Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Nightjet OBB

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
helium




Numarul mesajelor : 5
Reputatie : 4616
Data de inscriere : 02/10/2011

Nightjet OBB Empty
MesajSubiect: Nightjet OBB   Nightjet OBB Icon_minitimeSam 01 Apr 2023, 01:25

Salutare,

Planuiesc un drum cu trenul de la Viena la Berlin, avand o excursie pe la jumatatea lui Mai. Plec cu avionul la Viena, apoi vreau sa merg prin Berlin si este un prilej bun sa iau trenul, avionul fiind scump si pasiunea pentru trenuri.

Am gasit niste preturi rezonabile pe site-ul OBB pentru Nightjet(de la 48.5 EUR de căciulă), timpii sunt decenti insa am niste dileme vis-a-vis de ce sa aleg: locuri la compartiment clasa a-2-a sau compartiment privat? O sa fim 3, iar compartimentul privat este pentru maxim 3.

Ati avut experienta asta cu OBB? Nu am gasit prea multe review-uri pentru compartimentul privat de 3 locuri, ba din contra, daca nu avem si alti calatori in compartiment, mi se par mai confortabile locurile la compartimentul de 6 pentru ca putem desface scaunele si facem 3 paturi sanatoase.

Tinand cont ca am vazut preturile, compartimentul privat pare ceva superior.

Din ce vad pe vagonWEB CZ, vagonul este un: ÖBB Bmz 73 21-91.

Voi ce parere aveti?

Nightjet OBB Nightj10
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22200
Data de inscriere : 06/12/2009

Nightjet OBB Empty
MesajSubiect: Re: Nightjet OBB   Nightjet OBB Icon_minitimeSam 01 Apr 2023, 14:01

Locul la clasa 2-a si calatoritul in aceste vagoane de la OBB este ceva foarte ok dar sa nu fie plin ca daca e plin ..........
Pretul mi se pare foarte scump, trebuie sa aibe si ceva oferta nu are cum asa scump daca il iei din timp.

_________________
595423Nightjet OBB Bdeem_8496_aNightjet OBB Bdeem_8496_aNightjet OBB Bdeem_8496_a
Sus In jos
 
Nightjet OBB
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: