Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Excursii marca Prietenii Mocăniței

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Giuseppe

Giuseppe


Numarul mesajelor : 20
Reputatie : 5124
Data de inscriere : 04/06/2010

Excursii marca Prietenii Mocăniței Empty
MesajSubiect: Excursii marca Prietenii Mocăniței   Excursii marca Prietenii Mocăniței Icon_minitimeMar 28 Oct 2014, 16:28

Deschid acest topic cu cea mai recentă excursie a voluntarilor care se ocupă de mocănița Sibiu-Agnita, și anume cea de la Tilișca.
Sper că se acceptă postarea linkului către albumul de pe Facebook. Nu necesită logare.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153253204897542.1073741863.323111237541&type=1
Sus In jos
vatmanul
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 645
Varsta : 37
Localizare : Oradea
Reputatie : 4918
Data de inscriere : 14/10/2012

Excursii marca Prietenii Mocăniței Empty
MesajSubiect: Re: Excursii marca Prietenii Mocăniței   Excursii marca Prietenii Mocăniței Icon_minitimeMar 28 Oct 2014, 17:18

Am putut vedea fotografiile si fara sa ma conectez, desi am si eu facebook. M-am uitat la pozele voastre si nu vreau sa fac altceva decat sa va laud si sa va felicit pentru intiativa si dorinta pe care o aveti de a schimba sau de a repara ceva in tara noastra, ceva ce odata a fost functionabil. Daca as locui in zona sau nu foarte departe de acea mocanita, cu siguranta m-as numara si eu printre voi. De oameni ca voi are nevoie acesta tara, de oameni care sa puna mana si sa faca ceva. Nu pentru bani, nu cu interese ascunse, ci din dragoste de patrie si pentru realizarea a ceva frumos. Felicitari!
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8227
Data de inscriere : 16/01/2010

Excursii marca Prietenii Mocăniței Empty
MesajSubiect: Re: Excursii marca Prietenii Mocăniței   Excursii marca Prietenii Mocăniței Icon_minitimeMier 29 Oct 2014, 23:03

Frumos. Viaductul acela e "podul dracului" sau e altul?
"Portocalele" se numesc "maclura" si cred ca sint cam toxice.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8503
Data de inscriere : 09/01/2011

Excursii marca Prietenii Mocăniței Empty
MesajSubiect: Re: Excursii marca Prietenii Mocăniței   Excursii marca Prietenii Mocăniței Icon_minitimeJoi 30 Oct 2014, 08:14

Reportajul este minunat dar "portocalele" alea sunt cam mici. Aveam un "portocal' de asta in gradina botanica din agronomie de le facea de 2,5 kile bucata, astea sunt mandarine pe langa ala Very Happy
Sus In jos
Giuseppe

Giuseppe


Numarul mesajelor : 20
Reputatie : 5124
Data de inscriere : 04/06/2010

Excursii marca Prietenii Mocăniței Empty
MesajSubiect: Re: Excursii marca Prietenii Mocăniței   Excursii marca Prietenii Mocăniței Icon_minitimeVin 31 Oct 2014, 09:55

@vatmanul: Multumiri pentru aprecieri!

@TVlad: Primul viaduct e Podul Dracului, dupa cum cineva a comentat la respectiva poza din album. Nu stiu daca portocalele sunt toxice sau nu, cert e ca pe internet circula informatia ca doar caii le mananca, rar.

@AlexD: Erau doi portocali in zona. Unul nu avea fructe deloc, iar celalalt era plin. Erau intr-adevar inghesuiti intr-o puzderie de arboret, poate din cauza asta nu s-au dezvoltat cum ar trebui.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Excursii marca Prietenii Mocăniței Empty
MesajSubiect: Re: Excursii marca Prietenii Mocăniței   Excursii marca Prietenii Mocăniței Icon_minitime

Sus In jos
 
Excursii marca Prietenii Mocăniței
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» M 300 / M 401 Excursie : Cluj Napoca - Rascruci hc ( 26.02.2011 )
» Excursii mele
» Excursii in locuri pe care vrei sa le vezi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: REPORTAJE ALE PASIONATILOR DE TRENURI-
Mergi direct la: