Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 TRS-Romania

In jos 
+68
costy_92
Simply18
qew00
TonyGFR
dan tm
Andrey_tm
Dr2005
TonyCFR
AleXxX
membru dezactivat ,
sytrus
DB Robert
Shinkasen
NicuS
CalinPiatraNeamt
92Dragos
Radu Tudor
IR1822
Teodor
Adirmvl
allred
Spartan1948
Mihay
ALEXCFR
InSomNiaAAA
mariuscfrbucuresti
Gabry Gabriel
AlexD
Vlad
DPS
nsw
praetor
cortexedge
cosmin br
Marianbob
stakee
Warrior12
rizelgeorgel2004
decward
REGIOTRANS12
basa
Vitosa
mureseanu_976
pedro25
Desiro256
didinul
AndiCFR
nenuandrei
R936
Marius
electrica912
Scoop
xeonchv
Balto
Adisoft1991s
cont dezactivat .
DUAL
C.F.R.
lovekomotive
Axwell21
alexandruh
Jhonyla
IonutChircu
Boracik
jionutz
VeV
cont inactiv
iuli.hard
72 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 16 ... 32  Urmatorul
AutorMesaj
iuli.hard

iuli.hard


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 30
Localizare : Onesti
Reputatie : 5379
Data de inscriere : 31/08/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeSam Ian 01, 2011 5:06 pm

Poate unii dintre noi au o vechime in acest domeniu' sau poate unii sunt abia la inceput de drum.
Lista cu siteurile din Romania care se ocupa de asa ceva.
1 www.trainzro.com
2 www.rotrainz.weebly.com
3 www.rrt-group.com

Mai sunt cateva care au fost facute doar pentru dragu' de a fi facute .
Sunt moderator in echipa RCT [linkul 2] si va invit sa creati cont pe forumul nostru pentru a urmarii proiectele noastre dar si pentru a cere ajutorul.Pe fiecare forum o sa vedeti lucruri frumaose si lucruri care va pot crea o stare nu prea buna.Eu am avut si inca am ceva probleme cu unii useri care nu inteleg ce inseamna munca pana dimineata si stiu numai sa ceara .
Astept atat critici cat si pareri despre siteul unde sunt moderator.O sa`mi prezint proiectele in acest topic. LA MULTI ANI ! a26
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6857
Data de inscriere : 25/04/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeSam Ian 01, 2011 8:02 pm

TRS-Romania Acvcg

asta e ultima mea creatie in trs2006.cu 2 diferente de cea reala...si din cate stiu parca nu este rama Acvila pt trs.
Astept pareri:D!

Stima!
Sus In jos
iuli.hard

iuli.hard


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 30
Localizare : Onesti
Reputatie : 5379
Data de inscriere : 31/08/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeSam Ian 01, 2011 8:40 pm

Nu, nu ERA pana in acest moment , arata bine ca si skin ,model 3d facut de tine sau reskin?
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6857
Data de inscriere : 25/04/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeDum Ian 02, 2011 2:28 am

e un reskin facut pe un model pkp, mu mai stiu care ca am o gramada de modele de rame TE nemtesti instalate in trs, tocmai de asta nici nu a iesit modelul ca in realitate.
Diferente ar fi urmatoarele:
capetele de rama sunt alba in loc de portocalii, lampile sunt la un nivel superior nu pot sa omit la fiecare vagon la etaj cate un geam fiindca pt toate geamurile de acelasi tip exista doar o matrita( se rezolva la 3d, presupun :roll: ) si la fel, la vagoanele de capat, datorita unei poze care acopera 2 suprafete diferite, nu se poate lucra, o sa incerc sa modific codurile, dar sa am timp mai inainte de toate sa studiez bine fiecare linie de cod.
Voi atasa o arhiva, sper ca se va putea, cand va fi gata, mai trebuiesc anumite retusuri, de exemplu stergerea ceamului din capete, retusarea usilor, si niste modificari la interior, inscriptii si apoi va las sa va jucati cu ea......nu promit ca va fi gata foarte curand, dar cand ma prinde nebunia, intr-o noapte se rezolva.....
Sus In jos
iuli.hard

iuli.hard


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 30
Localizare : Onesti
Reputatie : 5379
Data de inscriere : 31/08/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeDum Ian 02, 2011 12:55 pm

Poti folosi alpha pentr ce ai spus mai sus ,insa nu uita de acordul autorului Very Happy .
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6857
Data de inscriere : 25/04/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeDum Ian 02, 2011 1:43 pm

Acordul autorului....cam greu de obtinut, prin polonia, dar pot sa v-o trimit prin email, si nu o public;) intre timp altceva sa va arat:
Pt asta am cerut acordul autorului prin site-ul care gazduia locomotiva pe care am facut reskin si nu am primit nici un email ca raspuns asa ca n-am putut s-o trimit spre publicare nimanui.....
Asta e gata si cine o vrea sa-mi dea PM cu o adresa de email sau messenger si se rezolva.....azi am pus-o si eu iar in trs ca o aveam in niste foldere ratacite printr-un colt de hard pe un alt pc.
Modelul nu l-as fi facut fara pozele lui cortexedge, astfel pe aceasta cale ii multumesc pt ca mi-a pus la dispozitie poze bune pentru reskin-ul locomotivei.TRS-Romania Es64f4156
Sus In jos
VeV

VeV


Numarul mesajelor : 150
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Reputatie : 5308
Data de inscriere : 05/06/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeDum Ian 02, 2011 11:37 pm

Completez la ce a zis iuli - romanian scenery este tot un site serios .. : http://romanian-scenery.weebly.com/
Sus In jos
iuli.hard

iuli.hard


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 30
Localizare : Onesti
Reputatie : 5379
Data de inscriere : 31/08/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeMar Ian 04, 2011 4:01 pm

Scuzele mele , am uitat de echipa ROS pale
Am inceput un nou proiect in colaborare cu Desiro256 ,Brasov-Podu Olt-Sibiu ,va contine si sibiu-copsa ,sibiu-vintu .
Cei care doresc informatii pot vizita forumul RCT...
Sus In jos
jionutz

jionutz


Numarul mesajelor : 614
Varsta : 41
Localizare : Sat Calacea judetul Timis
Reputatie : 5839
Data de inscriere : 28/04/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeSam Ian 08, 2011 11:12 pm

cum iau si eu dependintele pt trenuri locomotive...
am instalat unele add onuri insa in trainz imi apar doar la menu dar ca sa le pun pe harta ... nu ma lasa
ce sa fac...
TRS 2006
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6857
Data de inscriere : 25/04/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 7:33 am

jionutz a scris:
cum iau si eu dependintele pt trenuri locomotive...
am instalat unele add onuri insa in trainz imi apar doar la menu dar ca sa le pun pe harta ... nu ma lasa
ce sa fac...
TRS 2006
Content manager... cu asta se deschid add-onurile pt instalare, marcheaza cele care au lipsa dependinte si iti apar toate.....le iei pe rand, click dreapta, view dependinces..... si le cauti frumos pe google....scrii kuid-ul acolo
Acum ar fi o problema.....sa ai dependintele si ele sa nu corespunda la kuid.....daca dependinta respectiva functioneaza in conditii optime scrie kuid-ul ei si numele in notepad sa stii ce modifici si apoi vezi unde ai nevoie si nu este pusa, editezi respectivul add-on in explorer(ctrl+shift+e) si cauti documentul "config", deschizi si cauti dependintele....ai sa gasesti boghey1, boghey2, red corona, etc etc, si in dreptul fiecareia gasesti kuid-ul.....si vezi la care ai nevoie de acea dependinta la care ai pus kuid-ul in fisierul notepad..... si daca la view dependinces nu figureaza la respectiva locomotiva, sa spunem, te apuci si vezi care din ele e...
vezi inainte de aceste operatiuni sa faci un commit la tot contentul dupa cetermini de instalat add-onurile, unele se imprumuta de la un model la mai multe.....

o sa explic mai tarziu iar daca nu s-a inteles ce am zis
Sus In jos
Boracik

Boracik


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5332
Data de inscriere : 23/06/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeDum Ian 09, 2011 3:01 pm

Poze TRS 2006

TRS-Romania DSC09655

TRS-Romania DSC09724

TRS-Romania DSC09732

TRS-Romania DSC09763
Sus In jos
iuli.hard

iuli.hard


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 30
Localizare : Onesti
Reputatie : 5379
Data de inscriere : 31/08/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeSam Feb 05, 2011 6:35 pm

https://www.youtube.com/watch?v=uk6NphNEX54
ENJOY Very Happy
Sus In jos
IonutChircu

IonutChircu


Numarul mesajelor : 813
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6067
Data de inscriere : 05/05/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeJoi Feb 17, 2011 12:20 am

@Boracik de ce nu folosesti butonul PrintScreen? Razz

TRS-Romania Trainz2011021421354684

TRS-Romania Trainz2011021421295648

TRS-Romania Trainz2011021421292337

TRS-Romania 21817220
Sus In jos
http://trainzpremiumroutes.weebly.com
Jhonyla

Jhonyla


Numarul mesajelor : 1458
Reputatie : 6402
Data de inscriere : 30/01/2011

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 12:14 pm

am nevoie de ajutor urgent
am trainz 2010
fisierele cdp merg
dar la cele de cmpa imi da eroare
de ce oare ce trebuie facut?
multumesc
Sus In jos
Boracik

Boracik


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5332
Data de inscriere : 23/06/2010

TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 11:28 pm

Nu stiu ce poate sa aiva,da te pot ajuta sa afli intra pe www.trainzro.com Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





TRS-Romania Empty
MesajSubiect: Re: TRS-Romania   TRS-Romania Icon_minitime

Sus In jos
 
TRS-Romania
Sus 
Pagina 1 din 32Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 16 ... 32  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Plimbare prin Europa-Romania->Ungaria->Romania
» Rame TE din Romania,seria 26-17
» Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi
» Vectron in Romania
» Poze din România

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: