Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 MATERIAL RULANT TFG si TFC

In jos 
+98
Qweerty23
sytrus
alliens
dan tm
marius664
Andrei Andras
Luca tgv
DAS 2011
AleXxX
Grigor
tcm
Jurnal Feroviar
c o r v i n
Ciprian.bucur.92
mielutu zburator
Katalyn
19jimmy84
phnegativ
Razvan Tudor
Radu.B
IonutCFR2009
KOSTYK
Jhonyla
kido
IonutChircu
roseanu
Bogdan-Razvan
Adirmvl
Balto
TonyGFR
Luna
Alex Avram
LanceR
Kriszti219
eu
popovici
danlascau
Volk
Shinkasen
pety
marius_catalin84
alinx3330
transferoviarcalatori
Vlad
TaurusFan
AMX 97-0548-4
Radu Tudor
soulcage
DPS
razvan - trenuri
Rarau
boldalexandru
M.I.C.I.
Goanga
Re6/6
AndiCFR
nenuandrei
gheorghita
dan_tfg
Vitosa
DUAL
R936
Dr2005
Silver
AlexD
Tomi13leu
sorinucu
Adrian78
buldozer2
alexpopa
alex.alexus.tm
Marius Iulian
orestte
MariusM
kristi kkk
ionutz72
lovekomotive
cortexedge
halmarius
mureseanu_976
cont dezactivat .
decward
bogdan srl
stegaru
pisti91
Norbi
razwy
didinul
FeroFan97
cristi CFR
cont inactiv
Nesebar
valibu
Razvan
srazvi
COSTACHE MIHAIL
discoid21
myster2008
102 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 25 ... 49  Urmatorul
AutorMesaj
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6816
Data de inscriere : 25/04/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeDum 01 Aug 2010, 22:40

Din cate am inteles eu era vorba de neincadrarea acestor automotoare in unele curbe de pe relatia Nehoiasu-Buzau dar nu sunt sigur,corectati-ma daca gresesc.
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeDum 01 Aug 2010, 22:44

Te referi la cele de acul Regio sau de ce vor avea cei de la TFG...si eu am auzit ceva de genu...sper sa fie doar un zvon...cred ca stiu cu ce au de-a face si in consecinta sa achizitioneze ceva pe masura...
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22199
Data de inscriere : 06/12/2009

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeDum 01 Aug 2010, 22:54

Problema este ca nici acum nu au intrat in exploatare motoarele 624 nici pe linia Oradea-Felix-Cordau-Holod , urmaresc demult evolutia acestor motoare si nu vor sa apara deloc , se lasa asteptate cam mult Very Happy , in privinta liniei 504 asa am auzit si eu ca ar fi ceva problema din cauza curbelor Mad . Vagoane cate sunt la Nehoiasu ?
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeDum 01 Aug 2010, 23:02

Sunt 3 vagoane...2 sunt in spatele LDH-ului si un al 3-lea pe o linie paralela....da intr-adevar curbele sunt o problema..insa 90% din sectie e formata din curbe...sa fie oare mai "pretentioase" unele motoare?.....
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6816
Data de inscriere : 25/04/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeDum 01 Aug 2010, 23:12

eu vorbesc de automotoarele aduse de la nemti si care sunt asteptate cu nerabdare sa intre in circulatie,si nu doar de unele dintre ele,ci toate,avand in vedere ca si cele din clasa 624 si cele din clasa 614 sunt construite pe acelasi tip de sasiu.cat despre numarul lor eu stiam de vreo 4 sau 5,nu de 12.
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeDum 01 Aug 2010, 23:17

Am citit asta intr-un ziar..cred ca e link-ul pe aici pe undeva...in pag anterioare..era precizat ca sunt 12 si ca primele deja au intrat in circulatie...si eu m-am mirat pr ca stiam ca TFG-ul are 2 rute BZ-Nehoiasu si Oradea-Baile Felix parca...insa ei vor sa intre mai mult pe acest segment...daca am avea o fisa tehnica a VT-urilor am vedea in ce fel de curbe se inscrie....pot automotoarele Regio..a putut un Ldh cu diferite vagoane atatia ani (inclusiv TE-uri acum multi ani) si nu pot VT-urile? ...sa vedem... Wink
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9501
Data de inscriere : 02/11/2008

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeLun 02 Aug 2010, 07:22

E vorba ca vor aduce un Caravelle inchiriat de la Regiotrans de la Buzau la Oradea pentru trenurile Oradea - Cordau.
Deci probabil de aia au o garnitura de vagoane gata de drum.

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
FeroFan97

FeroFan97


Numarul mesajelor : 390
Varsta : 26
Localizare : Sfîntu Gheorghe
Reputatie : 5622
Data de inscriere : 06/02/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeLun 02 Aug 2010, 09:47

Din cate stiu e situatia ca: Linia Oradea-Felix se prelungeste la Cordau.Si LVT-urile nu pot sa merg la Cordau.TFG-ul aduce automotoarele inchiriate de la Regiotrans la oradea.Si Locomotiva+vagoanele circula pe Buzau-Nehoiasu ca au luat automotorul.Asta este pana cand vin automotoarele 614/624.
Sus In jos
valibu




Numarul mesajelor : 24
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5061
Data de inscriere : 01/08/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeLun 02 Aug 2010, 11:54

Razvan a scris:
Sunt 3 vagoane...2 sunt in spatele LDH-ului si un al 3-lea pe o linie paralela....da intr-adevar curbele sunt o problema..insa 90% din sectie e formata din curbe...sa fie oare mai "pretentioase" unele motoare?.....
MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Dsc0624

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeLun 02 Aug 2010, 19:23

biszakabel a scris:
Din cate stiu e situatia ca: Linia Oradea-Felix se prelungeste la Cordau.Si LVT-urile nu pot sa merg la Cordau.TFG-ul aduce automotoarele inchiriate de la Regiotrans la oradea.Si Locomotiva+vagoanele circula pe Buzau-Nehoiasu ca au luat automotorul.Asta este pana cand vin automotoarele 614/624.
NU sa luat nici un automotor de pe ruta asta....chiar li sa "intensificat" cursele....LDH-ul e rezerva...se si vede din poza de mai sus..
Sus In jos
didinul




Numarul mesajelor : 865
Reputatie : 6273
Data de inscriere : 31/08/2009

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeLun 02 Aug 2010, 19:27

biszakabel a scris:
Din cate stiu e situatia ca: Linia Oradea-Felix se prelungeste la Cordau.Si LVT-urile nu pot sa merg la Cordau.TFG-ul aduce automotoarele inchiriate de la Regiotrans la oradea.Si Locomotiva+vagoanele circula pe Buzau-Nehoiasu ca au luat automotorul.Asta este pana cand vin automotoarele 614/624.

Nu inteleg de ce nu poate LVT-ul să meargă la Cordău!?
Sus In jos
FeroFan97

FeroFan97


Numarul mesajelor : 390
Varsta : 26
Localizare : Sfîntu Gheorghe
Reputatie : 5622
Data de inscriere : 06/02/2010

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeLun 02 Aug 2010, 20:20

didinul a scris:
biszakabel a scris:
Din cate stiu e situatia ca: Linia Oradea-Felix se prelungeste la Cordau.Si LVT-urile nu pot sa merg la Cordau.TFG-ul aduce automotoarele inchiriate de la Regiotrans la oradea.Si Locomotiva+vagoanele circula pe Buzau-Nehoiasu ca au luat automotorul.Asta este pana cand vin automotoarele 614/624.

Nu inteleg de ce nu poate LVT-ul să meargă la Cordău!?
Din cate am inteles,nu are putere.Spre cordau e un deal sau ceva
Sus In jos
razwy
V.I.P Member
V.I.P Member
razwy


Numarul mesajelor : 1524
Varsta : 29
Localizare : jud.Cluj com.Baciu
Reputatie : 7299
Data de inscriere : 21/04/2009

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeMier 04 Aug 2010, 12:07

Noul TFG

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Dsc00098xn

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Dsc00099ld

Asa ful o lasat dupa el :shock:
Sus In jos
didinul




Numarul mesajelor : 865
Reputatie : 6273
Data de inscriere : 31/08/2009

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeMier 04 Aug 2010, 15:07

Buna captura, bravo. Banuiesc ca e la o noua runda de testari.
Sus In jos
razwy
V.I.P Member
V.I.P Member
razwy


Numarul mesajelor : 1524
Varsta : 29
Localizare : jud.Cluj com.Baciu
Reputatie : 7299
Data de inscriere : 21/04/2009

MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitimeMier 04 Aug 2010, 15:52

da.
a plecat de la Gara Cluj Napoca la ora 12:00 si s-a intors inapoe la ora 14:00
Sus In jos
Continut sponsorizat





MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MATERIAL RULANT TFG si TFC   MATERIAL RULANT TFG si TFC - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
MATERIAL RULANT TFG si TFC
Sus 
Pagina 2 din 49Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 25 ... 49  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Material rulant
» Material rulant II
» CFM-Moldova
» Material Rulant
» Material rulant I

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: TRANSFEROVIAR CALATORI-
Mergi direct la: