Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar   Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 17, 2016 6:15 pm

92Dragos a scris:
Nu prea scapi bine este in jur de 40 de euro.

Bat campii rau de tot si astia, dar cred ca au cerere ca nu-i picior de ungur pe litoralul romanesc.
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8175
Data de inscriere : 24/05/2010

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar   Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 17, 2016 6:26 pm

Da. Mav a calculat ca Nessebarul si asta vor fi cele mai solicitate trenuri pentru ca : 1, Salonic nu circula linia fiind inchisa 2, Nu exista terorism in Bulgaria 3, e mai ieftin decat Croatia.

_________________
IR 366 "HARGHITA" Brasov - Budapest Keleti

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats10

IRN 1946 Sighetul Marmatiei - Mangalia

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats_zpsc4hgwatz

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats11
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar   Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 17, 2016 6:45 pm

92Dragos a scris:
Nu exista terorism in Bulgaria

Nu as baga mana in foc, s-au intamplat niste treburi pe langa Burgas nu demult. Dar per general, tarile balcanice (fara Kosovo, Bosnia si alte entitati) sunt mult mai sigure decat Franta si Germania la un loc.
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8175
Data de inscriere : 24/05/2010

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar   Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 17, 2016 6:56 pm

Appropo tren Budapesta-Constanta imi doresc eu, sa vin cap-coada cu el dar nu stiu daca va fi. Prima data trebuie pus la punct coridorul IV si apoi 900le plus o garnitura oferita de CFR cu de toate, sa fie tren sezonier cu 71-70, 21-90 , restaurant.. culmea..  La Mamaia e frumos, Neptun e frumos, Eforie Sud la fel.
Totul depinde de vointa in cateva luni de zile s-ar putea face plaja peste tot,  te apuci in octombrie si pana-n vara ai terminat toate plajele sa fie atractive pentru cei din Ungaria.

_________________
IR 366 "HARGHITA" Brasov - Budapest Keleti

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats10

IRN 1946 Sighetul Marmatiei - Mangalia

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats_zpsc4hgwatz

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats11
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8175
Data de inscriere : 24/05/2010

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar   Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 19, 2016 1:44 pm

Azi dimineata aveam ocazia sa vad trenul de Split fiind ca ma aflam in asteptarea unui bun coleg si fost moderator de pe acest forum.


1204/1205 la sosire

LOC + Hz B, Hz B (Zagrab-Budapesta) + Wlab 70-80 02, BC 59-80 06 ( Rijeka-Budapesta) + A 19-80, A 19-80,BC 59-80 07, Wlab 70-80 08, Wlab 70-80 03 (Split-Budapesta) + CD Wlabmee 70-71 (Split-Praga). Vagoanele clasa 1 tarifate ca clasa aII-a avand statia de domiciliu Lőkösháza.

Trenul are doua compuneri diferte, pentru inceputul / sfarsitul si varful sezonului. Asta e pentru inceput, din ce stiu in varf de sezon ajunge doar la Split. Deocamdata cusete si dormitoare sunt, doar pe EN 477 am vazut un ZSSK Bcmee inchiriat formand grupa Berlin.

_________________
IR 366 "HARGHITA" Brasov - Budapest Keleti

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats10

IRN 1946 Sighetul Marmatiei - Mangalia

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats_zpsc4hgwatz

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Cats11
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar   Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 19, 2016 4:39 pm

92Dragos a scris:
Appropo tren Budapesta-Constanta imi doresc eu, sa vin cap-coada cu el dar nu stiu daca va fi.

1636 redenumit ECXX si prelungit Sighisoara-Madias-Alba Iulia - Simeria- Deva -Arad-Curtici -Budapest -Wien Hbf,
Plecare Constanta 07.00, la 17.00 e in Budapesta, si la 19.00 in Viena... Returul exact invers, plecare Viena la 07.00 s.a.m.d.
Dar trebuie sa mai asteptam vreo 10 ani...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar   Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Trenuri sezoniere din Budapesta-Split,Koper si Bar
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
»  Informaţii generale
» Trenuri sezoniere mini-vacanta de Paste si 1 mai ( 28.04 - 02.05 )
» Trenuri sezoniere
» Litoral 2006 - trenuri sezoniere
»  Litoral 2005 - trenuri sezoniere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: TRENURILE DIN ROMANIA :: TRENURI SEZONIERE-
Mergi direct la: