fie cel mai destept om de pe planeta dar daca nu are studii de profil nu are ce cauta acolo. E ca si cum m-ai pune pe mine medic veterinar sa conduc la IMGB...sa fi sigur ca se alege praful de uzina in cel mai scurt timp.
Iar ce s-a intamplat anul asta pe M800 nu poate decat sa confirme ce am spus mai sus, si ma repet, nu cred ca am jignit pe nimeni. Sau adevarul/realitatea spuse pe fata jignesc?
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1680
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7442
Data de inscriere : 25/08/2008

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 2:28 pm

Eu pun pariu ca e tot Popovici. Dupa ton, atacul direct la AlexD, nu doar el a zis ceva de St. Roseanu pe acest forum, agresivitatea care nu lasa loc de raspuns, specific lui Popovici/Roseanu.
Sus In jos
laur 133




Numarul mesajelor : 415
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Reputatie : 5506
Data de inscriere : 01/06/2010

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 2:29 pm

AlexD tot nu vrei sa intelegi ca nu CFR Calatori este de vina pt intarzierile de pe M800? CFR Calatori are multe probleme, dar a facut un salt enorm , investind in vagoane ,locomotive ,modalitati de plata a calatoriei, facilitati etc. Mai are inca probleme legate de igiena vagoanelor,instruirea personalului,combaterea mersului cu ''nasu'' etc. Daca la CFR Infrastructura nu ar fi incompetenti unele trenuri ar circula chiar acum cu 200 km/h.Exista si locomotive si vagoane.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8494
Data de inscriere : 09/01/2011

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 2:47 pm

Laur, eu sunt constient ca, mai mult sau mai putin si infrastructura e de vina, dar pe M800 e totul nou si dupa cum am spus in nenumarate randuri unul din putinele lucruri bune sunt si revizuirea vagoanelor 21-90 si 19/20-83. Nu ai idee cat ma bucuram sa vad un astfel de vagon revizuit si imi tresarea inima de bucurie cand vedeam un 20-50 proaspat vopsit si chiar un 21-47.
Lucruri bune la CFR probabil s-au facut pe partea de 'soft' ca sa spun asa deoarece partea de 'hard' lasa mult de dorit. Cat despre CFR Calatori si CFR Infrastructura mie mi se par 2 companii diametral opuse ca si domeniu de activitate care nu colaboreaza deloc pentru a imbunatati ceva. Unii muma altii ciuma.
Hai sa incheiem aici discutia si sa asteptam aparitia noului mers sa vedem daca intradevar se va modifica ceva sau nu.
Sus In jos
laur 133




Numarul mesajelor : 415
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Reputatie : 5506
Data de inscriere : 01/06/2010

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 2:53 pm

Din pacate odata cu noul mers nu se va schimba mare lucru. Asa cum spui si tu cele 2 companii nu colaboreaza deloc. CFR Calatori ar trebui sa penalizeze drastic Infrastructura pt intarzieri. Dar nu e asa, de aceea sunt si atatea restrictii de viteza ,unele care sunt puse doar ''sa mearga trenul incet'' cum imi zicea un picher,altele ar putea fi ridicate intr-o singura zi de lucru.
Sus In jos
doctor cfr
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 26
Localizare : Navodari
Reputatie : 4247
Data de inscriere : 05/10/2012

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 10:57 pm

Da da dar ce ne facem domle ca uni nuntelege ? Merge asta cu dedicatie scratch
Sus In jos
Katalin4653
V.I.P Member
V.I.P Member
Katalin4653


Numarul mesajelor : 1575
Localizare : Braila M 700
Reputatie : 6124
Data de inscriere : 30/12/2011

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 11:07 pm

Dar furturile si calea libera cu 20km/h ori trenul sa se opreasca sa se asigure apoi sa plece la o trecere la nivel in mijlocul campului nu am mai vazut si nici nu voi mai vedea la nimeni!Chiar daca e totul nou se poate strica defecta caci una e sa mearga CFR-u cu roti rotunde si privatii cu roti patrate ,caci de asta au aparut solzi pe M1000 si inimi de macaz distruse , ace sub cota , catenara distrusa pe alocuri iarna de viscol si apoi carpeli marca CFR infra de agati cu pantografu plasa si o rupi 2 3 km , etc!
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/servtrans888
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 3150
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti, Romania
Reputatie : 7965
Data de inscriere : 26/05/2011

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 1:27 am

Am vazut pe acest forum austriac cum se protejeaza linile si chiar locuitori din localitati punandu-se ziduri de inaltime mica (in jur de 2 metri inaltime) de-a lungul acestor caii ferate. Chiar daca este necesara o cheltuiala cred vor scadea furturile mult pe linile unde s-au modernizat linile de curand.

http://www.bahnnews-austria.at/forum/viewtopic.php?t=11424


Ultima editare efectuata de catre razvan - trenuri in Lun Oct 08, 2012 12:43 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22198
Data de inscriere : 06/12/2009

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 1:43 am

Acel zid de care spui tu Razvan sunt zidurile pentru peroane , si la noi sunt acele module de beton care se pun acolo unde se reabiliteaza peroanele pe coridor si in garile unde se fac lucrari de reabilitare .

Tot pe acel forum vad ca si altii darama gara veche si construiesc alta noua din metal si sticla , la noi daca se darama ceva si se face ceva nou si modern umplem xx pagini pe forum de critica (nu este bine , ce ne trebuia noua , trebuia conservata cladirea veche , etc ) cum este cazul garii din Pitesti .

_________________
595423M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Bdeem_8496_aM 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Bdeem_8496_aM 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Bdeem_8496_a
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15309
Data de inscriere : 06/03/2009

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 11:36 pm

Referitor la discutia avuta pe acest forum dintre membri AlexD si baiazid, doresc sa va aduc la cunostinta urmatoarele:


Pe acest forum sunt interzise cu desavarsire mesajele care aduc injurii, care incita la scandal, mesaje defaimatoare, mesaje in care se denigreaza sau sunt injositi unii membri. Forumul nostru doreste sa se respecte si sa fie respectat. De aceea dorim ca mesajele sa fie scrise cu maxima seriozitate si sa fie pastrat respectul dintre membri. Si tot din respect, sunt interzise insultele si jignirile aduse membrilor altor forumuri feroviare, adreselor acestora, si nu in ultimul rand conducerii ministerelor si a statului.


Si totusi, pentru ca zilnic se posteaza zeci sau chiar mai bine de o suta de mesaje, administratorii nu au cum sa le citeasca, sa le verifice pe toate. Acest aspect este mentionat si in regulamentul care il citeste fiecare vizitator atunci cand doreste sa se inregistreze. De aceea, daca un membru este nemultumit de postarea unor mesaje ale altor membri, trebuie sa instiinteze conducerea forumului prin mesaje private aratandu-si nemultumirea, precizand si topicul si pagina unde s-au semnalat aspectele negative. Administratorii vor modifica/sterge mesajul dar nu imediat, ci numai cand vor putea intra pe forum in functie de timpul liber pe care il au la dispozitie. Tinand cont ca si administratorii au problemele lor, servicii, si mai ales ca totul se face fara vreun castig material ci doar din pasiunea pentru domeniul feroviar, va dati seama ca este imposibil sa intre pe forum in secunda in care semnalati aspectele dumneavoastra negative. Uneori poate trec si 2-3 zile, dar administratorii vor remedia cu siguranta problema semnalata de dvs. Si vor fi si sanctionati membri care au postat acele mesaje care calca regulamentul.


Dar in nici un caz nu semnalati problemele dumneavoastra sau nemultumirile public, asa cum s-a intamplat in discutia dintre cei doi membri. Pentru ca mesajele de acest tip, mai ales cele care contin critici sau amenintari, sunt cu desavarsire interzise. In primul rand, administratorii poate nu vor citi mesajele din acel topic, iar neavand cum sa afle de tensiunea creata, aceasta va ramane nerezolvata. Asa cum am precizat mai sus, si asa cum scrie si in regulile forumului, o sesizare se face prin trimiterea unui mesaj privat administratorilor, ceea ce din pacate pot spune ca nu s-a intamplat la userul baiazid. Si din acest motiv, eu personal nu am avut cum sa aflu din moment ce din lipsa de timp, am sarit ieri peste postarile de la M800. Insa le-am citit in seara asta. Si alt motiv pentru care nu sunt indicate postarea de mesaje de semnalare a unor probleme direct pe forum, este ca topicul isi pierde identitatea, se intra in off topic si exista riscul ca sa intervina si alti membri, si din topic cu mesaje decente, ajunge unul de scandal.


Exista posibilitatea ca si vizitatorii sa reclame un abuz, nefiind necesar ca sa se inregistreze pe forum doar ca sa semnaleze aspectul neplacut. In partea de jos a forumului exista scris ,,semnaleaza un abuz''. De acolo se poate trimite un mesaj dar trebuie sa fie relevant, scris corect si sa fie facuta trimiterea prin link, pentru ca administratorii sa poata gasi cu usurinta mesajul si sa remedieze problema.



Recomandam tuturor membrilor ca sa mai rasfoiasca regulile forumului din cand in cand. Nu ne dorim astfel de aspecte neplacute ca cele intamplate in urma cu 2 zile intre acesti doi membri. In urma celor intamplate, V.I.P.-ul AlexDva primi pe privat un mesaj de avertizare. Cu siguranta va intelege si nu va mai crea astfel de probleme. Pentru ca este un om deosebit care a terminat dreptul si care este pasionat de domeniul feroviar. Iar mesajul dumnealui a fost modificat fara ca acesta sa mai contina cuvinte defaimatoare la adresa D-lui Director Roseanu. In mesaj au ramas decat nemultumirile adresate D-lui Director, acestea fiind permise . Asa cum si angajatii unei intreprinderi,atunci cand fac greva, pe plancarte au scris ceva asemanator.

In incheiere daca userul baiazid este totusi nemultumit in continuare de mesajul scris de AlexD chiar si asa modificat, astept mesaj pe privat, si imediat voi modifica/sterge mesajul. Aceeasi problema si pentru VIPUL AlexD. Daca in mesajul lui baizid i se pare ca este amenintat, criticat, insultat, etc, sa ma anunte prin mesaj privat si voi modifica mesajul.


Cu respect, pentru membri acestui forum:


myster2008
mardryroby
COSTACHE MIHAIL
Codrut
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8174
Data de inscriere : 24/05/2010

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 2:54 pm

"Zboara"inspre Tantza. 1984 restrictionat 30km/h, FULL aglomerat, intarziat, fara AC de la vagoane si asa mai departe..

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 IMG_4241


Sus In jos
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat
Alex Avram


Numarul mesajelor : 2610
Varsta : 29
Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren
Reputatie : 8179
Data de inscriere : 20/06/2009

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 8:06 pm

asta a fost cel mai lung tren care a facut Bucuresti Nord-Mangalia.......si singurul care nu a intrat pe la abator la Constanta Very Happy
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15309
Data de inscriere : 06/03/2009

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 10:53 am

Restrictii pe M800

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 P1010928


M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 P1010927


M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 P1010926


M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 P1010929
Sus In jos
ionutz72
V.I.P Member
V.I.P Member
ionutz72


Numarul mesajelor : 1030
Varsta : 51
Localizare : Prin zona...
Reputatie : 6257
Data de inscriere : 30/03/2010

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 1:03 pm

Nu toate contin restrictii.
Sunt conditii speciale de circulatie.
Sus In jos
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat
Alex Avram


Numarul mesajelor : 2610
Varsta : 29
Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren
Reputatie : 8179
Data de inscriere : 20/06/2009

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 8:35 pm

frate credeam ca nu mai pe Ciulnita-Bucuresti O/N e cu probleme si Ciulnita-Fetesti e cu probleme! Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Empty
MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia - Pagina 66 Icon_minitime

Sus In jos
 
M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
Sus 
Pagina 66 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 34 ... 65, 66, 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» IR 1985: Bucuresti Nord - Constanta - Mangalia
» IR 1983 Bucuresti Nord - Constanta - Mangalia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 800-
Mergi direct la: