Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Vlasca (903)

In jos 
AutorMesaj
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8219
Data de inscriere : 16/01/2010

Vlasca (903) Empty
MesajSubiect: Vlasca (903)   Vlasca (903) Icon_minitimeMier 25 Aug 2021, 16:47

Am "executat" o deplasare in regiune si am oprit putin pe la gara, sa vad care e miscarea. Erau trei oameni la peron, probabil asteptau un tren. Cred ca era si IDM la post asa ca, avind de gind sa fac poze, nu am zabovit mult prin apropierea usii lui. Erau citeva tablite interesante cu "seful garii" si "biroul de miscare" insa nu am cutezat sa scot aparatul.

Am citeva poze mai de la distanta. Cladirea e proiect standard, 1912, spoita si stricata in ultimii ani. Se putea si mai rau:

Vlasca (903) 20210817

Sala de asteptare, cu scaune de lemn din aceeasi perioada, preferatele mele. Daca as avea un atelier, mi-ar face placere sa le restaurez ca la carte; nu e greu:

Vlasca (903) 20210815

Magazia de marfuri si coletarie, ca de obicei in stare si mai proasta decit gara. Caramida perfecta de Ciurea rezista. Si tiglele sint tot originale:

Vlasca (903) 20210816

Vlasca (903) 20210818
Sus In jos
 
Vlasca (903)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: STATII DE CALE FERATA DIN ROMANIA :: STAŢII ŞI HALTE (T, Ţ, U, V, Z)-
Mergi direct la: