Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).

In jos 
+4
IonutCFR2009
AlexandruC
Dr2005
AndreiStefan
8 participanți
AutorMesaj
AndreiStefan
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 1799
Varsta : 106
Localizare : Constanta
Reputatie : 6030
Data de inscriere : 22/12/2012

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeLun 15 Iul 2013, 00:34

Dupa cum se vede in aceste poze,se taie in nestire in acest triaj.
Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Picture551004_zpsea7e723d
Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Picture551006_zps222ced3b
Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Picture551010_zpsebb82a83
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20083
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24830
Data de inscriere : 17/08/2011

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeLun 15 Iul 2013, 01:09

Pozaţi-le cât mai aveţi timp... e vorba de casarea a 2997 vagoane, la care se vor mai adăuga vreo 200. Majoritatea sunt în Valu lui Traian, Constanţa Port şi Videle, dar şi prin Bucureşti Triaj şi Ploieşti Triaj.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
AlexandruC




Numarul mesajelor : 48
Reputatie : 4369
Data de inscriere : 14/07/2012

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeLun 15 Iul 2013, 15:40

de taiat se taie,dar din ce observ sunt numai epave acolo
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6370
Reputatie : 12044
Data de inscriere : 09/07/2009

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeLun 15 Iul 2013, 17:55

Plus inca 3000 la Barbosi Triaj... (de casat)Sad 
Sus In jos
Bobby_TM
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 679
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Reputatie : 5056
Data de inscriere : 05/10/2012

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeLun 15 Iul 2013, 20:54

La final cred ca si triajul va fi ras de fata pamantului la cum arata zona din poze si cum atarna cea ce mai ramas din LC...Crying or Very sad
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator
Vlad


Numarul mesajelor : 7252
Varsta : 37
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 13613
Data de inscriere : 08/04/2009

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeLun 15 Iul 2013, 20:58

Am mai zis să nu folosiţi prescurtări. De la ce vine LC? LC e prescurtarea de la linie curentă.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20083
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24830
Data de inscriere : 17/08/2011

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeLun 15 Iul 2013, 21:35

,,Triajul" e al CFR S.A., nu al C.F.R. Marfă. C.F.R. Marfă a vândut peste 3000 de vagoane la fier vechi (am văzut listele)... oricum, sunt vreo 15.000 de ,,cadavre" în total împrăştiate prin ţară (şi vreo 150 care mai sunt doar pe hârtie). Dar e un început de *urăţenie generală, bine că se face cât încă e societate de stat.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
AndreiStefan
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 1799
Varsta : 106
Localizare : Constanta
Reputatie : 6030
Data de inscriere : 22/12/2012

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeLun 15 Iul 2013, 22:08

LC=linie de contact.Ceva mai incolo o consola(ca nu stiu cum sa-i spun altfel) care tinea catenara pentru cateva linii este prabusita de pe stalpi,peste vagoane.Am vazut si cateva autogenuri.Maine sau poimaine merg sa fac niste poze de la fata locului.Imi asum riscul pentru orice s-ar putea intampla acolo.
Sus In jos
cfr500




Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 23
Reputatie : 7148
Data de inscriere : 18/11/2011

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeMar 16 Iul 2013, 15:50

IonutCFR2009 a scris:
Plus inca 3000 la Barbosi Triaj... (de casat)Sad 
Vagoanele apartin de CFR MARFA?
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6370
Reputatie : 12044
Data de inscriere : 09/07/2009

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeMar 16 Iul 2013, 16:04

ctln1991 a scris:
Vagoanele apartin de CFR MARFA?

Sunt in parcul rece, unele nu mai pot fi identificate. In mare da, sunt ale CFR Marfa.
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8220
Data de inscriere : 16/01/2010

Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitimeSam 20 Iul 2013, 23:43

Am trecut astazi si eu pe acolo in drum spre Bucuresti. Eram ca de obicei intr-un "vagon carantina" dar imi pregatisem din timp aparatul pentru pozat prin geam, cu filtru de polarizare si cu perdeaua in cap. Am facut la iesirea din Constanta niste poze de proba si au iesit bine. Cind am ajuns in dreptul triajului, Murphy a intrat in joc: s-a interpus pe firul celalalt un marfar interminabil, in miscare in acelasi sens cu noi. Evident nu l-am depasit decit in punctul unde triajul se termina...
Va rog deci daca aveti drum pe acolo si noroc de vagoane normale sa faceti poze si pentru mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Empty
MesajSubiect: Re: Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).   Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el). Icon_minitime

Sus In jos
 
Triajul de la Valu lui Traian(sau ce-a mai ramas din el).
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Traian Sat (700)
» Triaje si grupe tehnice
» La Triajul Videle se taie vagoane
» "Triajul" din filmul "Cu mâinile curate"
» URARI ADRESATE USERULUI traian

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: INFRASTRUCTURA-
Mergi direct la: