Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin

In jos 
+86
cosmin78
laurentzu
ciprian71
Sabik
Cris_Cr
Luca tgv
gabrielcr
impuls
Katalyn
dan tm
adascalu
klauss78
bubu
alliens
Shinkasen
Andrey_tm
Grigor
allred
rizelgeorgel2004
Razvan Tudor
user dezactivat...
Lumunita Stana
vatmanul
alex.alexus.tm
Costi
liviulav33
cristirimer
catalinescu
Adirmvl
cristi_tgv
maris.constantin
dan_dinca
Bobby_TM
cardinal
baiazid
adytm
Teodor
spiderpc
Czirjak Arpad
AlexandruC
lokomo69
mirceamilitaru
Semafor
acar
riciu
Kriszti219
Caravelle_Zg
ldh80
Rarau
popovici
mardaryroby
pety
laur 133
membru inactiv
kristi kkk
Dr2005
AlexD
cfr500
TVlad
razvan - trenuri
vanchorusebulgaria
ATM
Nesebar
Adrian78
Vlad
The Legend
tuborgtnp
sorinucu
DUAL
mihaiuc
andreiutzu
Cosmin5
cont dezactivat .
Vitosa
MariusM
de zwerver
George2210
stegaru
srazvi
43.309
loryjonel
cristi CFR
IonutCFR2009
bogdan srl
COSTACHE MIHAIL
myster2008
90 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 19 ... 37  Urmatorul
AutorMesaj
43.309




Numarul mesajelor : 16
Reputatie : 5205
Data de inscriere : 26/02/2010

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 01:23

Very Happy Je ne comprends, mais je suppose qu'il s'agit SEULMENT de l'acces du nouveau pont. Ca ne concerne pas l' electrification et la modernisation de toute branche Craiova-Calafat?
Merci d'avance!
Ici vous pouvez voir des travaux concernant la construction de Gare de triage Vidin
http://www.danubebridge2.com/sp/infrastructure_gallery_sp.htm
Ici la construction du pont:
http://www.danubebridge2.com/sp/bridge_gallery_sp.htm
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 12:40

Voici la réponse reçue des pétitions de la compagnie ferroviaire nationale de Roumanie Projects Manager.

Pont sur le Danube Vidin - Calafat. :

Le pont est responasbilitatea côté bulgare.
Selon le gouvernement roumain, roumain partie supporte Infrastruct haine travaux de construction routière et un accès ferroviaire à Vidin, Pont Calafat Danube.
Les travaux ont déjà commencé à coton en 2009, en Juin et se terminera à l'été 2011.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Ето отговорът петиции, получени от Националната железопътна компания на Румъния Мениджър проекти.

Дунав мост при Видин - Калафат. :

Мост е responasbilitatea от българска страна.
Според румънското правителство, румънски страна носи омраза Infrastruct работа изграждането на пътища и железопътни достъп до Калафат Дунав мост Видин.
Произведенията, вече са започнали да памук през 2009 г., през юни и ще приключи през лятото на 2011.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 12:45

Userul43.309 este un prieten de al meu care locuieste in Sofia. Ne-am cunoscut pe un forum feroviar din Bulgaria. In mesajul de mai sus i-am tradus raspunsul petitiei primite de noi, in limba franceza pe care o cunoaste putin dar si in limba bulgara.
Sus In jos
43.309




Numarul mesajelor : 16
Reputatie : 5205
Data de inscriere : 26/02/2010

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 12:55

Je vous remercie de la vite reponse,
je vous prie d'attacher ici des photos, des images de cette ligne (branche) Craiova-Calafat.
Merci d'avance
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 13:02

43.309 a scris:
Je vous remercie de la vite reponse,
je vous prie d'attacher ici des photos, des images de cette ligne (branche) Craiova-Calafat.
Merci d'avance
Traducerea:
Va multumesc ca ati raspuns rapid. Va rugam sa mai atasati fotografii aici cu ramura Craiova-Calafat.
Va multumesc anticipat!
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 13:08

43.309


Les membres de ce forum qui vivent à proximité sera une expédition dans la région peu de temps et publiera des photos avec cette section Craiova-Calafat. Nous sommes heureux que vous êtes devenu un membre de notre forum et vous êtes toujours les bienvenus!

----------------

Членовете на този форум, които живеят наблизо, ще бъде една експедиция в района и скоро ще публикуваме снимки с този раздел Крайова-Калафат. Радваме се, че ти става член на нашия форум и винаги сте добре дошли!


-----------------------


Membri de pe acest forum care locuiesc in apropiere vor face o calatorie in zona si vor posta poze de pe sectia Craiova - Calafat.Ne bucuram ca ati devenit membru pe forumul acesta, si oricand sunteti binevenit!!!
Sus In jos
stegaru

stegaru


Numarul mesajelor : 225
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Reputatie : 5636
Data de inscriere : 20/09/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 14:59

Off topic:

Vin si eu cu o idee: nu s-ar putea face un topic special pentru utilizatorii straini? Unde toate intrebarile/remarcile lor sa fie intr-o limba de circulatie internationala, iar raspunsurile/remarcile noastre sa fie tot intr-o limba straina, astfel incit sa evitam scrierea de mesaje bilingve sau, asa cum am vazut la d-l Costache trilingve Very Happy Nu stiu cit de bine m-am facut inteles...Sa fie un topic integral in limbi altele decit romana. Ca sa nu mai stam sa traducem. Asta e parerea mea...se poate sa si gresesc.
Sus In jos
43.309




Numarul mesajelor : 16
Reputatie : 5205
Data de inscriere : 26/02/2010

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 15:10

Je suis d'accord, je vais ecrire en francais, vous en romain et tout sera bien! Very Happy
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 15:18

stegaru a scris:
Off topic:

Vin si eu cu o idee: nu s-ar putea face un topic special pentru utilizatorii straini? Unde toate intrebarile/remarcile lor sa fie intr-o limba de circulatie internationala, iar raspunsurile/remarcile noastre sa fie tot intr-o limba straina, astfel incit sa evitam scrierea de mesaje bilingve sau, asa cum am vazut la d-l Costache trilingve Very Happy Nu stiu cit de bine m-am facut inteles...Sa fie un topic integral in limbi altele decit romana. Ca sa nu mai stam sa traducem. Asta e parerea mea...se poate sa si gresesc.
Nu se poate. Fiecare membru care se logheaza pe forum si nu cunoaste limba romana, nu va gasi acel topic, si el evident ca posteaza mesaje la topicul care doreste, care il intereseaza. In cazul de fata, acest membru care este din Bulgaria, stie si putin din limba franceza. Eu ma asteptam sa scrie in limba bulgara, el s-a gandit ca poate stim noi si franceza,de aceea a scris si in franceza si de aceea i-am tradus in ambele limbi, si apoi si in limba romana, ca sa intelegem toti ce i-am scris. Si eu sunt membru pe unele forumuri din Bulgaria, postez mesaje la ce topic doresc, si ei imi raspund in ambele limbi.In romana ca sa o inteleg eu, si in bulgara ca sa o inteleaga restul de membri. Asa am vazut pe foarte multe forumuri din alte tari.
Sus In jos
stegaru

stegaru


Numarul mesajelor : 225
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Reputatie : 5636
Data de inscriere : 20/09/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 16:47

Okey, inteleg; a fost doar o idee...m-am gindit ca s-ar "aerisi" forumul...dar o sa ma conformez.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 19:59

O informatie despre constructia podului Calafat-Vidin

http://www.jurnalul.ro/stire-economic/romania-si-bulgaria-vor-ca-podul-calafat-vidin-sa-fie-gata-in-2011-537140.html
Sus In jos
George2210




Numarul mesajelor : 6
Varsta : 35
Localizare : Craiova
Reputatie : 5183
Data de inscriere : 08/03/2010

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Bac spre Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeLun 08 Mar 2010, 22:52

Salut, stiti ceva despre orarul bacului Calafat-Vidin si retur?
Trenuri Calafat-Craiova vad ca nu sunt seara. Stie cineva daca sunt autobuze si pretul lor?
Multumesc! Wink
Sus In jos
http://www.george2210.blogspot.com
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeMar 09 Mar 2010, 12:43

George2210 a scris:
Salut, stiti ceva despre orarul bacului Calafat-Vidin si retur?
Trenuri Calafat-Craiova vad ca nu sunt seara. Stie cineva daca sunt autobuze si pretul lor?
Multumesc! Wink

Salut George, bine ai venit pe forum. Despre bac eu nu stiu nimic, insa stiu ca microbuzele Craiova - Calafat pleaca din Autogara Pelendava aflata langa gara. Uite nr. de telefon al acestei autogari in care poti afla informatiile dorite: 0251411187. Gara se deschide la ora 4:30 dimineata. Imi pare rau ca nu iti pot furniza mai multe informatii!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 18 Iun 2010, 14:21

Ca de obicei cautind ceva, am dat peste altceva.
m-am gindit ca e posibil sa fie cineva interesat.

http://www.mt.ro/pod%20calafat%20vidin/fEIA-ROM.pdf
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Iul 2010, 10:25

Citat :
Mulţi durară, după vremuri, peste Dunăre vrun pod

Aici site-ul podului Calafat-Vidin.

http://www.danubebridge2.com/indexen.php
Sus In jos
Continut sponsorizat





112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin   112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
112 : Craiova - Golenti - (Calafat) - Vidin
Sus 
Pagina 2 din 37Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 19 ... 37  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Mersul trenurilor 2012-2013 (2)
» Trenuri internaţionale
» Revista presei
» 113 : Golenti Hm. - Poiana Mare
» Calafat (112)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 100-
Mergi direct la: