Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "

In jos 
+32
Katalyn
Adrian78
M.I.C.I.
electrica912
DanyCfrPascani
Sabik
Dutzu
kristi kkk
Vitosa
membru dezactivat ,
liviulav33
Cont.dezactivat
Kogayon
NicuS
ALEXCFR
Bobby_TM
COSTACHE MIHAIL
AndiCFR
19jimmy84
Simply18
Spartan1948
allred
Adirmvl
AlexD
Vlad
Andrey_tm
cortexedge
Teodor
lapsanszkitamas
c o r v i n
Alex Avram
DUAL
36 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Urmatorul
AutorMesaj
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13082
Data de inscriere : 05/01/2011

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 00:15

Avand in vedere,ca unele poze genereaza discutii demne de de ras Smile) ,am decis sa fac acest topic...
Felicitari incaodata celor care participa in mod activ la ghicitul pozelor,si celor care participa cu poze la concurs Very Happy ..
Oricum avand in vedere nominalizarile recente la anumite poze ,si avand in vedere faptul ca l-am rugat pe Mihail sa puna pozele din colectia mea dupa bunul plac,chiar a trebuit sa ma uit la unele poze daca eu le-am fcut sau nu =)) ...
Ma bucur ca am adus un pic de piper concursului , si ca v-am mobilizat Smile).. Sper sa participati si voi cu poze!
Oricum ramaneti vigilenti , ca nu stiti cand mai plezneste cate o poza din aia "ciudata" Smile) .. si-o sa ma amuz teribil cand faceti posturi gen "Costache Mihail" "dan tm" si "Karpaty" =)) ..
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13082
Data de inscriere : 05/01/2011

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 00:19

PS: din nefericire nu pot sa va divulg informatii privind participarea in anumite poze activa,si va rog sa pastrati totusi confidentialitatea legata de autorii pozelor ... Prefer sa discutam si sa ne amuzam,dupa ce topicurile au fost inchise ..
Tin sa-l felicit si public pe Tony pentru faptul ca a identificat trenul Panonnia(cu numarul 980 ca circula la Constanta) ,care era la momentul respectiv in poza 8,doar dupa restaurantul MAV.703 era cu 1642 intarziat daca nu ma inseala memoria..
http://www.forumtrenuri.com/t3236-fotografia-nr-8 care e destul de veche ...
Sus In jos
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat
Alex Avram


Numarul mesajelor : 2610
Varsta : 29
Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren
Reputatie : 8180
Data de inscriere : 20/06/2009

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 12:52

Si eu ma amuz cateodata cand vad niste poze de la sute de KM de mine si unii spun ca sunt eu...spun asta deoarece nu am avut parte sa ma duc mai departe de Bucuresti(Cu Trenul)....dar bafta la facut lumea sa se distreze...  Very Happy 
Sper sa nu se supere nimeni din conducere ca am zis asemenea vorbe...  Smile :roll: 
Sus In jos
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member
c o r v i n


Numarul mesajelor : 3759
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 8316
Data de inscriere : 16/10/2013

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 12:55

Lasa, DUAL, e bine asa!... Ar fi aparut ceva lancezeala daca nu ar fi existat "neghicitele" tale! Oricum felicitari pentru poze dar si pentru acest topic... Pare menit sa limpezeasca unele neintelegeri legate de concurs, ceea ce este super-ok! Smile 
Sus In jos
lapsanszkitamas
V.I.P Member
V.I.P Member
lapsanszkitamas


Numarul mesajelor : 1218
Varsta : 28
Localizare : Orasul trandafirilor
Reputatie : 5597
Data de inscriere : 21/07/2012

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 15:58

unele incercari sunt letale  Laughing Laughing 
cred ca acest concurs are asa succes fiindca nu concureaza calitatea pozelor. la cupa trenulet nu s-au adunat destule poze tocmai din acest motiv: unii au o parere prea proasta despre sine (talente, aparatura, etc) dar aici e deja alta treaba Very Happy

apropo, cand se mai organizeaza cupa trenulet?
Sus In jos
Teodor




Numarul mesajelor : 3305
Reputatie : 8248
Data de inscriere : 18/04/2011

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 16:15

Sunt de parere ca, Cupa Trenuletz s-ar organiza si acum daca ar fi doritori.
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13082
Data de inscriere : 05/01/2011

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 17:32

Ca sa organizezi cupa trenulet ,ai nevoie de un numar minim de fotografii .. E o chestie organizata,si necesita un timp de pregatire... In plus nu participa lumea aici,unde nu este nevoie de calitate;ce sa mai zic acolo .. Cert e ca cortexedge a incercat de 2 ori daca nu ma insel,insa rezultatele au fost "0" cupa.
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9166
Data de inscriere : 20/08/2008

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 18:37

Am incercat de 2 ori, prima data am avut nevoie de 32 de poze, din care am primit doar cam 5.
In a doua incercare am redus numarul de poze la 16, dar nici asa nu am reusit sa le adun pe toate.

Daca vreti, pot sa organizez iar, tot cu 16 poze.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
lapsanszkitamas
V.I.P Member
V.I.P Member
lapsanszkitamas


Numarul mesajelor : 1218
Varsta : 28
Localizare : Orasul trandafirilor
Reputatie : 5597
Data de inscriere : 21/07/2012

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 19:02

eu vreau Very Happy
Sus In jos
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member
c o r v i n


Numarul mesajelor : 3759
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 8316
Data de inscriere : 16/10/2013

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 20:37

...Da, si eu vreau! Promit ca trimit si eu ceva!!! Smile 
Sus In jos
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat
Alex Avram


Numarul mesajelor : 2610
Varsta : 29
Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren
Reputatie : 8180
Data de inscriere : 20/06/2009

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 20:48

Daca sunt doritori eu de ce sa nu fiu?  Very Happy 
deci DA ...


Ultima editare efectuata de catre Alex Avram in Lun 06 Ian 2014, 20:54, editata de 1 ori
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13082
Data de inscriere : 05/01/2011

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeLun 06 Ian 2014, 20:52

Felicitari Geo ,ca tu ai recunoscut primul poza numaru' 14 Smile) .. Aia chiar fusese oarecum un cadou(insa nu ma asteptam sa fi tu primul care ma recunoaste),pentru ca in 4 poze, mi-au descoperit 2 useri 1 poza Smile) .. Acum e un fel de , paranoia totala ,la votat =))..
Eu stau si ma gandesc cand se supara Karpaty? si ne loveste cu pozele =))? .. deja am una dar nu sunt sigur ca-i a lui,ca era plecat inca,pe vremea respectiva =)) ..
Intrebare pentru administratie e: la ce numar opresc aceasta editie a concursului ?
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13082
Data de inscriere : 05/01/2011

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeMar 07 Ian 2014, 21:42

Acum ca ,am drepturi de moderare al topicului ,va pot ajuta cu modificarea decizie Very Happy .. Si eu mi-am dat seama prea tarziu ca era allred unul din autorii fotografiei Smile.
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11461
Data de inscriere : 08/09/2011

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeMar 07 Ian 2014, 22:23

Dual, la fotografia 37 ai nominalizat de două ori, doi utilizatori diferiți.
Sus In jos
lapsanszkitamas
V.I.P Member
V.I.P Member
lapsanszkitamas


Numarul mesajelor : 1218
Varsta : 28
Localizare : Orasul trandafirilor
Reputatie : 5597
Data de inscriere : 21/07/2012

Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitimeMar 07 Ian 2014, 23:28

andrey_tm a scris:
Dual, la fotografia 37 ai nominalizat de două ori, doi utilizatori diferiți.
dupa atat paranoia nu e de mirare  Laughing Laughing 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Empty
MesajSubiect: Re: Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "   Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul " Icon_minitime

Sus In jos
 
Discutii privind Concursul "Recunoaste autorul "
Sus 
Pagina 1 din 34Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Vot Recunoaste autorul + Autor Anonim [Vot Multiplu,Atentie!]
» Discutii privind magistralele reabilitate
» Discutii privind concursul "Fotografia Lunii"
» Discutii privind concursul "CUPA TRENULETZ"
» Discutii privind Campionatul Mondial , Brazilia 2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: