Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.

In jos 
+80
FeroFan97
alex.alexus.tm
Vale
AndreiStefan
Tomi13leu
lifetec
baiazid
Simply18
Spartan1948
tudor_vl
maris.constantin
membru exclus
Katalin4653
92Dragos
roseanu
NicuS
Adirmvl
EuroNight
Rarau
membru inactiv
Sergiu rmn
bvio88
Teodor
Vlad
rizelgeorgel2004
Radu Tudor
bostanescu gigel
cristi CFR
mureseanu_976
AlexD
ionutz85
didinul
pannonia express
cont inactiv
060-EA078
The Legend
alinx3330
marius_catalin84
Luna
manuela
Dr2005
srazvi
alexmorph3us
Alex Avram
v43v63
iuli.hard
tzifrea
cont dezactivat .
kristi kkk
billy752-istu
cristi ar
mihaiuc
traian
Caravelle_Zg
AndiCFR
laur 133
cristyadaX
frank81
redeme
Nesebar
bogdan srl
DUAL
IonutCFR2009
popovici
Traveller
MariusM
ATM
romaniaetc
sorinucu
Vitosa
razvan - trenuri
cardinal
COSTACHE MIHAIL
Adrian78
lovekomotive
Costin.H
decward
stefan_br
nokia2010
myster2008
84 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 35 ... 65, 66, 67
AutorMesaj
ALEXCFR

ALEXCFR


Numarul mesajelor : 2176
Varsta : 29
Localizare : Rm.Sarat-Brasov
Reputatie : 6533
Data de inscriere : 05/03/2013

Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeVin 05 Apr 2013, 14:24

IR 1949 TARGU MURES-DEDA-SICULENI-ONESTI-ADJUD-FOSCANI-RAMNICU SARAT-BUZAU-CERNAVODA-CONSTANTA-MANGALIA
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13084
Data de inscriere : 05/01/2011

Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeVin 05 Apr 2013, 14:26

Asta o crezi tu manuela Smile... Ca Timisoara/Iasi/Constanta sunt cele mai bune alegeri... Daca vor castiga acele orase,e pur si simplu ca cei din celalalte judete nu inteleg importanta in strategia de a avea o resedeinta de judet,care sa fie la jumatatea distantelor(acolo unde o permite),si dupa voturi o sa vedem daca iti iasa Iasiul resedinta .. In spetza cand votul intregului judet Neamt de exemplu va contracara votului judetului Iasi..
Timisoara e pur si simplu prea departe de noi .. Sa faci 6 ore de la TM la Simeria cu un Regio e ceva de vis Smile) .. inca un pic si-ajung la Constanta in timpul ala,cu masina.La noi intr-o eventuala configuratie cu CS ar fi probleme datorita muntilor.. De aia eu nic nu vreau sa fim alipiti Timisoarei..De aceea prefer o alipire cu Alba Sibiu si eventual Cluj.iar partea vestica sa ramana Arad-Bihor-Salaj-MM
Sus In jos
cardinal

cardinal


Numarul mesajelor : 3176
Reputatie : 8387
Data de inscriere : 08/04/2010

Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeVin 05 Apr 2013, 14:59

probabil ca vor fi mai multe regiuni mai mici, daca e sa treaca de vreun referendum
pana la Constanta nici nu poti sa mai ajungi, iti fura hotii din Medgidia si hainele
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6544
Data de inscriere : 05/10/2012

Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeVin 05 Apr 2013, 15:19

DUAL a scris:
baiazid a scris:

Eu cred ca va referiti la notiunea de ,,regiune'' si nu de ,,judet''.
Regiune,Land,Judet,cum vrea muschiul tau,aceeasi marie ,alta palarie

Nu prea...Atentie, se infiinteaza noile regiuni dar judetele raman ! Special am subliniat pentru a nu face vreo confuzie, judetul Hunedoara NU se desfiinteaza iar resedinta ramane aceeasi !

cardinal a scris:
mai este pana la regiuni, eu sunt impotriva proiectului, si sper ca n-o sa treaca la referenda
Twisted Evil

Proiectul este ,,sugerat'' de catre UE si are cica ca si target asimilarea mai usor a unei cantitati mari de fonduri europene. In spatele acestei treburi se ascunde masonic vorbind, pe termen lung, desfiintarea statului de drept Romania si infiintarea statului federal Uniunea Europeana compus doar din regiuni. Stiau ungurii ce stiau cand vorbeau de autonomie...

Cat despre capitalele regiunilor, stati linistiti ca nu se aleg dupa criterii geografice ci economice, politice, culturale, asa este peste tot in Europa atunci cand vorbim de state federale si asa ar fii si normal....
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului
92Dragos


Numarul mesajelor : 2940
Localizare : Targu Mures / Gheorgheni
Reputatie : 8177
Data de inscriere : 24/05/2010

Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeVin 05 Apr 2013, 19:26

ALEXCFR a scris:
IR 1949 TARGU MURES-DEDA-SICULENI-ONESTI-ADJUD-FOSCANI-RAMNICU SARAT-BUZAU-CERNAVODA-CONSTANTA-MANGALIA
Pe trenul asta am facut-o si eu i-am facut si orarul.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeSam 06 Apr 2013, 01:14

Propuneri trenuri Regio noi ale operatorului Regiotrans astfel :

Campulung/Curtea.de.Arges-Buc.Nord - sosire la 07:55 - 2 AM

08:30 Buc.Nord-Rosiori-Alexandria-Zimnicea ( cu motor pentru Turnu.Magurele )

Zimnicea/Turnu.Magurele-Buc.nord - sosire la 16:55 - 2 AM

Apoi sa plece ca R 14071 conform actualului mers de tren.



Cealalta pereche care vine de la Campulung si Curtea de ARges ca R 14070 sa plece spre Zimnicea si Turnu Magurele la 18:00.
Returul a doua zi Zimnicea/Turnu.Magurele-Buc.Nord cu sosire in Buc.Nord pana in 09:00 iar la 09:30 cu alt numar sa plece spre Campulung si Curtea de Arges.
Sus In jos
Hurricane
V.I.P Member
V.I.P Member
Hurricane


Numarul mesajelor : 509
Localizare : Iasi
Reputatie : 6067
Data de inscriere : 27/04/2009

Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeSam 06 Apr 2013, 12:58

manuela a scris:
Hurricane a scris:
@all
In anul 1995 trenul acc 655/658 avea 5 vagoane ( B-B-A-B-B) pentru Hunedoara. Urmau cele 5 de Timisoara (B-B-A-B-B) si la urma cele de Botosani (B-B-A-B-B). Din Iasi plecau 10 vagoane, nu 15. La Veresti se atasa grupa de Botosani si asa avea 15 vagoane in total.
Vagoanele erau din seria 19-57, 20-47 si 20-57 cu statiile de domiciliu Timisoara si Simeria.

iti spun sigur ca intr-un an pleca cu 15 de la iasi;am avut personal loc in vag de clasa 1 de hunedoara si imi aduc aminte ca am strabatut tot peronul de la gara de nord pana am ajuns la al 13 lea vagon care era nr.3.se intampla in vara acelui an.

Eu ti-am spus cum era in anul 1995. Nu "intr-un an". Stii ca aveai loc la vagonul 3 dar nu stii anul...
Si cu vagoanele de Botosani trenul ajungea la 20 vagoane :shock: De la Iasi se trimiteau vagoanele care facusera RP la Pascani si care aveau statia de domociliu Simeria. Poate asa avea vagonul 15 vagoane la plecarea din Iasi.
Vagonul nr 1 era cel de la locomotiva, grupa de HD era 1-5, cea de TM 6-10 si cea de BT 11-15.
Chiar as vrea sa vad un livret din anul 1990-1994 sa vad ce compunere avea trenul.
DanTM, nu ai ?

In 1989 stiu ca erau 18 vagoane la trenul 655/658. Pe atunci doar 3 vagoane erau pe IS-HD si primul vagon de la locomotiva era 18!


Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13084
Data de inscriere : 05/01/2011

Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeSam 06 Apr 2013, 13:49

O mica problema .. Regiunile alea o sa preia mare parte din atributiile actualelor resedinte de judet.La noi in principal ar trebuii redus numarul de functionari si de proceduri .. Prea multi pentru 19 mil de locuitori.
Sus In jos
cardinal

cardinal


Numarul mesajelor : 3176
Reputatie : 8387
Data de inscriere : 08/04/2010

Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitimeSam 06 Apr 2013, 21:42

un tren Galati Tulcea ar trebui Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.   Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R. - Pagina 67 Icon_minitime

Sus In jos
 
Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.
Sus 
Pagina 67 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 35 ... 65, 66, 67
 Subiecte similare
-
» Propuneri pentru înfiinţări de trenuri noi la C.F.R.
» Propuneri pentru noul mers de tren 2012-2013
» Propuneri pentru mersul 2023/2024
» Propuneri pentru Mersul Trenurilor 2019-2020
» Propuneri pentru Mersul Trenurilor 2021-2022

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: TRENURILE DIN ROMANIA :: TRENURI-
Mergi direct la: