Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ

In jos 
+2
c o r v i n
92Dragos
6 participanți

Doriti introducerea unui concurs anonim?
Da
Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Vote_lcap66%Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Vote_rcap
 66% [ 25 ]
Nu
Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Vote_lcap34%Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Vote_rcap
 34% [ 13 ]
Total voturi : 38
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8160
Data de inscriere : 24/05/2010

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeJoi 28 Ian 2016, 15:30

Datorita nemultumirilor iesite zilele trecute am decis realizarea unui vot in care toti membrii sunt asteptati sa voteze decizand soarta concursului incepand de luna viitoare.

_________________
IR 366 "HARGHITA" Brasov - Budapest Keleti

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats10

IRN 1946 Sighetul Marmatiei - Mangalia

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats_zpsc4hgwatz

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats11
Sus In jos
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member
c o r v i n


Numarul mesajelor : 3759
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 8301
Data de inscriere : 16/10/2013

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeVin 29 Ian 2016, 11:16

Dragoş, trebuie specificat... Concurs cu poze anonime votate de oricine doreşte sau cu poze anonime votate de un juriu!?... Oricum, eu sunt ptr. oricare din aceste variante cu toate că cea cu juriu ar fi cea mai de preferat! Neutral
Sus In jos
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7726
Data de inscriere : 16/04/2009

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeSam 30 Ian 2016, 17:28

Pfff...iar se ajunge la disputa de acum un an...De parca cine stie ce concurs cu premii ar fi... Eu unul, nu inteleg ce juriu va trebuie oameni buni, pentru un banal concurs, al carui scop este sa ne mai "spalam" si noi pe ochi cu poze frumoase, interesante, din diverse zone ale tarii. De ce sa nu lasam fiecare membru ce doreste sa isi exercite votul? In fine, eu am votat Nu, desi unui concurs anonim, nu as fi importiva, dar cand se vorbeste de juriu deja mi se pare exagerat. Trebuie sa ne obisnuim cu faptul ca toti suntem diferiti, chiar daca uneori nu intelegem de ce membrul X a votat o poza ce noua ni se pare mai proasta, sau de ce poza membrului Y, in contralumina, stearsa si facuta in gara de nord a acumulat cateva puncte s.a.m.d. fiecare cu gusturile lui.

Exista vreo poza castigatoare la concurs in acesti ani, care sa nu isi merite locul castigator?
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8160
Data de inscriere : 24/05/2010

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeSam 30 Ian 2016, 18:08

Corvin bineinteles este vorba de "fiecare voteaza cum ii duce capul" suntem liberi, iar orice membru are voie sa-si permita votul.

_________________
IR 366 "HARGHITA" Brasov - Budapest Keleti

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats10

IRN 1946 Sighetul Marmatiei - Mangalia

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats_zpsc4hgwatz

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats11
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8204
Data de inscriere : 16/01/2010

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeDum 31 Ian 2016, 00:39

Eu am votat pentru varianta anonima. Imi pare rau ca s-a ajuns la asemenea discutii pentru un concurs fara alta miza decit - eventual - nevoia de recunoastere sociala. Nu stiu de ce unii dintre noi simt mai acut aceasta necesitate dar totusi se pacalesc pe ei insisi aranjind cu prietenii sa le dea votul. Daca ma intrebati, nu as putea sa va zic pe cine banuies dar sa stiti ca la inceput (cind participam si eu la acest concurs) am fost suficient de naiv sa cred ca nu e nimeni intre noi care sa se preteze la astfel de prostioare. Pe masura ce concursul a cistigat popularitate, am observat cu amaraciune cum unele fotografii mediocre erau suspect de bine evaluate, de acelasi grup de colegi. Eu, neavind pe forum un cerc de prieteni de acest tip si nici intentia de a-l forma, neputind sa ma "lupt" cu sanse egale, am decis sa nu mai particip. Nu ma intelegeti gresit, nu consider ca erau pozele mele cele mai cu mot si nici nu am nevoie sa ma admire cineva; e doar o chestiune de principiu. Iar eu nu am mai vrut sa girez prin prezenta mea aceste obiceiuri.
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8160
Data de inscriere : 24/05/2010

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeDum 31 Ian 2016, 08:37

Ai avut niste poze foarte frumoase mare pacat ca stai in afara concursului.

_________________
IR 366 "HARGHITA" Brasov - Budapest Keleti

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats10

IRN 1946 Sighetul Marmatiei - Mangalia

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats_zpsc4hgwatz

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats11
Sus In jos
Jurnal Feroviar

Jurnal Feroviar


Numarul mesajelor : 340
Reputatie : 3624
Data de inscriere : 27/05/2015

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeDum 31 Ian 2016, 09:38

Eu cand votam cate doua poze(nu fotografii) imi sareati toti in cap ca obligatoriu trebuie votate 5. Fratilor, atata timp cat nu suport editarile, oamenii falsi si comozii, ca sa nu spun altfel, nu mai are rost sa-mi bat capul.

Am fost 3-4 oameni care am iesit ca nebunii in ianuarie sa pozam trenuri la -21*C, restul au stat in casa si au postat poze de acum 2-3ani.
O regula de bun simt ar fi ca fotografiile expuse sa fie din luna respectiva. Si eu am votat varianta anonima si va spun si de ce, acum multi ani cand am inceput sa punem fotografii anonime, alea de le puneam note toti, am pus si eu fotografii acolo si am avut medie generala 9.80. Dar aceste fotografii ulterior la concursurile lunare nu primeau nici un punct.
Atunci mi-am dat seama ca nu mai are rost sa las pe altii sa-si bata joc de munca mea.
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8160
Data de inscriere : 24/05/2010

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeDum 31 Ian 2016, 09:59

Asta cu luna respectiva mi se pare aiurea. Daca nu este zapada si tu doresti fotografie in zapada nu ai ce face insa cele cu vechime de 2-3 ani nu le prefer. Eu am pus poza din ianuarie pentru luna decembrie nu observ vreo problema. In viitor voturile pot fi oferite doar la o singura persoana, doua, trei etc.

-------------------
Participantii la fotografia lunii februarie sunt asteptati sa ma conecteze in E-mail pe ea_361_cu_r_407@yahoo.com pana in data de 19.februarie cu fotografia fara nickname, subiectul sa fie  "Concurs luna februarie si numele vostru de forum" , iar textul sa contine titlul fotografiei.

_________________
IR 366 "HARGHITA" Brasov - Budapest Keleti

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats10

IRN 1946 Sighetul Marmatiei - Mangalia

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats_zpsc4hgwatz

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats11


Ultima editare efectuata de catre 92Dragos in Dum 31 Ian 2016, 10:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 33
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10984
Data de inscriere : 09/10/2014

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeDum 31 Ian 2016, 10:06

@J.Feroviar s-a mai explicat situatia cu pozele cu zapada de iarna trecuta caci nu am avut zapada. S-a mai discutat de pozele cu vechime de 3-4 care mai nou au doar 2-3 dar in realitate aveau doar 1 an si 14 zile. Doar nu era sa postam la concursul luni decembrie poza cu copacii infloriti, asta e daca nu am avut zapada.

-21 grade nu e mare lucru si eu as iesi desi am iesit dar nu la temperatura asta dar nu rezista prea mult aparatul in plus nimeni nu e obligat sa iasa pe o anumita vreme sau sa se ia la intrecere cu alti mai ales ca totul este din pasiune si gratis. Nu se castiga nimic de pe urma acestor poze si a acestui forum, se castiga doar ura si scandaluri ca aici toata lumea e cineva in realitate e fix frectie.

@Pentru restul : S-au suparat unii ca le-am zis direct duceti-va si bagati bani si pierdeti timpul aiurea pentru niste poze pe care alti apoi le iau gratis. Nici sa te duci in tara sau in Europa si sa pozezi si sa le ti in calcultorul tau nu exista, practic pentru ce le faci ? La un moment dat tot o sa le postezi undeva.

Sper ca e multumit dl VIP de la care s-a inceput tot scandalul pe forum inca de cand a intrat pe acest forum. La fel s-a intamplat si pe vremea cu aprecieri pozitive si negative de anumiti useri aveau ratia pregatita zilnic doar pentru dusmani de aia prostia era pe plus si lumea intreaga la cap pe minus, cu exceptia lui Lancer ca el primea minusuri la greu pentru pozele strambe si pentru comportamentul, ei uite ca pana la urma s-a anulat si treaba cu aprecierile.

Atata scandal pentru nimic, daca castigam macar banii de baterii pentru aparat intr-o luna de zile mai ziceam dar asa castigam doar scandaluri, dusmanie, invidie si ura ca aici toata lumea e cineva, e un viitor expert, manager, director.

In primavara o sa ma duc in Bulgaria turul tari o sa ma coste vreo 250 lei cu totul, vreti poze va dau numarul de cont cate 2-3 lei/fes pana strang jumatate din suma ca la cati membri are forumul asta se strange lejer 125 lei, nu strang suma nu va pun nicio poza, ca altadata sa vada toti zmeii care au grija sa duca forumul in jos sa vada ca prostia doare si costa. Vreti sa vedeti poze de o calitate 8/10 platiti ca sa nu mai fiu criticat si mustrat de toti ciudati care si-au gasit linistea aici pe forum pe bani mei.

Asa o sa fac de acum deschid cont la banca sau va dau numarul de telefon incarcati cu cate 1Euro ( 6 lei ) bine, nu iar bine sa fiti sanatosi. Si cu timp pierdut si chinuit pe drum si cu bani in minus ca apoi sa comenteze tot zmeii aiurea pe bani si pe munca mea. Ura si la gara, sanatate si o zi buna va doresc.
Sus In jos
Jurnal Feroviar

Jurnal Feroviar


Numarul mesajelor : 340
Reputatie : 3624
Data de inscriere : 27/05/2015

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeDum 31 Ian 2016, 10:09

92Dragos a scris:
Daca nu este zapada si tu doresti fotografie in zapada

Daca esti intradevar fotograf sau aspiri la titlul de fotograf, iti misti fizicul si aparatul acolo unde e zapada. Pana atunci lumea e plina de pozari, unii chiar si cu DSLR.
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8160
Data de inscriere : 24/05/2010

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitimeLun 08 Feb 2016, 10:48

Participantii la fotografia lunii februarie sunt asteptati sa ma conecteze in E-mail pe ea_361_cu_r_407@yahoo.com pana in data de 19.februarie cu fotografia fara nickname, subiectul sa fie  "Concurs luna februarie si numele vostru de forum" , iar textul sa contine titlul fotografiei.

_________________
IR 366 "HARGHITA" Brasov - Budapest Keleti

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats10

IRN 1946 Sighetul Marmatiei - Mangalia

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats_zpsc4hgwatz

Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Cats11
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Empty
MesajSubiect: Re: Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ    Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ  Icon_minitime

Sus In jos
 
Fotografia lunii februarie 2016 + SONDAJ
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fotografia lunii Februarie 2011 - VOT
» Fotografia lunii februarie 2012
» Fotografia lunii februarie 2013
» Fotografia lunii februarie 2014
» FOTOGRAFIA LUNII FEBRUARIE 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: CONCURSURI :: CONCURS FOTOGRAFII FEROVIARE-
Mergi direct la: