Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
spsdc7

spsdc7


Numarul mesajelor : 128
Varsta : 57
Localizare : GALATI /CIMPULUNG MOLDOVENESC
Reputatie : 5060
Data de inscriere : 24/11/2010

De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Empty
MesajSubiect: De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren   De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Icon_minitimeMier 01 Dec 2010, 17:08

O poveste deosebit de interesanta despre o calatorie cu trenul din Romania pana in China.MERITA CITITA
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=68087&hl=china
Sus In jos
spsdc7

spsdc7


Numarul mesajelor : 128
Varsta : 57
Localizare : GALATI /CIMPULUNG MOLDOVENESC
Reputatie : 5060
Data de inscriere : 24/11/2010

De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Empty
MesajSubiect: Re: De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren   De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Icon_minitimeMier 01 Dec 2010, 17:10

Sunt mai multe epidoade, ultimul fiind la pagina 10 a acelui forum. Spor la citit
Sus In jos
discoid21

discoid21


Numarul mesajelor : 250
Localizare : Oradea
Reputatie : 5720
Data de inscriere : 14/07/2009

De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Empty
MesajSubiect: Re: De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren   De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Icon_minitimeJoi 09 Dec 2010, 09:06

Am descoperit jurnalul tau de calatorie, cautand pe google despre calea ferata transsiberiana. Ma bucur ca am gasit pe cineva care a calatorit acolo unde imi propun sa calatoresc.
Astazi conditiile de calatorie sunt mai bune decat erau in 1993, cand ai fost tu.

:sftle6600phsl: :AA16: :AA17: :AA16:
Sus In jos
spsdc7

spsdc7


Numarul mesajelor : 128
Varsta : 57
Localizare : GALATI /CIMPULUNG MOLDOVENESC
Reputatie : 5060
Data de inscriere : 24/11/2010

De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Empty
MesajSubiect: Re: De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren   De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Icon_minitimeJoi 09 Dec 2010, 09:25

discoid21 a scris:
Am descoperit jurnalul tau de calatorie, cautand pe google despre calea ferata transsiberiana. Ma bucur ca am gasit pe cineva care a calatorit acolo unde imi propun sa calatoresc.
Astazi conditiile de calatorie sunt mai bune decat erau in 1993, cand ai fost tu.

:sftle6600phsl: :AA16: :AA17: :AA16:
Nu eu am facut calatoria. Am gasit si eu jurnalul pe acel forum
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Empty
MesajSubiect: Re: De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren   De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Icon_minitimeJoi 09 Dec 2010, 10:20

Iti propui un drum incolo?
pe celalalt forum, lokomotiv, un prieten a propus si are in vizor un turneu pina in Tibet cu trenul. Poate va uniti.

Si ca off topic, alt roman a mers cu motocicleta pina in Mongolia, prin Rusia si s-a intors prin toate tarile cu numele XYZstan.
calatoria pe mongolia.ro
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22207
Data de inscriere : 06/12/2009

De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Empty
MesajSubiect: Re: De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren   De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Icon_minitimeSam 02 Mar 2013, 18:32

discoid21 a scris:
Am descoperit jurnalul tau de calatorie, cautand pe google despre calea ferata transsiberiana. Ma bucur ca am gasit pe cineva care a calatorit acolo unde imi propun sa calatoresc.
Astazi conditiile de calatorie sunt mai bune decat erau in 1993, cand ai fost tu.

:sftle6600phsl: :AA16: :AA17: :AA16:

Cand planifici ca vrei sa faci acest drum ? Ma intereseaza si pe mine .

_________________
595423De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Bdeem_8496_aDe ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Bdeem_8496_aDe ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Bdeem_8496_a
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Empty
MesajSubiect: Re: De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren   De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Icon_minitimeSam 02 Mar 2013, 19:18

La cat de mult costa cu siguranta la salariul unui roman obisnuit nu poti decat sa te apuci de pe acum sa pui cateva zeci de lei in fiecare luna pentru aceasta calatorie iar cand ai facut in jur de 3.000-3.500 euro poti sa te apuci de drum, cam prin 2020 asa e perfect.

Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Empty
MesajSubiect: Re: De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren   De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren Icon_minitime

Sus In jos
 
De ce plecam de acasa, ghid de petrecut sapte zile in tren
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa pleci noaptea de acasa: ep 1 - Galati
» Cum sa pleci noaptea de acasa: ep 3 - Oradea
» La multi ani userului Codrut1985
»  La multi ani Semafor
» La Mulţi Ani zenox4500

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: REPORTAJE ALE PASIONATILOR DE TRENURI-
Mergi direct la: