Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Pod Constanta

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Pod Constanta  Empty
MesajSubiect: Pod Constanta    Pod Constanta  Icon_minitimeJoi 12 Sept 2019, 23:38

Se mai aude ceva de inceperea lucrărilor la Podul Constanța din Capitală?

Cand avem ocazia sa mergem cu IR-ul via Mogoșoaia-Constantin.David-Voluntari ?
Sus In jos
riciu

riciu


Numarul mesajelor : 1285
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6376
Data de inscriere : 27/06/2010

Pod Constanta  Empty
MesajSubiect: Re: Pod Constanta    Pod Constanta  Icon_minitimeVin 13 Sept 2019, 14:59

Nu stii tu dar se lucreaza (??).
Trec zilnic pe sub el si pot sa-ti spun ca s-a dat cu un soi de "maglavais" pe partea dreapta cum mergi spre Bd. Bucurestii Noi… Si se va da cu acelasi "maglavais" si pe partea cealalta in cateva luni… probabil.

Daca te asteptai la o consolidare sau ceva, ai avut doar un vis frumos… ca sa nu spun altfel...
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Pod Constanta  Empty
MesajSubiect: Re: Pod Constanta    Pod Constanta  Icon_minitimeVin 13 Sept 2019, 15:25

Pai experti vorbeau ca se inchide podul pentru cateva luni iar trenurile vor circula pe ruta ocolitoare.
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8217
Data de inscriere : 16/01/2010

Pod Constanta  Empty
MesajSubiect: Re: Pod Constanta    Pod Constanta  Icon_minitimeVin 13 Sept 2019, 18:02

Da, si eu am trecut acum o luna pe acolo si am fost uimit sa vad ca nu se misca absolut nimic. Nici o imprejmurire, nici un muncitor, nimic. Au lucrat doar in noaptea in care a venit papagalul ala cu televiziunea sa faca spectacol. Mi-e sila. Asta sintem cu totii, spectatori la niste scenete proaste dar buzunariti pe la spate in timpul asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pod Constanta  Empty
MesajSubiect: Re: Pod Constanta    Pod Constanta  Icon_minitime

Sus In jos
 
Pod Constanta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Propuneri pentru Mersul Trenurilor 2016-2017
» Revista presei
» Constanţa (800)
» Locomotive clasa 83 (DB-219)
» Informatii generale despre RegioCalatori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-
Mergi direct la: