Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Oferte angajare

In jos 
+11
ldh80
AlexD
TVlad
Costin.H
razvan - trenuri
lovekomotive
DUAL
Adrian78
membru inactiv
Dr2005
Rarau
15 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 07:21

Eu nu angajez pe nimeni dar stiu ca suntem intr-o perioada mai dificila si poate are cineva nevoie.

Nu stiu daca va place sa lucrati la ministere, guvern insa postez informatii aici. De ce fac asta?
"M-a suparat" Dr2005 ca la Ministerul Transporturilor se intra pe pile.

Eu nu contest asta ca nu am candidat acolo. Dar pe unde am mai candidat eu nu se intra pe pile.

Vad ca la MT a fost un concurs in noiembrie la o autoritate rutiera acum nu sunt concursuri dar stiu ca in anii anteriori au fost.

Insa am gasit niste posturi la Ministerul Mediului . Le prezint in mesajul urmator. Eu am candidat acolo si nu cred ca s-a candidat pe pile. Am candidat la "schimbari climatice" si nu am luat, INSA am fost RUGAT sa candidez pe un post pe fonduri structurale sau ceva asemanator (daca nu ma insel atunci se dadea si 75% in plus la salariu) pentru ca fata de la resurse umane a considerat ca ma puteam descurca (am dus un certificat de la British Council) insa eu am considerat ca nu sunt pregatit. Din afara asa pare ca totul e pe pile. Si prin absurd daca e pe pile si pila nu vine? Sau ... sau ...?

Cred ca ar fi util un topic pe tema asta pe aici, vad ca majoritatea au in jur de 25 de ani probabil ca acum terminati facultatea si poate nu sunteti toti angajati Smile

Daca voi mai gasi alte locuri prin alte parti o sa caut sa postez pe cele de DEBUTANTI.
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 07:29

http://mmediu.ro/alte_informatii/angajari.htm

http://mmediu.ro/alte_informatii/angajari/2012-02-01/2012-02-01_angajari_directiafondulcoeziune.pdf

9 feb e ultima zi a dosarului

Fondul de Coeziune
consilier superior 9 ani experienta
stiinte ingineresti, inginerie civila


Monitorizare Raportare
consilier superior 9 ani experienta
stiinte ingineresti, inginerie civila


debutant
stiinte ingineresti, inginerie civila


----------------------------------------------------------

Fonduri Structurale
debutant
studii superioare, nu conteaza de care {parerea mea e ca poate aici e pe pile sau poate aici se angajeaza oameni f greu, cand cere stiinte ingineresti nu prea are cum sa fie pe pile trebuie sa termini Politehnica si nu exista la particulare Politehnica Smile }


-------------
Directia Plati
Contabilitate, grad superior, 9 ani, sa fi terminat stiinte economice

Buget Prognoza , grad asistent, sa fi terminat stiinte economice, 1 an experienta


--------
Directia Control Financiar al Instrumentelor Structurale
debutant, nu conteaza facultatea terminata

apropo daca crede cineva ca se intra aici pe pile la ce raspundere cred ca au oamenii astia Smile {nu poti sa te angajezi daca nu cunosti gramatica limbii romane }


---------
mai e si un post pe traducere dar nu cred ca ar intra in profilulul forumului Smile
puteti sa va uitati pe site poate mi-a scapat vreun post sau mai apare Smile

Stiu ca daca vrea cineva unul din posturile astea trebuie sa se miste foarte repede dar conteaza si inceputul.

Ca idee , ca sfat, daca vrea cineva sa candideze si considera ca e nepregatit se poate inscrie macar sa vada ce cerinte sunt si daca peste o luna gaseste in alta parte macar sa stie de unde sa inceapa.


p.s. poate si aici sunt posturile date pe pile dar cu vremea de afara poate nu ajunge respectivul/respectiva la examen Wink
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20086
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24834
Data de inscriere : 17/08/2011

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 07:59

Eu am făcut Material Rulant, nu mă interesează mediul şi nici drumurile Neutral

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6359
Data de inscriere : 10/10/2009

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 08:32

Sustin afirmatiile lui Dragos2005!!!
Da!!! La Ministerul Transporturilor se intra si pe pile...Si inca ce pile!!! Vreti un exemplu??? Insasi ministresa de resort: Anca Boagiu. Ce pila mare are cucoana ministresa???? Simplu: basescu ( nu-i scriu numele cu majuscula caci nu merita) care a si proptit-o acolo! Ce studii are pentru a ocupa cea mai inalta functie din minister??????????Facultatea de Construcții, secția Hidrotehnică din cadrul Universității „Ovidius” din Constanța!! Deci???? Nici in clin nici in maneca cu activitatea de baza din cadrul Ministerului pe care-l conduce. Ma intreb de ce nu a fost pus in functia de ministru al transporturilor un medic ...veterinar sau un fermier, nu??? Pai daca NUCLEUL MT-ului are ditamai PILA, poate cineva sa ma faca sa cred ca ,,mai jos" nu exista PILE???? Hai!!!! Sa fim seriosi....Sa fim seriosi caci nu suntem copii si nici aterizati pe Terra cu ,,vertaliota" sau ,,cu cercul"!!!!Mai pun si-o intrebare retorica...Cati copii de muncitori, necajiti si fara posibilitati materiale, care au absolvit cu brio o facultate de specialitate, s-au angajat la MT sau oricare alt loc???? AUD???? Decat cei care au cate o ,,soparla" in buzunar, nu-i asa??? Nu zic,...de ochii lumii se mai angajeaza si oameni obisnuiti dar,...sa fim seriosi,...putregaiul e mai mult decat bunaciunea!!!
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18079
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23459
Data de inscriere : 05/10/2010

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 10:06

Ce ai facut ai zis ca angajeaza la MT si pana la urma ai ajuns la mediu unde mai mult ca sigur se angajeaza pe locuri care au treaba cu fondurile UE singurele disponibile restul sunt blocate si se aplica metoda pleaca 7 se angajeaza 1
Macar de ar angaja la CFR la directia de marketing vreo cativa tineri cu idei mai vestice care gandesc altfel poate s-ar mai misca ceva sau macar sa atraga o finantare UE si sa ne califice cu un program dar deh au ei destui trantori de calificat
Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6359
Data de inscriere : 10/10/2009

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 10:30

...Iar Adrian,...trantori la MT,....se gasesc cu nemiluita!!! Asa ca tineri cu idei si imbunatatiri,...nu ai sa vezi! Un trantor nu lucreaza, nu munceste ci doar lustruieste niste scaune/fotolii fara ABSOLUT niciun rost!!! Nu produce nimic, in schimb consuma si beneficiaza de niste drepturi pe care nu le merita!!!! Asta este clientela politica si nepotismul!! De-asta merge TOTUL iubitor in Romania!
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13084
Data de inscriere : 05/01/2011

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 12:25

Totusi dintre Ancuta si Berbeceanu .. mai bine ancuta.. e foarte simplu ministrii ajung prin bani in campanii(vezi cazu Pogea),apoi scot banii de pe oamenii lor via minister.. e o ecuatie cu 0 necunoscute.. cel putin pentru mine
Sus In jos
lovekomotive
V.I.P Member
V.I.P Member
lovekomotive


Numarul mesajelor : 751
Varsta : 35
Localizare : Piatra Neamt
Reputatie : 6183
Data de inscriere : 20/08/2009

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 12:25

Nu stiu cum e la ministere, dar stiu cum e la nivelul de baza, termini o facultate si urmeaza ani de plimbat pe la interviuri unde toti iti zambesc in fata si nu te mai suna niciodata. Mai termini si masterul si la fel, the same, ba inca te mai iau si peste picior ce cu atata carte. Conteaza experienta mult acolo unde nu se intra pe pile, daca nu ai experienta atunci trebuie sa umbli la sistemul PCR altfel statul social se va rezuma la termenul de SOMER. Ce e mai nasol e ca daca te duci pe un post sub nivelul pregatirii, cum am incercat eu pe un post de sofer la o firma de curierat, se mirau ca de ce vreau un asemenea post cand am studii postuniversitare...si nu te angajeaza ca esti "prea bun" pt postul ala. Eu inca multumesc lui Dumnezeu am o situatie materiala decenta, atat cat se poate, dar sunt altii care sunt disperati si nu au unde sa munceasca si nimeni nu-i ia ba ca nu au experienta ba ca nu au cunostinte...Situatie de nici sa mananc nu mai pot de ce am scris! creata de niste oameni de nici sa mananc nu mai pot de ce am scris! Sad
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 23:25

lovekomotive a scris:
Nu stiu cum e la ministere, dar stiu cum e la nivelul de baza, termini o facultate si urmeaza ani de plimbat pe la interviuri unde toti iti zambesc in fata si nu te mai suna niciodata. Mai termini si masterul si la fel, the same, ba inca te mai iau si peste picior ce cu atata carte. Conteaza experienta mult acolo unde nu se intra pe pile, daca nu ai experienta atunci trebuie sa umbli la sistemul PCR altfel statul social se va rezuma la termenul de SOMER. Ce e mai nasol e ca daca te duci pe un post sub nivelul pregatirii, cum am incercat eu pe un post de sofer la o firma de curierat, se mirau ca de ce vreau un asemenea post cand am studii postuniversitare...si nu te angajeaza ca esti "prea bun" pt postul ala. Eu inca multumesc lui Dumnezeu am o situatie materiala decenta, atat cat se poate, dar sunt altii care sunt disperati si nu au unde sa munceasca si nimeni nu-i ia ba ca nu au experienta ba ca nu au cunostinte...Situatie de nici sa mananc nu mai pot de ce am scris! creata de niste oameni de nici sa mananc nu mai pot de ce am scris! Sad

eu vorbesc de experienta mea personala , am 30 de ani, si nu m-am angajat pe pile. Imi zisese taicameu de un post pe undeva dar nu am vrut ca apoi reprosa chestia asta. Plus nu aveam chef sa fiu vazut pila lui X sau Y.

Stiu ca majoritatea ati terminat ceva pe profil real dar cand nu gasesti ce faci?
Si chestia asta ca eu am terminat geografie sau biologie si nu pot sa ma angajez ca politist , expert la MT sau la primarie nu mai merge acum.

De asta zic, daca vreti neaparat in MT pe zona cai ferate si nu-s posturi incercati mai intai la autoritatea rutiera, la drumuri sau la altceva din minister, intrati in minister si apoi va transferati la cai ferate. Doar nu o sa stati 10 ani sa asteptati un loc la cai ferate.

Si eu stiu de exemplu ca la Transelectrica s-au angajat niste fete care nu au nici in clin nici in maneca cu energetica dar asta e.

Eu v-am aratat niste posturi de debutanti, cel mai greu e sa te angajezi IMEDIAT dupa facultate, apoi e mai usor. Daca mi-ar spune mie cineva acum te angajez ca portar la Aeroportul Otopeni si iti dau 2.000 euro nu o sa ii zic, stai putin ca eu am terminat nu stiu ce facultate.

p.s. poate daca ramane Boagiu la minister sau ajunge altcineva cu capul pe umeri si nu ca cei 2 b care nici eu nu ii suport putem merge 2-3 din noi la audienta la ea.
O sa ziceti nu se poate ... dar putem incerca. Am citit pe aici ca la cineva domna Boagiu i-a raspuns pe facebook, e un inceput.
Ati facut atatea lucruri bune pe aici (petitii) puteti/putem incerca mai mult.

Putem sa mergem/mergeti cu propuneri de trenuri sezoniere si ce ati mai scris voi. Eu am scris pe aici cu ce as merge , cu Gara Baneasa, cu trenuri turistice si trenurile de weekend. Doar ca eu nu stiu sa le pun pe ore si sa fac trasee ca voi.


Am candidat si eu la diverse firme private iar odata cand am candidat la un ziar acum vreo 5 ani mi-au oferit salariu sub minimul pe economie , fara contract de munca, si cu un program .... dimineata trebuia sa ajung la Romana la 9 (eu stau in Militari si faceam vreo ora pe drum) iar seara cand terminam treaba dar nu inainte de "sef" . Plus mi-au spus ca imi spun rezultatul in 2 zile si m-au sunat dupa o saptamana si mi-au oferit ce v-am zis. Le-am zis pa din prima. Daca ma angajam la ei nu puteam sa mai fac masterul.

De asta am postat aici. E bine sa incercati in multe locuri , si eu am fost la o groaza de interviuri pana am gasit ceva acceptabil. De asta mi se pare o utopie sa asteptati sa fiti angajti la ceva pe cai ferate.

Daca ar fi dupa mine m-as angaja la MT ca si controlor al nasilor si primul care ia spaga dat afara. Si pus trenuri care sa ajute oamenii nu la ore ciudate. Plus trenuri TURISTICE , acum 10 ani existau acum cica nu-s rentabile, unui coleg i s-a spus de cineva ca turismul se face doar de cei bogati.

Prima masura ar fi ca dimineata, macar samabta si duminica, personalul de dimineata de la 6 si ceva, 7 sa fie regio express adica pana la Ploiesti sa opreasca maxim in Buftea si apoi in statiile mai mari. Iar vara sa fie un personal mai tarziu etc sunt atatea de facut Smile
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 23:36

adrian78 a scris:
Ce ai facut ai zis ca angajeaza la MT si pana la urma ai ajuns la mediu unde mai mult ca sigur se angajeaza pe locuri care au treaba cu fondurile UE singurele disponibile restul sunt blocate si se aplica metoda pleaca 7 se angajeaza 1
Macar de ar angaja la CFR la directia de marketing vreo cativa tineri cu idei mai vestice care gandesc altfel poate s-ar mai misca ceva sau macar sa atraga o finantare UE si sa ne califice cu un program dar deh au ei destui trantori de calificat


pai asta spun si eu Smile

haideti sa mergem mai spre vara in audienta la ea (cat timp is astia de la pdl doar ea as vrea sa fie) si poate reusim ceva. Mergem si ii spunem "doamna suntem un grup de 100-200 oameni ce sunt interesati de zona feroviara si am vrea sa va dam 2-3 idei cam ce ne-ar place noua tinerilor". Poate e o utopie ce zic dar de ce sa nu incercam?

Bine daca erau cei 2 b la minister nici prin gand nu imi trecea sa va zic asta dar tipa asta pare mai normala. Bineinteles ca sunt unii prin guvern vai de .... dar totusi Boagiu nu pare sa le semene.

Am citit ieri pe aici cu reabilitarea caii ferate de centura a Bucurestiului, e un inceput , eu unul credeam ca nu s-a mai reabilitat nimic in Romania. Mai sunt si proiectele astea europene cu Sighisoara-Coslariu si alte zone. Stiu ca toate merg f greu dar inpinsi de la spate de UE poate facem si noi ceva.

p.s. poate si la MT se vor scoate posturi legate de UE iar daca aveti experienta (la m mediului) aveti un atu la angajare. Nu cred ca e nimeni tampit sa puna la fonduri europene pile. Puteti si voi sa postati oferte din alte parti, nu e topicul meu personal. V-am zis oferiti-mi mie un post de 2000 euro la vreun Aeroport sau in alte parte si ma duc la interviu Smile

Eu mi-am exprimat opinia mea nu trebuie sa fiti de acord cu ea Smile
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 23:47

Onofrei Sergiu Gabriel'76 a scris:
...Iar Adrian,...trantori la MT,....se gasesc cu nemiluita!!! Asa ca tineri cu idei si imbunatatiri,...nu ai sa vezi! Un trantor nu lucreaza, nu munceste ci doar lustruieste niste scaune/fotolii fara ABSOLUT niciun rost!!! Nu produce nimic, in schimb consuma si beneficiaza de niste drepturi pe care nu le merita!!!! Asta este clientela politica si nepotismul!! De-asta merge TOTUL iubitor in Romania!

ai dreptate legat de clientela politica.

dar vreau sa iti zic ca in ministere la inceput salariile nuu depasesc 8-15 milioane (in primii 5 ani) asa ca o fata care e mai "analfabeta" nu o sa stea pe banii astia, mai bine sta acasa si isi gaseste un baiat de bani gata. Intr-adevar sunt multi pusi politic dar cu timpul vor pleca daca nu se adapteaza. Mai trebuie sa fie si unii care sa munceasca. Daca sunt atatia pusi ca trnatori de ce MT va raspunde la petitii?


Cand cei 2b au fost la minister ce au facut pentru tara, pentru CFR? Cu ce a ajutat basescu CFR-ul terminanad Marina si fiind teoretic in domeniu? Sunt 4 domenii la MT feroviar, drumuri, naval si aerian, deci basescu a "meritat" nu?

Ce importanta are ca Boagiu nu a terminat Politehnica facultatea de Trasporturi? ce sa mai zicem de tipa de la turism, dezvoltare sau de Igas? Se compara Boagiu cu astia 2 ??

Sunt atatia ministrii care nu-s de profil si probabil au facut si lucruri bune. Nu stiu sa dau exemple Smile
la Interne trebuie sa fie doar politisti? sau la M Economiei trebuie doar economisti?

Ce ar trebui sa fie primul ministru? Un tip care a terminat 5 facultati sa le stie pe toate?

Ministerele sunt conduse de directori si nu de secretarii de stat, ministrii care se schimba din 5 in 5 luni. Si nu toti directorii sunt pusi politic. Tipii astia care va raspund voua la petitii nu par sa fi terminat biologie ci ceva tehnic Smile
Ministrii au ultima semnatura si probabil resping anumite documente daca vor sau spune licitatia aia sa o castige X si nu Y dar nu fac ei tot ce vor intr-un minister.
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeLun 06 Feb 2012, 23:54

DUAL a scris:
Totusi dintre Ancuta si Berbeceanu .. mai bine ancuta.. e foarte simplu ministrii ajung prin bani in campanii(vezi cazu Pogea),apoi scot banii de pe oamenii lor via minister.. e o ecuatie cu 0 necunoscute.. cel putin pentru mine


asta spun si eu Smile
tipa pare mult mai deschisa ca ceilalti 2.

Eu nu am zis ca ea nu o fura dar parca e o schimbare, nu e infumurata sau cum mai erau cei 2 b

toti isi trag partea leului cand sunt sefi pe undeva.

Nu se supara nimeni daca ea si ea 10% dintr-un nu stiu ce contract pe CFR dar frate sa cumpere locomotive, vagoane si sa refaca calea ferata si nu sa le dea la fier vechi. Iar tipa poate sa faca din chestia asta si o chestie de marketing, uite ascult de vocea poporului Smile))

Cum spuneati si voi ... cate un pic, un pic se face un lac Smile {intelegeti ideea}
Daca Boagiu sau alt ministru de la MT semneaza niste contrace legate de CFR o sa fie mai greu apoi sa nu fie urmate Smile
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 3151
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti, Romania
Reputatie : 7969
Data de inscriere : 26/05/2011

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeSam 11 Feb 2012, 13:50

La noi in tara modul de angajare in sistemul privat este realizat cu performanta in raport cu cel din sistemul public (bugetari) unde intra oamenii mai slab pregatiti.

Oamenii inteligentii si foarte muncitori in mare parte prefera angajarea la privat unde pot evolua pe orizontala si verticala in cariera.

Am lucrat in ambele sisteme si cred ca am invatat ceva.

Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20086
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24834
Data de inscriere : 17/08/2011

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeMier 17 Oct 2012, 04:49

Rarau a scris:
"M-a suparat" Dr2005 ca la Ministerul Transporturilor se intra pe pile.

Eu nu contest asta ca nu am candidat acolo.
Dacă se intră pe pile sau nu voi fi în stare să confirm/infirm în scurt timp Laughing
Luni am fost şi am dat concurs de angajare acolo, proba scrisă. Urmează cea orală joi, unde merg doar cei care au trecut de proba scrisă (rezultatele nu s-au dat încă), deci, cu puţin noroc, şi subsemnatul, care candidează pe un loc de expert debutant în Direcţia Generală Transport şi Infrastructură - Direcţia Feroviară, Compartimentul Reglementări în transportul feroviar împreună cu alţi 14 oameni (!) (că restul până la 23 nu s-au prezentat).
Bibliografia a fost exclusiv din legislaţia în vigoare, au fost 5 subiecte: 3 din legislaţia ,,de specialitate" (HG 582/98 pentru CFR Marfă, 581/98 pentru CFR SA şi OUG 12/98... mai puteau fi subiecte şi din 584/98 pentru CFR Călători şi organizarea MTI), o traducere şi unul din Statutul funcţionarilor publici (sincer, ăla mi s-a părut greu, nici nu ne-am angajat încă şi ei ne pun să ,,prezentăm modalităţile de încetare a raportului de serviciu"). Per total, MTI a scos la concurs 15 posturi, din care vreo 10 pentru debutanţi, posturi pe care se bat 128 de catindaţi, din care prezenţi la concurs au fost vreo 100.
Am observat, totuşi, că la comisia 2 (care s-a mişcat mai repede cu corectarea), din 27 de oameni au rămas vreo 7 (restul au picat sau nu s-au prezentat) pe 6 locuri (!). Sunt curios cum o fi la comisia 1 (unde e şi postul la care am tras eu).

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitimeSam 03 Noi 2012, 20:16

Cum a fost?

Ti-am citit mesajul de pe 17 dar nu m-am mai logat de atunci ca sa te intreb.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oferte angajare Empty
MesajSubiect: Re: Oferte angajare   Oferte angajare Icon_minitime

Sus In jos
 
Oferte angajare
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: