Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.

In jos 
+5
IonutCFR2009
Katalyn
Nesebar
alliens
ciprian71
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 14 Sept 2017, 00:07

Și confortul bineînțeles trebuie luat în calcul, ce e acum pe 1641 e și pe Expresul 10641 adică ma refer la saloane. Dacă vrei sa îți faci reclama și sa ieși în evidență cu un tren nu doar la timpii ci și la confort vagoane cu locuri mai confortabile 5-6 locuri nu 8 ca la saloanele 21-76/86/87 ori 20-83.
Sus In jos
ciprian71




Numarul mesajelor : 1620
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI
Reputatie : 4489
Data de inscriere : 19/07/2016

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 14 Sept 2017, 08:23

Cele doua vagoane clasa 2 din compunerea lui IR.10641/10642 ar fi trebuit inlocuite cu 21-90 sau 21-70.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 14 Sept 2017, 08:39

O, da, 21-90 ca să nu ai prize la un drum de 10 ore. Eu pe 10641 am prins un 20-49 neclimatizat, fără perdele, cu uşile de la compartiment care nu se închideau şi cu tapiţeria scaunelor tocită şi jegoasă. Am vrut să mă duc la cuşetă, dar nu mai erau locuri... aşa că, în loc să ne facem griji de vagoanele de clasă (care în seara aia aveau vreo 40 de călători răsfiraţi prin cele două 21-86 şi prin acel 20-49), mai bine ne-am face griji de numărul insuficient de cuşete.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Jhonyla

Jhonyla


Numarul mesajelor : 1458
Reputatie : 6359
Data de inscriere : 30/01/2011

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 14 Sept 2017, 08:39

Sunt vagoane care nici ziua nu sunt bune... am mers in 2016 de la Bucuresti la Craiova cu 1691 la clasa 2. Loc ingust... era si aglomerat. Nu ma puteam misca nici cum pe scaun. 3 ore am intepenit. Dr. pe mine ma intereseaza sa am spatiu sa ma pot misca, nu ma intereseaza prizele internetul.... si desigur aer fie clima fie geam deschis.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 14 Sept 2017, 11:50

Au fost zile cand pe Sofia au bagat 21-90, dar da, pe trenurile de noapte ar fi ok aceste 21-90 mai ales daca le baga si prize la o viitoare modernizare.

Sunt cateva bucati 21-90 transformate in 10-70.

_________________
595423Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Bdeem_8496_aBucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Bdeem_8496_aBucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Bdeem_8496_a


Ultima editare efectuata de catre Kapпaтй in Sam 16 Sept 2017, 03:00, editata de 1 ori
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 14 Sept 2017, 12:07

Kapпaтй a scris:
Sunt cateva bucati 21-90 transformate in 10-70.
?

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 14 Sept 2017, 12:15

Asta nu stiai, mai documenteaza-te! Wink Tu oricum nu stii ce e pe teren ca stai in birou si ai imresia doar ca stii ce se intampla dar nu e asa!

_________________
595423Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Bdeem_8496_aBucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Bdeem_8496_aBucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18070
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23446
Data de inscriere : 05/10/2010

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 14 Sept 2017, 12:25

Trenuril express trebuiau sa aiba vagoane 21-90 sau 21-70 o parte din 30-76 trebuie downgradate la clasa 2 10-90 facute 20-90 asemanatoare celor de la Astra si puse pe trenurile de Cta
Trebuie reforma in sistemul feroviar de la CNCFR Sa care trebuie sa isi updateze infrastructura sa inc!hida unele gari si halti care nu mai corespu nd nevoilor actuale de trafic la fel si la Cfr Calatori u de domnul Vlaicu e depasit de situatia actuala
Sus In jos
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6715
Data de inscriere : 23/01/2014

Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitimeVin 15 Sept 2017, 01:29

Dr2005 a scris:
. Am vrut să mă duc la cuşetă, dar nu mai erau locuri... aşa că, în loc să ne facem griji de vagoanele de clasă (care în seara aia aveau vreo 40 de călători răsfiraţi prin cele două 21-86 şi prin acel 20-49), mai bine ne-am face griji de numărul insuficient de cuşete.
Aoleu my friend, pai ziceai ca asemenea trenuri care au in compunere vagoane de dormit sunt pe cale de disparitie in Europa si ca noi ar trebui sa urmam trendul... Cool
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.   Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Bucuresti - Vadu Siret - Kiev - Slawsko - Chop - Debrecen - Bucuresti.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» UZ-Ucraina
» CFR-UZ 380/381 Bucuresti N.-Vadul Siret-Bucuresti N.
» IR 1003/1005 „MINSK”: Minsk - Vadu Siret - Buzau - Varna/Constanta
» LINIA FERATA BUCURESTI NORD-BUCURESTI COTROCENI-BUCURESTI FILARET-BUCURESTI PROGRESU
» Bucuresti Nord - Bucuresti Obor (29 aprilie 2014)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: IMPRESII DE CALATORIE-
Mergi direct la: