Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Poze diverse

In jos 
+45
Lineus646
didinul
dan tm
cata
c o r v i n
cstefan
lapsanszkitamas
mielutu zburator
tcm
Caspar
Katalyn
DB Robert
Alextasy
Nesebar
tacc400
adascalu
Shinkasen
NicuS
Andrey_tm
Adirmvl
Simply18
Adrian78
Warrior12
Teodor
rizelgeorgel2004
George
AndreiStefan
Dr2005
DPS
Alex Avram
Dutzu
COSTACHE MIHAIL
Lafont
Cont dezactivat
Vlad
Spartan1948
LanceR
Bobby_TM
TVlad
kristi kkk
DUAL
AlexD
cortexedge
ANDU2100HP
Arsen22
49 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Urmatorul
AutorMesaj
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1680
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7440
Data de inscriere : 25/08/2008

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeSam 04 Mai 2013, 23:13

Eu sunt client Petrom, e cea mai constanta benzina, cantitatea de apa si alte impuritati e cam mereu aceeasi.
Sus In jos
ANDU2100HP

ANDU2100HP


Numarul mesajelor : 5174
Reputatie : 10409
Data de inscriere : 16/06/2010

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeSam 11 Mai 2013, 12:01

Un stalp de inalta cu o forma mai speciala , pe DN7 spre pitesti.

Poze diverse - Pagina 2 File
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/ANDU2100HP
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9163
Data de inscriere : 20/08/2008

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeSam 11 Mai 2013, 12:36

E tip pisica, deobicei se folosesc la subtraversarea altor LEA.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
ANDU2100HP

ANDU2100HP


Numarul mesajelor : 5174
Reputatie : 10409
Data de inscriere : 16/06/2010

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeSam 11 Mai 2013, 12:38

cortexedge a scris:
E tip pisica, deobicei se folosesc la subtraversarea altor LEA.

intradevar pe deasupra trec alte linii de inalte cu niste stalpi foarte inalti ... sa nu faca arc electric cu astia de jos .
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/ANDU2100HP
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13079
Data de inscriere : 05/01/2011

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeSam 11 Mai 2013, 22:14

cortexedge a scris:
Si eu bag de la lukoil, desi zice lumea ca e nasoala. Inca n-am avut probleme cu benzina lor. Chiar azi am facut plinul ca au scazut astia pretul What a Face
Cand am fost saptamana trecuta la Bucuresti, am vazut ca era diferenta de aproape 10 bani intre o benzinarie lukoil din capitala si una de pe centura Ploiestiului...
Eh .. aia din Bucuresti is toti panicati,ca Lukoil e najpa etc .. Cel putin am 2 amici,care zic ca-i rea la ei acolo,si tot injura Lukoil.La noi au centru de distributie la Deva.. Aproape de fiecare data cand sunt in Deva vad cum vin cu vagoanele si le manevreaza cu LDH ul celor de la Boromir Very Happy...Din vagon pana la Hunedoara nu mai e mult si nu prea are pe unde sa ajunga apa in ea Very Happy ,iar astia din Lukoil HD is ciudati rau .. iti dau rest daca bagi 49,96 de exemplu o_O :roll:
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8216
Data de inscriere : 16/01/2010

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeSam 11 Mai 2013, 23:15

De ce sa fie ciudati daca dau restul corect? E pur si simplu normal. Si eu il cer pina la ultima centima pentru ca la rindul meu platesc pina la ultima centima. Nu mai zic de faptul ca la cit de pungasi sint benzinarii ar fi si culmea sa rotunjeasca cu adaos.
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9163
Data de inscriere : 20/08/2008

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeSam 11 Mai 2013, 23:45

Exact... asa si trebuie, atata vreme cat tu platesti fiecare banut, ar trebui sa-ti dea si ei rest fiecare banut. La benzinarii platesc cu cardul, stiu ca imi ia fix si nu am treaba cu maruntisul.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
Bobby_TM
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 679
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Reputatie : 5052
Data de inscriere : 05/10/2012

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeDum 12 Mai 2013, 01:28

ANDU2100HP a scris:
Un stalp de inalta cu o forma mai speciala , pe DN7 spre pitesti.

Nu sunt cam aproape de sol ? Ma refer la fire si la ce tensiunea e acolo 110kv.

Am vazut o retea cu stalpi dinastia si ce m-a mirat e ca este si un zgomot produs de ea ca un brum daca ii pot spune asa... Posibil de la sarcina de pe retea nu stiu...
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9163
Data de inscriere : 20/08/2008

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeDum 12 Mai 2013, 03:26

Nu sunt prea jos. Ceea ce ai auzit tu e efectul corona, pierdere de energie cauzata de descarcarea nedorita in aer de-a lungul conductoarelor.

Uite si un clip ce l-am filmat intr-o statie de distributie. De la minutul 0:40 se aude cel mai bine:

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeDum 12 Mai 2013, 10:54

DUAL a scris:
cortexedge a scris:
Si eu bag de la lukoil, desi zice lumea ca e nasoala. Inca n-am avut probleme cu benzina lor. Chiar azi am facut plinul ca au scazut astia pretul What a Face
Cand am fost saptamana trecuta la Bucuresti, am vazut ca era diferenta de aproape 10 bani intre o benzinarie lukoil din capitala si una de pe centura Ploiestiului...
Eh .. aia din Bucuresti is toti panicati,ca Lukoil e najpa etc .. Cel putin am 2 amici,care zic ca-i rea la ei acolo,si tot injura Lukoil.La noi au centru de distributie la Deva.. Aproape de fiecare data cand sunt in Deva vad cum vin cu vagoanele si le manevreaza cu LDH ul celor de la Boromir Very Happy...Din vagon pana la Hunedoara nu mai e mult si nu prea are pe unde sa ajunga apa in ea Very Happy ,iar astia din Lukoil HD is ciudati rau .. iti dau rest daca bagi 49,96 de exemplu o_O :roll:

Lukoilul are benzina mai proasta fata de Petrom, dar care aveti pe motorina va sfatuiesc sa cumparati de la Lukoil, e cu mult peste cea de la Petrom sau alti.

Sus In jos
ANDU2100HP

ANDU2100HP


Numarul mesajelor : 5174
Reputatie : 10409
Data de inscriere : 16/06/2010

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeDum 12 Mai 2013, 13:21

Silozul de proportii colosale de la Tartasesti ( e inalt cat un bloc cu 20 de etaje ) este vizibil de la 20 KM

Poze diverse - Pagina 2 File
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/ANDU2100HP
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13079
Data de inscriere : 05/01/2011

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeDum 12 Mai 2013, 13:45

Bobby_TM a scris:
ANDU2100HP a scris:
Un stalp de inalta cu o forma mai speciala , pe DN7 spre pitesti.

Nu sunt cam aproape de sol ? Ma refer la fire si la ce tensiunea e acolo 110kv.

Am vazut o retea cu stalpi dinastia si ce m-a mirat e ca este si un zgomot produs de ea ca un brum daca ii pot spune asa... Posibil de la sarcina de pe retea nu stiu...
Sub orice linie de inalta tensiune se aude acel zgomot .. Conditia necesara e sa fie un pic de liniste .. gen pe un camp,daca stai sub linii se aud pierderile spre aer... De asemenea ,daca e umidate ridicata,gen in timpul unei ploi,etc, se aude si mai tare.
Nu sunt sigur,dar banuiesc ca acele fire din aer sunt oarecum caldute,datorita acestor pierderi...
Sus In jos
ANDU2100HP

ANDU2100HP


Numarul mesajelor : 5174
Reputatie : 10409
Data de inscriere : 16/06/2010

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeDum 12 Mai 2013, 16:53

O porumbita la mine in balcon .

Poze diverse - Pagina 2 File
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/ANDU2100HP
LanceR
V.I.P Member
V.I.P Member
LanceR


Numarul mesajelor : 6360
Varsta : 57
Localizare : NordulBucurestiului
Reputatie : 11184
Data de inscriere : 17/02/2011

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeMar 21 Mai 2013, 12:33

Poze diverse - Pagina 2 LH10_zpsad1fa3c7
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member
Spartan1948


Numarul mesajelor : 2108
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Reputatie : 6710
Data de inscriere : 15/03/2012

Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitimeMar 21 Mai 2013, 13:35

Somesul clujean intr-o zi torida
Poze diverse - Pagina 2 100_7690
screencapture

Sus In jos
Continut sponsorizat





Poze diverse - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Poze diverse   Poze diverse - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Poze diverse
Sus 
Pagina 2 din 33Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Diverse
» Diverse
» Ce credeti,avem sanse sa devenim o tara normala?
» Diverse (Dan tm)
» Mersul Trenurilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: FOTOGRAFII DIVERSE-
Mergi direct la: