Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Accidente si Incidente in lume

In jos 
+55
baiazid
spiderpc
Shinkasen
Re6/6
Spartan1948
Capsuneanu
mariushal
Caspar
Katalin4653
Luna
alinutz23
cristi CFR
Razvan Tudor
Petre_IFTE
user dezactivat...
Jurnal Feroviar
IonutChircu
Amiralul
Jhonyla
Dutzu
apmatei
daniel_c
@ndrey
Teodor
gabrielcr
johnsmoke
DPS
Katalyn
deconectat
Adisoft1991s
DAS 2011
razvan - trenuri
Vitosa
dan tm
Mihay
Alex Avram
Costin.H
marius664
DUAL
vatmanul
LanceR
NicuS
mielutu zburator
Andrey_tm
Dr2005
Adirmvl
IonutCFR2009
tcm
orestte
Adrian78
Norbi
florin.lifticariu
COSTACHE MIHAIL
Gabry Gabriel
Nesebar
59 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul
AutorMesaj
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22199
Data de inscriere : 06/12/2009

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeVin Iun 05, 2015 4:46 pm

Continuare.

_________________
595423Accidente si Incidente in lume  Bdeem_8496_aAccidente si Incidente in lume  Bdeem_8496_aAccidente si Incidente in lume  Bdeem_8496_a
Sus In jos
Gabry Gabriel
V.I.P Member
V.I.P Member
Gabry Gabriel


Numarul mesajelor : 491
Varsta : 46
Localizare : Peciu Nou.Jud Timis
Reputatie : 6034
Data de inscriere : 06/04/2009

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeSam Iun 06, 2015 10:36 am

In accidentul din Jud. Timis de ieri, a fost implicat colegul nostru de forum Orestte. Nu a patit nimic grav, s-a salvat in ultimele clipe.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15310
Data de inscriere : 06/03/2009

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeSam Iun 06, 2015 8:05 pm

Bine ca si-a dat seama de gravitatea situatiei si a fugit spre mijlocul vagonului. Ma intreb, daca nu reusea sa fuga, ce ar fi putut pati ?

Asteptam un mesaj de la colegul nostru Orestte ca sa ne spuna ca este bine !!!

http://www.romaniatv.net/15-raniti-dupa-un-accident-intre-un-tir-si-un-tren_224818.html
Sus In jos
florin.lifticariu




Numarul mesajelor : 757
Reputatie : 4954
Data de inscriere : 09/11/2012

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeSam Iun 06, 2015 8:19 pm

Partea din fata a automotorului nu mai exista.
Sus In jos
Norbi
V.I.P Member
V.I.P Member
Norbi


Numarul mesajelor : 2633
Varsta : 30
Localizare : Bistrita
Reputatie : 8472
Data de inscriere : 19/04/2009

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeSam Iun 06, 2015 8:25 pm

COSTACHE MIHAIL a scris:
Asteptam un mesaj de la colegul nostru Orestte ca sa ne spuna ca este bine !!!

Este bine, a confirmat pe FaceBook !
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18075
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23453
Data de inscriere : 05/10/2010

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeSam Iun 06, 2015 10:52 pm

La alții e mult mai grav.

http://www.jutarnji.hr/tragedija-u-nasicama-putnicki-vlak-se-zabio-u-stroj-za-asfaltiranje--ima-i-mrtvih-/1361274/
Sus In jos
orestte
V.I.P Member
V.I.P Member
orestte


Numarul mesajelor : 364
Varsta : 49
Localizare : Timisoara
Reputatie : 6071
Data de inscriere : 28/10/2008

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeDum Iun 07, 2015 11:36 am

[img]Accidente si Incidente in lume  353aa2w[/img]
Salutare tuturor !!!!
Aicci nu am mai apucat sa intru ....Sunt bine , fara probleme grave, doar o durere de spate in urma izbiturii, colegul meu seful de tren este mai grav si inca in spital in urma unei plagi de 15 cm in zona burtii datorita impactului.
Automotorul cred ca ati vazut cu totii cum arata , daca ramaneam in cabina , nu mai aveam nicio sansa.
Initial de la distanta am vazut cum vine TIR-ul, incetineste si opreste... eu dadeam semnale de atentie .... spoi brusc vad ca se pune in miscare, nu pot sa apreciez la ce distanta eram de el 100 de metrii sau mai putin,,, am actionat semnalul de alarma si efectiv am fugit din cabina.
Impactul a fost puternic si mai multe am realizat de fapt dupa ce am vazut pozele si nu atunci la fata locului, nu doresc nimanui sa treaca printr-o asemenea experienta.
Toate bune!!
Sus In jos
tcm

tcm


Numarul mesajelor : 621
Varsta : 28
Localizare : Oradea ; Leeds (UK)
Reputatie : 4265
Data de inscriere : 27/06/2014

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeDum Iun 07, 2015 3:16 pm

Soferul acela , daca ar fi dupa mine , nu l-as mai lasa sa conduca nici o bicicleta , dar un tir.albino Vede ca se apropie trenul si pentru cateva secunde prefera sa distruga vietile unor oameni nevinovati , pe a lui , automotorul , tirul si marfa din acesta. Mad
PS: L-as obliga sa plateasca din banii lui spitalizarea pasagerilor din tren si reparatia AMX-ului , daca va mai fi reparat. Twisted Evil
Sus In jos
https://www.facebook.com/
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6369
Reputatie : 12042
Data de inscriere : 09/07/2009

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeDum Iun 07, 2015 3:18 pm

Cred ca are o asigurare grasa, cei de la fornetti platesc destul de bine.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12899
Data de inscriere : 06/04/2012

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeDum Iun 07, 2015 3:35 pm

Si eu am avut un accident de masina la 16 ani, iar patronul firmei care avea rasnita care a trecut peste mine a trebuit sa plateasca tot ce a tinut de spitalizare. Dar nu stiu daca el sau firma de asigurare. Desi nu cred ca avea casco pe TV.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20082
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24828
Data de inscriere : 17/08/2011

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeDum Iun 07, 2015 4:09 pm

Asiguratorul o să încerce să amâne cât mai mult plata (că aşa fac ei). E treabă de luni de zile, dacă nu chiar ani Sad

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
tcm

tcm


Numarul mesajelor : 621
Varsta : 28
Localizare : Oradea ; Leeds (UK)
Reputatie : 4265
Data de inscriere : 27/06/2014

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeLun Iun 08, 2015 2:11 am

Stiu ca in astfel de cazuri plateste firma asiguratoare , DAR cand un cioban ca si soferul tirului care a oprit apoi a incercat sa treaca crezand ca are timp , ar trebui pus la plata tuturor daunelor.
Sus In jos
https://www.facebook.com/
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11461
Data de inscriere : 08/09/2011

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeLun Iun 08, 2015 12:45 pm

Bine ca niciun calator si niciun angajat RT nu a patit nimic grav. Cred ca singura varianta ca sa ii faci pe ... astia sa opreasca la bariera este sa ii duci la morga.

La inceputul anului am vazut in apropiere de halta Giroc (Timisoara) cum treceau soferii linistiti pe langa bariera lasata. Si sunt numeroase clipuri cu astfel de soferi pe internet. Nu se gandesc o clipa ce urmari poate avea prostia lor.
Sus In jos
mielutu zburator

mielutu zburator


Numarul mesajelor : 3172
Varsta : 28
Reputatie : 6792
Data de inscriere : 07/09/2014

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeLun Iun 08, 2015 1:31 pm

Nici cu morga nu îi convingi, dovadă că au fost 2 accidente mortale în aceeași zi mai demult. O profesoară la gimnaziul unde am învățat a murit, alături de 3 oameni, că nu a acordat prioritate trenului.
Când mergi cu trenul, ai să vezi deseori că aceeași mașină care vine din stânga trenului va fi în dreapta sa după ce te-ai intersectat cu drumul, indiferent că trecerea la nivel are barieră sau nu. Nu vor să oprească, viața lor atârnă de acele 5 minute pierdute la barieră.
Singura soluție ar fi montarea unor bariere imense, care să ocupe AMBELE sensuri, și să fie imposibil de ocolit. Nici cu amenzi, nici cu morga nu-i sperii pe demenți!
Sus In jos
http://theliteratelamb.blogspot.ro/
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12899
Data de inscriere : 06/04/2012

Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitimeLun Iun 08, 2015 1:40 pm

Trecand peste pagubele materiale, poate ca nu e asa de rau ca selectia naturala isi mai face treaba din cand in cand. Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Accidente si Incidente in lume  Empty
MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente in lume    Accidente si Incidente in lume  Icon_minitime

Sus In jos
 
Accidente si Incidente in lume
Sus 
Pagina 1 din 22Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Accidente si Incidente CFR
» Accidente si Incidente la CFR si in lume
» Accidente si Incidente la CFR si in lume
» Cel mai lung tren din lume
» Vagoane din tara si din lume

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: INTERNATIONAL-
Mergi direct la: